Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Sizce Anime mi Manga mı?

Anime mi Manga mı?

• Kullanılan toplam oy
    73
Kişisel olarak baktığımda manga okumanın çok daha keyifli oldugunu söyleyebilirim. Hem olayların kurgusu açısından da animeden kesinlikle daha iyi. Tabi bazı istisnalar vardır ama şahsen mangayı tek geçerim:good:

Manga okumayı da anime izlemeyi de seviyorum. Bu yüzden bir serinin mangası iyiyse mangasını okurum, animesi iyiyse animesini izlerim.

Hayatımda onlarca manga okudum/çevirdim. Başlayıp bitirebildiğim sadece Hellsing ve One-Punch Man var anime olarak.

Ve son olarak şu cümleni garipsedim, "Neden derseniz, çizimler ve hikaye orijinal değil tamamen yapımcıların ve onların çizerlerinin elindesiniz.", çizimler tamam ama hikaye nasıl orijinal olmuyor.?
Hikayede geçmeyen şeyler olduğu için animede(karelerin arasını da doldurdukları için) bu kısımlar mangakaya yani orijinal çizere ait olmuyor. Zaten onun dışında da bildiğimiz fillerlar var onlar ayrı konu ama "filler"ın kelime anlamına bakarak konuşursak da zaten animenin her tarafı filler. Çünkü mangadaki kareler arasındaki boşlukları doldurmak zorundalar bunu da hikayeye bağlı kalmaya çalışarak kendileri yapıyor.

Bir tane konu var one piece'teki anime manga farkları diye onu okursan daha iyi anlarsın dediğimi.

Genel olarak manga taraftarıyım. Daha hoş geliyor. Tabii bazı istisnalar da var. HxH'ın mangası ve animesini ele aldığımızda animesi baya ön planda mesela. Mangasını okuyasın gelmiyor :/

Bazı serilerde anime bazılarında manga daha hoş oluyor. Mangasını da varsa animesini de okur/izlerim. Ama bazı serilerde manga önceliktir ki amacım iyi ya da kötü hikayenin ilerlediğini görmek. O yüzden bu tür serilerde animesini izlesem bile bölüm olarak güncel anime bölümüne göre bayağı gerideyimdir. Manga öncelik olmasına rağmen animenin tadı da başka oluyor. Okuduğun serinin animesini de görmek isteyebiliyorsun. O yüzden ikiside.

Hikayede geçmeyen şeyler olduğu için animede(karelerin arasını da doldurdukları için) bu kısımlar mangakaya yani orijinal çizere ait olmuyor. Zaten onun dışında da bildiğimiz fillerlar var onlar ayrı konu ama "filler"ın kelime anlamına bakarak konuşursak da zaten animenin her tarafı filler. Çünkü mangadaki kareler arasındaki boşlukları doldurmak zorundalar bunu da hikayeye bağlı kalmaya çalışarak kendileri yapıyor.

Bir tane konu var one piece'teki anime manga farkları diye onu okursan daha iyi anlarsın dediğimi.
Evet, one piece de (ve bazı başka serilerde) aralara mangada olmayan sahneler serpiştiriyorlar ama bu durum standart bir olay değil, düzgün bir şekilde (ekstra zaman kazanma kaygısı gütmeden) yapılan animeler birebir sadık olur mangaya..

Peki her ikisi de diyenler başlayacağınız seriye manga ile mi yoksa anime ile mi başlarsınız en başta? :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık