Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Shokugeki No Soma

Annesiyle ne zaman tanışacak ben onu merak ediyorum. Ve neden babası soyadını değiştirdi. Acaba yukihira adı annesinin kızlık soyadı mı?

Animenin ilk sezon 20 bölümünü izledim hafta sonu ve biraz yorum yapabilirim diye düşünüyorum artık.

İlk izlediğimde yemeklere verilen tepkilere şaşırsam da daha sonra rahatsız etmedi beni ve fairy tailden de bildiğim için hoşuma gitti bile diyebilirim.

Çok fazla anime-manga kültürüm yok ama vurdulu kırdılı serilerden sonra çok farklı geldiği ve burada da takipçileri olduğu için bir şans vereyim dedim ve şu anlık güzel bir şekilde devam ediyoruz seriye.

Seriyle ilgili değil de aslında karakterlerle ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Olaylardan ve konudan çok aslında karakterler daha çok hoşuma gitti diyebilirim.

Şu ana kadar izlediğim bölümde favorim Isshiki senpai kesinlikle. Adam çıplakken ayrı, giyinikken ayrı karizma. Öyle bir rahatlık kim istemez ki ya.

İkinci sıraya da Shinomiya Kojiro'yu koyabilirim. Adamdan niyeyse bir aizen havası aldım(kötülük olarak değil) ve ileride farklı durumlarla karşılaşabiliriz.

Üçüncü de Alice Nakira. O nasıl bir tatlılıktır öyle ya, bayıldım. Şimdilik favori bayan karakterim kendisi.

Diğer karakterler de gayet eğlenceliler, bir kaçı için bir iki kelam bir şeyler karalayayım hatta.

Soma: Odun olmasına rağmen bir ana karakterden beklenmeyecek kadar cool. Adama tüm kızlar hasta neredeyse.
Erina: Fazla kendini beğenmiş olsa da içinde bir yerlerde biraz insanlık olduğu kesin. Gelişimini merakla bekliyoruz.
Megumi: Normalde bu tip karakterleri sevmem ama bu seride çok güzel olmuş ve o endişeli ve heyecanlı hallerini beğendim.
Takumi Aldini: İleride ezeli rekabet, ebedi dostluk olacak soma ile aralarında sanki. Öyle sezdim.
Mito(Nikumi): Et ustası, tam luffy'e lazım bir karakter aslında. Neyse, çizimini beğeniyorum kendisinin :)
Dojima Gin: Seiyusunda mı bilmiyorum, aokiji havası aldım bundan da. Baba adama benziyor.
Joichiro: Tüm babalar böyle olmak zorunda mı? Dojima sensei ne kadar efendiyse, bu da bir o kadar ... Karizma adam ama, yalan yok.
Diğer yurt sakinleri için pek bir şey yazmaya gerek yok, hepsi aşağı yukarı aynı ayardalar. Shun biraz merak uyandırıyor ama sadece.

Yazılanların hiç birini okumadım spoiler olmasın diye. Güncele gelmeden de pek fazla yazmak istemiyorum.

Herkese saygılar,

@Dark King Güzel yorumlamışsın. Güncel yorumunu bekliyorum ya da önce 2. sezon yorumunu.

Son bölümleri okudum da Joichirou katletmiş ortalığı.:D @Daredewill Dediydim ama sana.:D
Adam ezmiş la, ilk üç kim dersen kendisi derim. 100 küsüre 20 mi ne zaferi var. Üstelik abuk subuk yemek denerken kaybetme olasılığını da hesaplarsak tek başına zirve. Souma babasının 10 da 1'i bile değil. Adam dönemine damga vurmuş. Souma da babasından torpilli şimdi düşününce.

@Dark King Güzel yorumlamışsın. Güncel yorumunu bekliyorum ya da önce 2. sezon yorumunu.

Adam ezmiş la, ilk üç kim dersen kendisi derim. 100 küsüre 20 mi ne zaferi var. Üstelik abuk subuk yemek denerken kaybetme olasılığını da hesaplarsak tek başına zirve. Souma babasının 10 da 1'i bile değil. Adam dönemine damga vurmuş. Souma da babasından torpilli şimdi düşününce.
Artık ben bilmem.

Ama Jouichirou dahilikten çok sürekli yeni şeyleri denemesiyle böyle bir seviyeye gelmiş. Mangaka bunu ifade etmek istiyor. Jouichirou da buna kızıyor. Kendisi için dahil denilip yaptığı şeyleri buna bağladıklarında sıfatı değişiyor adamın.

Artık ben bilmem.

Ama Jouichirou dahilikten çok sürekli yeni şeyleri denemesiyle böyle bir seviyeye gelmiş. Mangaka bunu ifade etmek istiyor. Jouichirou da buna kızıyor. Kendisi için dahil denilip yaptığı şeyleri buna bağladıklarında sıfatı değişiyor adamın.
Çalışarak ya da deneyerek olsaydı herkes en iyi olurdu, adam sonuçta aynı zamanda dahi. Babasının katıldığı yarışma neyse Souma da katılacaktır kesin. Dünya yemek turnuvası olaması kaçınılmazdı zaten. Souma serinin sonunda bile geçemez ama babasını, adam başka bir şey çıktı.

Dönem dönem yazabilirim belki, bakıcaz artık.

Senin sevdiğin karakterler kim söyle bakalım. @Alpamis'in belli zaten kim olduğu. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık