Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sizce Oda Başarabilir mi?

Şuana kadar One Piece'de açıklanmayan tonla gizem var. Bazıları seri sonunda açıklanması gereken gizemler. "D'nin anlamı, Kayıp Yüzyıl, One Piece ve Law'un meyvesinin asıl gücü v.s". Ama bazıları da basit şeyler." Gaban'a ne oldu?" gibi. Bir d bir çok karakterin üstünde durulmadı bile ve bunlar öyle basit karakterler değil. Shanks, Garp, Dragon gibi. İnsanların az çok tahmini var tabii ki, ama Garp'ı bile ciddi dövüşürken yeni görmeye başladık, Shanks da öyle gerçi tek attı geçti, göremedik. Dragon ise dövüş ile ilgili sadece 1 şey gösterdi. O da seri başında. Bunun dışında 2 yerde rüzgarlar, yağmurlar çok gizemli şekilde ortaya çıktığından gücünün rüzgar veya hava ile ilgili bir şey olduğu tahmin ediliyor.

Bunların üstüne daha da yeni karakterler ekleniyor seriye. Kutsal Şövalyeler. Daha insanların büyük ümitler beslediği karakterler var Crocodile gibi. Bu adam et mi tavuk mu balık mı? Belli bile değil. Ha bir de bence D'ler var daha. Kutsal Ejderler bir yerde toplanmış kalabalık bir grup. Ve bu adamların atalarının can düşmanları D'ler var. Bence D'ler azımsanmayacak bir sayıdalar. Sadece dünyanın 4 bir yanına dağılmış vaziyettedirler diye düşünüyorum. Konuyu dağıtmadan şöyle bir bilgi geçeyim.

Şuan seride D olduğunu bildiğimiz 10 kişi var. Bunlardan 3 tanesi Monkey, 1 tanesi Marshall, 1 tanesi Rocks, 1 tanesi Jaguar, 1 tanesi Trafalgar, 1 tanesi Portgas, 2 tanesi Gol (soy babadan gelir) ailesine mensup ve 5 tanesi (Roger, Garp, Dragon, Ace ve Luffy) East Blue, 2 tanesi (Rouge ve Saul) South Blue, 1 tanesi (Law) North Blue, 1 tanesi (Teach) Grand Line çıkışlı ve 1 tanesi (Xebec) bilinmiyor. Yani zaten dağılmış durumdalar diyebiliriz. Tabii bunlara Law'un ailesini eklersek sayıları 13 oluyor. Bence sayıları çok az, mutlaka eklenti olacak her ne kadar yenilip muhtemelen sürgün edilmiş olsalar bile. Demem o ki, daha bir de görmediğimiz bir çok D katılacak seriye (tabii bu benim kişisel görüşüm).

Ama Oda bir çok şeyi açıklamadı. Yada bir şeyleri açıkladı ama yerine yenisini ekledi. Ve bunların küçüğü büyüğü yok, sonuç olarak her insanın beklediği şeyler var. Sizce Oda tüm bunları açıklamayı başarabilecek mi? Başarabilecekse tatmin edici olacak mı? Ayrıca siz de açıklanmasını istediğiniz bir gizem varsa buraya yazabilirsiniz.

Misal Şeytan Meyvelerinin kökeni açıklaması beni tatmin etmemişti.

Tüm gizemlerin açıklanacağını sanmıyorum, bir şekilde kenarda köşede kalmış bir gizem olacaktır muhtemelen (mesela kölelerin bilmem kaç yıldır yapımına devam ettiği köprü) ama önemli gizemlerin bir çoğu tamamen açıklanırken bir diğer kısmı da ucu açık şekilde açıklanır diye düşünüyorum. Tatmin meselesine gelirsek, serinin sonuna geldiğimizde tatmin olmayacak insan mutlaka çıkacaktır fakat bazı malum serilerde olduğu gibi cevaplar seriden alakasız ve sonradan uydurma bir şey çıkmadığı sürece genel kitlenin tatmin olacağını düşünüyorum.

Edit: Ha tabi alakasız hissetirmese de tatmin etmeyen cevaplarla da karşılasmadık değil (misal şeytan meyvelerinin kökenleri ve Vegapunk).

Bence açıklamak önemli değil. Nasıl açıkladığın önemli. Çünkü bütün sorular tek cümleyle açıklanabilir.

Bana kalsa asıl sorunu karakter sayısı. Marineford'un en çok satan cilt olması istatistikleri ve dolayısıyla editörlerin verdiği kararı etkiliyor. Son arc'ın hepsi BB vs hancock gibi bir olayın başı ve sonunu anlatan hikayelerle düzülebilir hale geldi şu an. Bundan da kimse memnun olmayacak. Sonra düzeltmeye çalıştıklarında bu seferde her olayı ayrıntılı işleyemeyiz denecek. Yukarısı bıyık aşağısı sakal olacak ve sonunda tamam yetiştirelim gitsin denilip hızlı ve tatmin etmeyen ama çoğu cevabı aldığımız bir final yapacaklar.
Umarım yanılırım ama bir çıkış yolu göremiyorum ben.

Şimdi bu adam 20 yıldan fazla bir süredir bu işle ilgileniyor. Biz her ne kadar çok gizem olduğunu düşünüyor olsak da, bu gizemler Oda için gizem falan değil. Daha yeni açıklamayı düşüneceği şey değil. Zaten yıllardır düşündüğü ve nasıl açıklayacağını kafasında kurguladığı gizemler. Oda için kolay, bizim için zor olacak yani. Bence çok kolay bir şekilde işin içinden sıyrılacaktır.

Tüm gizemlerin açıklanacağını sanmıyorum, bir şekilde kenarda köşede kalmış bir gizem olacaktır muhtemelen (mesela kölelerin bilmem kaç yıldır yapımına devam ettiği köprü) ama önemli gizemlerin bir çoğu tamamen açıklanırken bir diğer kısmı da ucu açık şekilde açıklanır diye düşünüyorum. Tatmin meselesine gelirsek, serinin sonuna geldiğimizde tatmin olmayacak insan mutlaka çıkacaktır fakat bazı malum serilerde olduğu gibi cevaplar seriden alakasız ve sonradan uydurma bir şey çıkmadığı sürece genel kitlenin tatmin olacağını düşünüyorum.

Edit: Ha tabi alakasız hissetirmese de tatmin etmeyen cevaplarla da karşılasmadık değil (misal şeytan meyvelerinin kökenleri ve Vegapunk).
O köprü çok önemli bir detay çıkacak bence. Üstünü örtmez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık