Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Yeni Mumya filmin de Tom Cruse oynayacakmış. Kesin kötü olacak en sevdiğım filmlerden biri ya en son Jet lee oynadı işte daha ne Tom Cruse .s.s

Ayrı konu açmaya gerek yok.Burada parça parça paylaşayım zaman zaman.İlginç söylemler var.Oyunculardan özlü sözler.

• ''yaşını saklamak, anılarını yok saymak demektir.''
arletty

• ''burjuva sınıfı yoktur, her sınıfın içinde burjuvalar vardır.''
arletty

• ''belleğimiz sürekli bir sinematektir. kilometrelerce film saklar ve onları isteğimize göre, siyah-beyaz veya renkli olarak yansıtır.''
arletty

• ''ben eksik bir insanım. eksik yanım, nefret denen duyguyu bilmememdir.''
arletty

• ''dansla ilgili hiçbir şeyi kanıtlamaya kalkmadım. onu, kendimi ifade etmek veya bir mesaj vermek için de kullanmadım. sadece dans ettim.''
fred astaire

• ''sanıyorum ki dansı kolay gösterdim. aman tanrım, ne kadar çok çabaya ve çalışmaya mâl oldu bu!''
fred astaire

• ''kötü bir oyuncu olarak işe başladım. ve hep öyle kaldım.''
brigitte bardot

• ''20 yıl boyunca bir hayvan gibi izlendim, kovalandım, sıkıştırıldım. kendimi balkondan atmamış olmamın tek nedeni, cesedimin de hemen fotoğrafçılara malzeme olacağını bilmemdi.''
brigitte bardot

• ''iyiler erken ölür. çünkü iyi kalarak yaşamanın ne zor olduğunu fark ederler.''
john barrymore

• ''bedenini bir stradivarius kemanı gibi kullanan bir kadın. cilası ne olursa olsun, altında bir şaheser yattığı hemen anlaşılıyor.''
(marlene dietrich için)
john barrymore

• ''sinema işinde tutunmak için biraz olsun gerçek dışı olmak gerekir.''
kim basinger

• ''filmler eğlencelidir, ama kanser için bir tedavi yolu değildir.''
warren beatty

• ''bana yalnız başyapıtlar çevirmiş bir aktör göstersenize! öyle olmasını beklerseniz, bir odada beklerken yaşlanabilirsiniz. ya da james dean olmanız gerekir: 3 film yapar ve ölürsünüz.''
jean-paul belmondo

• ''gerçekten ağlamanız önemli değildir. önemli olan, seyircinin sizin ağladığınızı düşünmesidir.''
ingrid bergman

• ''hiçbir şeyden pişman değilim. eğer insanlar ne der diye düşünseydim, yaşadıklarımın çoğunu yaşayamazdım.''
ingrid bergman

• ''the best ears of our lives - hayatımızın en güzel kulakları!''
(clark gable için)
milton berle

• ''ben laurence olivier ekolünden değilim. tek bildiğim, içimden geldiği gibi oynamaktır.''
humphrey bogart

• ''ikisi de tam olarak aynı rolü oynamadıkça, iki aktör arasında yarış ya da karşılaştırma anlamsızdır. adayları değerlendirmek için en iyi test, hepsine siyah taytlar giydirip hamlet'i oynatmaktır.''
(oscar ödülleri için)
humphrey bogart

• ''o en iyisidir. çünkü onda mekanizmanın çalıştığını, tekerleklerin döndüğünü fark bile etmezsiniz.''
(spencer tracy için)
humphrey bogart

• ''devlerin aşkı'nı çevirdiği günlerde, artık beni taklit etmekten vazgeçmişti. güvensizliği yine sürüyordu, ama artık kendisi olmuştu. o son filminde korkunç derecede iyiydi, insanlar kendilerini onun acılarıyla özdeşleştirerek, onu bir kült kahraman haline getirdiler. artık elimizden, onun bir başka yirmi yıllık devrede nasıl bir oyuncu olabileceği üzerine, tahmin yürütmekten başka bir şey gelmiyor. bence çok büyük bir oyuncu olabilirdi. ama işte öyle olmadı ve öldü, kendi efsanesinin içine sonsuza dek gömüldü.''
(james dean için)
marlon brando

• ''öldüğünde mutlaka cennete gidecek ve tanrı'ya onu niye kel bıraktığının hesabını soracak!''
(frank sinatra için)
marlon brando

• ''çok fazla başarı, çok fazla başarısızlık kadar, insanı mahva götürebilir.''
marlon brando

• ''komedyenler trajiklikleriyle ünlü insanlardır.''
marlon brando

• ''komedi yapamam.''
marlon brando

• ''kendi adıma bir mağara adamı, bir neolitik çağ insanı olmayı yeğlerdim.''
marlon brando

• ''bir aktör öyle bir adamdır ki, onun hakkında konuşmuyorsanız sizi dinlemez bile.''
marlon brando

• ''oyunların gösteriminin karanlık bir ortamda gerçekleştirilmesi rastlantı değildir, zira bu, seyirciye orada bulunan diğer seyircilerden kendini soyutlayabilme ve oyunun karakteriyle başbaşa kalma imkanı tanır; karanlıkta diğer insanlar gözden kaybolurlar.''
marlon brando

• ''dünyanın en eski mesleği fahişelik değil, oyunculuktur. maymunlar bile rol yapıyor. bir maymunu huylandırmak isterseniz gözlerinizi onun gözlerine dikip kıpırdamadan bakın. bu hareketinizi bir saldırı olarak görüp göğsünü yumruklamaya ve size her an saldıracakmış gibi davranmaya başlayacaktır; maymun böyle yapmakla aslında gözlerinizi ondan kaçırtmak için rol yapmaktadır.''
marlon brando

• ''oyunculukta ortaya çıkaracağınız işin değeri ne olduğunuza veya bazı durumlarda kim olduğunuza çok bağlıdır. yaptığınız her şey, tecrübelerinizin bir parçasıdır.''
marlon brando

• ''oyuncu olmasaydım herhalde dolandırıcı olur ve hapsi boylardım.''
marlon brando

• ''oyunculuk, sinirsel bir dürtünün dışavurumudur. bir avarelik yaşamıdır. ve oyunculuğu bırakmak, olgunluk belirtisidir.''
marlon brando

• ''oyunculuk, boş ve yararsız bir meslektir.''
marlon brando

• ''ünlü bir oyuncu olduğunuzda, size politika, astronomi, arkeoloji veya doğum kontrolü üzerine de sorular sormaya başlıyorlar.''
marlon brando

Rocky serisini tekrar izledim bu hafta, Creed ile bitirince duygulandım lan.. Hani 1970/80'lerde izlemiş kuşak nasıl hissediyordur allah bilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık