Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Infinity War'ın Türkçe çizgiromanına nerden ulaşabilirim ? Biraz trailer yorumlarına baktım, filmin yine esas hikayeyle bir alakası olmayacağı görülüyor. Çoğu kilit karakter filmde yok deniliyor, Adam Warlock, Death, Galactus, Silver Surfer, Living Tribunal, Eternity ve sair çizgiroman okurlar sinirli şu an bayağı. :)
Çizgi roman okuma ozaman. İlla güzel bir film çıkması için çizgi romanlardan gitmesine gerek yok zaten. Avengers in orjinalinde 20 den fazla karakter var. Hepsini koymalarida çok zor yani.

Infinity War'ın Türkçe çizgiromanına nerden ulaşabilirim ? Biraz trailer yorumlarına baktım, filmin yine esas hikayeyle bir alakası olmayacağı görülüyor. Çoğu kilit karakter filmde yok deniliyor, Adam Warlock, Death, Galactus, Silver Surfer, Living Tribunal, Eternity ve sair çizgiroman okurlar sinirli şu an bayağı. :)
Hocam yanlış anlama ama öyle söyleyen kişiler nasıl bir dünyada yaşıyorlar merak ediyorum. O söylediğin karakterleri çg da yapmak için birkaç çizim yapıyorsun geçiyorsun. Ekstra bir maddiyat gerekmiyor. Belli bir süreye sıkıştırmaları gerekmiyor. O karakterleri oynayacak oyuncular fanlıkla oynamıyorlar herbiri para alıyor. Yani insanlar böyle şeyleri nasıl bir kafayla yazıyorlar anlamıyorum.

Bu 2 part dan oluşuyor sanırım.Belki saydıkların 2.part da gelir :bilmem:
2. Filmin castına da baktım, orda da yoklar. :(

Çizgi roman okuma ozaman. İlla güzel bir film çıkması için çizgi romanlardan gitmesine gerek yok zaten. Avengers in orjinalinde 20 den fazla karakter var. Hepsini koymalarida çok zor yani.
Orjinal kadar iyi yapma ihtimalleri yok, orjinal hikayeler için efsane diye bahsediliyorken son 10 yılda çıkan Marvel filmleri klişenin dibini sıyırıyor. Ne Civil War bir şeye benziyor ne Ego'nun yenilişi, inat ettim bulacam orjinal hikayeleri, filmler acayip vakit kaybı oluyor çünkü, ha yine torrentten çeker izleriz ailecek çay kurabiye eşliğinde o ayrı. :)

Hocam yanlış anlama ama öyle söyleyen kişiler nasıl bir dünyada yaşıyorlar merak ediyorum. O söylediğin karakterleri çg da yapmak için birkaç çizim yapıyorsun geçiyorsun. Ekstra bir maddiyat gerekmiyor. Belli bir süreye sıkıştırmaları gerekmiyor. O karakterleri oynayacak oyuncular fanlıkla oynamıyorlar herbiri para alıyor. Yani insanlar böyle şeyleri nasıl bir kafayla yazıyorlar anlamıyorum.
Hacım, 1 koyup 38 alıyorlar ya, imdb'den maliyet- hasılat rakamlarına bakabilirsin, milyon kişi çalışıyor bu sektörde ve fazlasıyla kazanıyorlar. Hem daha önce yapılmamış karakterler de değil, Galactus F4'te vardı misal, Silver Surfer da aynı şekilde. Ha desen ki telif hakları şu firmada eyvallah derim ama o yazdıklarımın çoğunun telifi Marvel'de yapabilirler yani, imkanları var. :)

Son düzenleme:
Hacım, 1 koyup 38 alıyorlar ya, imdb'den maliyet- hasılat rakamlarına bakabilirsin, milyon kişi çalışıyor bu sektörde ve fazlasıyla kazanıyorlar. Hem daha önce yapılmamış karakterler de değil, Galactus F4'te vardı misal, Silver Surfer da aynı şekilde. Ha desen ki telif hakları şu firmada eyvallah derim ama o yazdıklarımın çoğunun telifi Marvel'de yapabilirler yani, imkanları var. :)
Hocam adamlar o karı hedeflemeseler zaten bu denli büyük bütçeli filmler çekmezler. Yani tabii ki harcadıkları parayı 3 e katlamak isteyecekler. Ayrıca sorun sadece para mevzusu da değil. Süre çok büyük sorunlardan birisi. Hiç çr okumayan ama tüm mcu filmlerini izlemiş birisi şu fragmanı ve filmi izlediğinde tanımadığı kimse olmayacak. Yani kimseyi tanıtmakla zaman harcamayacaklar. Yukarıda söylediğin isimlerden birisi direk bu filme gelse bu garip olur. Nereden çıktı bu şimdi nedir amacı nedir falan. Saçma sapan bir durum olacak. Yani DC'nin tam tersi bir strateji izliyor Marvel ve bu strateji de göründüğü kadarıyla gayet başarılı.

Henüz dili tam olarak öğrenemediğini söylemiştin yanlış hatırlamıyorsam. Türkçe versiyonu var mı hiçbir fikrim yok maalesef.

Aynı tartışma Civil War'da da mevcuttu. Çizgi roman ve film çok keskin hatlarla birbirlerinden ayrılan sanat alanları. Fiziki ve hukuki imkansızlıklar bir şekilde çözümlense bile, onca karekteri maksimum 3 saatlik bir filmde işleyebilmek imkansız. Bence bu konuda eleştiride bulunanlar etraflıca düşünmeden duygusal tepki veriyorlar.

Orjinal kadar iyi yapma ihtimalleri yok, orjinal hikayeler için efsane diye bahsediliyorken son 10 yılda çıkan Marvel filmleri klişenin dibini sıyırıyor. Ne Civil War bir şeye benziyor ne Ego'nun yenilişi, inat ettim bulacam orjinal hikayeleri, filmler acayip vakit kaybı oluyor çünkü, ha yine torrentten çeker izleriz ailecek çay kurabiye eşliğinde o ayrı. :)
Paralel düşünüyoruz. 3 film hariç (Iron Man 1, Winter Soldier, Deadpool) genel itibariyle süper kahraman filmlerini başarılı bulmuyorum.

Marvel aştı kendini. Film yapımı olarak DC falan hikaye :( Hele en son Justice League tam bir felaket. Şu Marvel da beğenmediğim iki karakter var. Black widow ve Kaptan Amerika. İkisi de bütün filmlerde başrol :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık