Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Shimotsuki Ryuma vs. Monkey D. Garp

Bu savaşı kim kazanır?

• Ryuma, onun köyünden değilmişçesine böler.

Kullanılan: 119 39.0%
  • Garp, Chinjao'ya yaptığı gibi kötürüm de bırakmaz, kelle paça yapar.

Kullanılan: 136 44.6%
  • Berabere kalınır, ardından ek sıkışılır.

Kullanılan: 50 16.4%

• Kullanılan toplam oy
    305
Bu ikisi ne alaka la Ryuma ile Garp ilk defa aynı konu içerisinde geçmiş olabilir. Ryuma'nın gücünü algılayabilmemiz için o dönem karşılaştığı rakiplerin gücünü bilmemiz gerekiyor. Mesela adasını korumuş terör estirmiş falan ama adaya kim gelmiş Aokiji, Kizaru ayarında adamlarmı Kaido, Bm gibimi yoksa Katakuri falan veya daha aşağısımı bilmeden bir şey demek zor. Serinin zirvesindeki üç isimden biri olarak gördüğümden şimdilik Garp diyorum.

Roger'ın oğlu diye Ace'in Katakuri alması mı dersin ne ararsan var.
Üstümüze gelme MoP.
Gözünü fazlasıyla karartan Ace fanları ve kıskanç Doffanları hariç kimse iddia etmez bunu yahu!
Gerçi düşününce epey kalabalıklaşmış :S
Judge BigMoma ortak olacak diye gaza gelmiştik, Mihawkı ise bi DnS atıyor ortaya Kaidodan güçlü diye ama ona alıştık artık.

Ben şeyi anlamıyorum: Gelmiş geçmiş en güçlü nesil şu anki nesildi. Geçmiş hep huzurlu geçti. Şimdikiler kadar güçlü kişiler yoktu.

Hani neden böyle olmak zorunda olsun? Tamam belki Garp'a tek atacak Kaguya tarzı kişiler var olmamış olabilir, ama geçmişte daha güçlü kişilerin var olmuş olmasını engelleyen bir şey yok.
Şöyle örnekleyebilirim kısa vade için.

Gücünü net bildiklerimizden gideceğim.
Bildiğimiz en eski nesil Wb, Linlin var denizci olarak da Garp var Sengoku var falan bunlar 60 larının sonlarında yada 70 lerinin başlarındalar.

Bir önceki nesile gidiyoruz. Shanks var Tiç var bunların yaşları aşağı yukarı 40 ve üstteki korsanlara denk seviyeye gelmişler 20-30 yıl geriden. Bir 10 yıl daha yükseliş sürdürebileceklerini varsayarsak önceki nesile göre ilerleme var diyebiliriz. Denizcilerde ise Aokiji, Akainu vs bildiğimiz amiraller. Gene Garptan, Sengokudan aşağı kalır değiller ve bunlarda 50 lerinde falanlar. Burada öyle göze batar bir fark yok.

Şimdiki nesile bakıyoruz Sabo, Kid, Luffy gibi adamlar şimdiden Yonkoulara, Amirallere diş göstermeye başlamışlar bile. Ve bunlar daha 20 lerinin başlarındalar. Önlerinde uzun bir gelişim süreci mevcut. Nereden baksan 30 yıl kadar. Bunların eski nesilleri aşacağı çok aşikar.

Bunlara dayanarak diyebiliriz ki Yeni nesil > eski nesil. He ryumanın döneminde durum nedir tam bir muamma o yüzden Ryumanın yaptıklarının net bir karşılığı bulunmuyor. Öte yandan Ryumanın şöyle bir dezavantajı var. Ejder kesmesi efsane olmuş. Gördüğümüz ejderlere bakarak diyebiliriz ki ejderler yeni dünyada koramiralden farksızlar. Şimdi çıksa Katakuri ejder gebertse ''oha ejder kesti'' diye efsane olur mu? Olmaz.

Bildiğimiz en eski nesil Wb, Linlin var denizci olarak da Garp var Sengoku var falan bunlar 60 larının sonlarında yada 70 lerinin başlarındalar.

Bir önceki nesile gidiyoruz. Shanks var Tiç var bunların yaşları aşağı yukarı 40 ve üstteki korsanlara denk seviyeye gelmişler 20-30 yıl geriden. Bir 10 yıl daha yükseliş sürdürebileceklerini varsayarsak önceki nesile göre ilerleme var diyebiliriz. Denizcilerde ise Aokiji, Akainu vs bildiğimiz amiraller. Gene Garptan, Sengokudan aşağı kalır değiller ve bunlarda 50 lerinde falanlar. Burada öyle göze batar bir fark yok.

Şimdiki nesile bakıyoruz Sabo, Kid, Luffy gibi adamlar şimdiden Yonkoulara, Amirallere diş göstermeye başlamışlar bile. Ve bunlar daha 20 lerinin başlarındalar. Önlerinde uzun bir gelişim süreci mevcut. Nereden baksan 30 yıl kadar. Bunların eski nesilleri aşacağı çok aşikar.

Bunlara dayanarak diyebiliriz ki Yeni nesil > eski nesil. He ryumanın döneminde durum nedir tam bir muamma o yüzden Ryumanın yaptıklarının net bir karşılığı bulunmuyor. Öte yandan Ryumanın şöyle bir dezavantajı var. Ejder kesmesi efsane olmuş. Gördüğümüz ejderlere bakarak diyebiliriz ki ejderler yeni dünyada koramiralden farksızlar. Şimdi çıksa Katakuri ejder gebertse ''oha ejder kesti'' diye efsane olur mu? Olmaz.
Şimdi öncelikle, denizcilere cevap vereyim. Eski nesilden gördüğümüz Garp, Sengoku ve Tsuru var. Onun haricinde o zamanın diğer amirallerini bilmiyoruz. Yeni nesilde de şimdiki amiraller.

-Bence Garp zirve halinde, teke tek dövüşte şu anki amiralleri alabilirdi.
-Sengoku dediğimiz kişi de normal bir amiral. Şu an yaşlı olduğu için bir amirale kaybedebilir belki ama gençliğinde en kötü ihtimalle denk gider gibi.
-Tsuru da Doflamingo'yu kovalayabiliyormuş. Şu an bunu yapabilecek koramiral yok gibi.
-Şu an için gelecekte Garp'ı geçebilecek bir denizci adayı göremiyorum ben. Smoker'dan Punk Hazard'da ümidi kestim. Coby için falansa o seviye çok yüksek gibi. Şu anki amiraller de daha fazla güçlenmezler herhalde artık. Adamlar elli yaşında yani. Dolayısıyla denizciler için eski > yeni gibi.

Diğer kişilere bakarsak. Eski nesilden kalbur üstü adamları yazayım.
-Roger, Beyazsakal, Shiki, Big Mom, Kaido, Rayleigh..

Yeni nesil:
-Teach, Shanks, Dragon, Luffy, Zoro, Kid, Mihawk.. (Amiral üstü olacağını/olduğunu düşündüğüm kişileri yazdım.)

Hani sayı olarak çok uçurum yok. Dragon, Shanks, Mihawk ve Teach ne kadar yeni nesil sayılır onu da bilmiyorum. Ama burada Yeni > Eski diyeyim.

Ikisinin bir sayarsak, eski ile yeni arasında çok uçurum yok bence. Bir de eski dediğimiz kişilerden de öncesi hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Daha güçsüz veya daha güçlü olabilir.

Öte yandan Ryumanın şöyle bir dezavantajı var. Ejder kesmesi efsane olmuş. Gördüğümüz ejderlere bakarak diyebiliriz ki ejderler yeni dünyada koramiralden farksızlar. Şimdi çıksa Katakuri ejder gebertse ''oha ejder kesti'' diye efsane olur mu? Olmaz.
Tamam ama sadece ejder kesmesi yok ki elimizde. Hiç yenilgi almamış. Adasını korsanlara ve denizcilere karşı korumuş falan da var. Ve adı kaç yüzyıldan sonra hala yaşıyor.
Şimdi Katakuri ölse, 100 yıl sonra kim hatırlayacak? Veya Beyazsakal'ın ismi 400-500 yıl sonra hala yaşayacak mı? Ben pek sanmıyorum.

1- 50'lik Garp, Kaido hariç Kocana olsun, Teach olsun hatta Shanks olsun indirir(şahsen), nasıl gelişti diyormuşuz? :D
2- Nerede gerçek ejder görmüşüz bir atıver bakalım.
3- Ejder kesmesi efsanelerinden sadece biri. Bu demek değil ki Ejder kesmesi ile sınırlı olsun gücü. Luffy de Enies Lobby bastı, ileride Enies Lobby basması efsanelerinden biri olarak anlatılırsa "Yaa koramiral indirmiş, koramiral indirmek ne ki, Luffy olsa olsa plebdir" mi denmeli? O nasıl bir bakış lan aksdjkasdhk

Bazı arkadaşlar galiba haki, şeytan meyvesi falan son 100 yılda icat edildi sanıyor :D Rayleigh ne diyor: herkeste var. Ryumanın haki uyandıramaması saçma olur. Odende kral haki var. Kral hakiyi oden mi getirdi wanoya? Arkadaşlar bir şey keşfettim bakın insanlar bayılıyor :D Hey Allah'ım ya.

Ama şu iddiam var. Element kesme tekniklerinin yaratıcısı Ryuma olabilir.

Şimdi öncelikle, denizcilere cevap vereyim. Eski nesilden gördüğümüz Garp, Sengoku ve Tsuru var. Onun haricinde o zamanın diğer amirallerini bilmiyoruz. Yeni nesilde de şimdiki amiraller.

-Bence Garp zirve halinde, teke tek dövüşte şu anki amiralleri alabilirdi.
-Sengoku dediğimiz kişi de normal bir amiral. Şu an yaşlı olduğu için bir amirale kaybedebilir belki ama gençliğinde en kötü ihtimalle denk gider gibi.
-Tsuru da Doflamingo'yu kovalayabiliyormuş. Şu an bunu yapabilecek koramiral yok gibi.
-Şu an için gelecekte Garp'ı geçebilecek bir denizci adayı göremiyorum ben. Smoker'dan Punk Hazard'da ümidi kestim. Coby için falansa o seviye çok yüksek gibi. Şu anki amiraller de daha fazla güçlenmezler herhalde artık. Adamlar elli yaşında yani. Dolayısıyla denizciler için eski > yeni gibi.

Diğer kişilere bakarsak. Eski nesilden kalbur üstü adamları yazayım.
-Roger, Beyazsakal, Shiki, Big Mom, Kaido, Rayleigh..

Yeni nesil:
-Teach, Shanks, Dragon, Luffy, Zoro, Kid, Mihawk.. (Amiral üstü olacağını/olduğunu düşündüğüm kişileri yazdım.)

Hani sayı olarak çok uçurum yok. Dragon, Shanks, Mihawk ve Teach ne kadar yeni nesil sayılır onu da bilmiyorum. Ama burada Yeni > Eski diyeyim.

Ikisinin bir sayarsak, eski ile yeni arasında çok uçurum yok bence. Bir de eski dediğimiz kişilerden de öncesi hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Daha güçsüz veya daha güçlü olabilir.

Tamam ama sadece ejder kesmesi yok ki elimizde. Hiç yenilgi almamış. Adasını korsanlara ve denizcilere karşı korumuş falan da var. Ve adı kaç yüzyıldan sonra hala yaşıyor.
Şimdi Katakuri ölse, 100 yıl sonra kim hatırlayacak? Veya Beyazsakal'ın ismi 400-500 yıl sonra hala yaşayacak mı? Ben pek sanmıyorum.
Amirallikte çok bir değişim olmadığını ben de söyledim zaten. En azından 1. nesil (garplar vs) ile 2. nesil (aktif amiraller) arasında.

Tsuru örneğini yanlış buluyorum zira ne Tsurunun tam gücünü biliyoruz nede 20 yıl önceki Doflamingonun seviyesini. Buradan bir karşılaştırma yapmak pek doğru olmaz. O zamanki Doflamingo belki başka bir koramiralden de kaçardı bunu bilemeyiz.

Smoker örneğin de kötü zira yaşına öncülük eden adamları karşılaştırıyoruz burada. Smoker o isimlerden biri değil ki bir kıstas olsun. Eski çağa nasıl chinjaoyu katmıyorsak 36 yaşındaki Smokerı da katmanın bir manası yok. Coby ise o yaşlara geldiğinde bu seviyelere çıkma ihtimali bulunan biri. Zaten denizcilerden genç nesilden tanıdığımız pek bir insan yok o yüzden net karşılaştırma yapmak pek mümkün değil.

Denizcileri dışarda tutarsak 2. nesildekiler 1. nesil seviyesine hemen hemen gelmiş insanlardan oluşuyor ki önlerinde zaman var. Öte yandan 3. nesil yani 20 lerindekilerde ciddi bir atılım var ki onların bir kısmı daha 30 olmadan şimdiki zirvelerin yerlerini doldurmuş olacaktır.

1- 50'lik Garp, Kaido hariç Kocana olsun, Teach olsun hatta Shanks olsun indirir(şahsen), nasıl gelişti diyormuşuz? :D
2- Nerede gerçek ejder görmüşüz bir atıver bakalım.
3- Ejder kesmesi efsanelerinden sadece biri. Bu demek değil ki Ejder kesmesi ile sınırlı olsun gücü. Luffy de Enies Lobby bastı, ileride Enies Lobby basması efsanelerinden biri olarak anlatılırsa "Yaa koramiral indirmiş, koramiral indirmek ne ki, Luffy olsa olsa plebdir" mi denmeli? O nasıl bir bakış lan aksdjkasdhk
1) 50 lerini değil 40 larını alman gerek zira Tiç 40 Shanks 39 yaşında. Kaido ise dışarda bırakmak zorundayız zira yaşını bilmiyoruz. Hangi nesile ait belirsiz. Öte yandan 10 yıl sonra Tiç veya Shanksın (yaşarlarsa) Linlinden, Garptan üstün olmaması için bir sebep yok zira şuan bile yanı pozisyonun insanları bunlar.

2) Evet gerçek ejder görmedik. Vegapunkın Kizarunun lazerini müthiş taklit edip, Bir şeytan meyvesini dahi başarılı şekilde kopyaladığını varsayarsak Ejderhalarda büyük bir başarasızlık yaptığını varsaymak biraz ayıp olur bence.

3) Ben ejder kesme ile sınırlı demedim ki? Zaten KK olmuş birinden de ''Eniees Lobbyi bastı'' diye bahsetmezsin. Ki El nin hükümete savaş açma altında bir alt metini olmasına rağmen demezsin. En fazla hükümete savaş açtığı an olarak zaman akışında yer eder.
İnsanlar en büyük başarılarıyla anılır. Serinin sonunda Luffyden ''O Doflamingoyu indirdi'' diye bahsedecek miyiz? Yoksa atıyorum ''yonkoularından şunu şunu indirdi, denizclere böyle yaptı şöyle yaptı'' falan diye mi bahsedeceğiz?

Bazı arkadaşlar galiba haki, şeytan meyvesi falan son 100 yılda icat edildi sanıyor :D Rayleigh ne diyor: herkeste var. Ryumanın haki uyandıramaması saçma olur. Odende kral haki var. Kral hakiyi oden mi getirdi wanoya? Arkadaşlar bir şey keşfettim bakın insanlar bayılıyor :D Hey Allah'ım ya.

Ama şu iddiam var. Element kesme tekniklerinin yaratıcısı Ryuma olabilir.
Ulannn :hhh:

Ryuma'ya kral haki olmadığını düşünen forumun en yakın penceresinden atlasın ve ölsün :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık