Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Shanks'ın Gizemi

Shanks Raftel'e gitti mi ?

• Roger ile gitmiştir korsanlar kralı olmak istemiyordur.

Kullanılan: 76 36.7%
  • Roger kk olmadan tayfadan ayrılmıştır

Kullanılan: 8 3.9%
  • Roger Raftel ile ilgili Shanks'a son bir görev vermiştir.

Kullanılan: 102 49.3%
  • Roger Raftele sadece has adamlarıyla gitti

Kullanılan: 21 10.1%

• Kullanılan toplam oy
    207
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yola getirseydi başkasının hikayesini okuyor olurduk :D
Bir kaç arc sonra yola getirecek işte. Korsanlığı bırakacak Luffy isyan edecek hayata falan. Çok kötü bir olay yaşayacak çünkü Luffy. Lanet olsun korsanlığa deyip East Blue'da çiftçilik yapacak. "One Piece: Luffy'nin Yolu"

O değil de böyle bir şey olsa güzel olurdu skjxkcvgfdhxjkcb

Raftele gitmiştir bence.Dünya hükümetinin korsanlar kralının bütün tayfasını hedeflediğini göz önüne alarak konuşuyorum tabii.Ama birde buggy gerçeği var.Bilemiyorum.

"Roger ile gitmiştir korsanlar kralı olmak istemiyordur" olarak verdim oyumu.
Roger, Rayleigh ve Oden'in Raftel'e çıktıklarına kesin gözle bakıyorum.
Rayleigh'in Robin'e olan söylemleri ile Shanks'ın Luffy'e karşı olan davranışlarının örtüştüğüne inanarak Shanks'ın da Raftel'e çıkmış olduğunu düşünüyorum.
Korsanlar kralı olmak istememesinin sebebi ne olabilir peki çünkü o seviyede olup da bunu istemeyen birini görmedik daha Teach belli BM ve kaido pone alıkoyduklarına göre onlarda istiyor shanks neden istemez ? Bununla ilgili fikirleri merak ettiğim için açmıştım bu başlığı :sapkali:

Bana sorarsan bunun seviyeyle pek bi ilgisi yok. Zoro dünyanın en iyi kılıç ustası olmak istiyor herkesin bildiği gibi. Diyelim ki Luffy korsanlar kralı oldu ve öldü, Zoro'dan "aaa dur benim gücüm yetiyo madem ben olayım korsanlar kralı" demesini beklemek gibi bir şey bu.

Korsan olmanın tek ve kesin amacı korsanlar kralı olmayı hedeflemek değil yani basitçe. Tayfanın geri kalanlarının tek tek ayrı hayalleri olmasını geç, Luffy için bile :
Bknz :
http://www.mangareader.net/one-piece/507/8
http://www.mangareader.net/one-piece/507/9

Rayleigh de bunu onaylıyor zaten :
http://www.mangareader.net/one-piece/506/16

Shanks'ın şuandan 12 yıl önceki Rayleigh'le olan konuşmasındaki rahatlığa bak :
http://www.mangareader.net/one-piece/506/17

Yani şu konuşmalar varken Roger Shanks'a görev verdi veya sadece has adamlarıyla Raftel'e gitti gibisinden seçenekler bana çok kasıntı geliyor.
Haklı olabilirsin tabi ama bu kadar derin bir hikayede Shanks'ın tek vasfının Luffy'i korsanlığa teşfik etmek olduğunu düşünmek bana yavan geliyor o yüzden böyle bir beklentiye girdim ne yalan söyleyeyim dediğin gibi olursa o aşamada hayal kırıklığına uğrarım.
KK olmak istemeyen Shanks'ın yeni dünyayı yöneten yonkoulardan biri olması bu düşüncenle çelişmez mi peki ? Çünkü bu bana bir basamakmış gibi geliyor. Korsanlar önce yeni dünyaya ulaşmayı ardından orada kalıcı olmayı daha da ardından bir yonkouyu hedef seçip onu indirmeyi ve yerine geçmeyi amaçlıyor sanki. Sadece tayfasıyla dolaşıp rahatça takılmak isteyen biri hele shanks kadar güçlüyse Yonkou olmaya da gerek duymadan bunu yapabilirdi gibi geliyor bana, dertsiz başına dert almak gibi. O zaman Shanks neden böyle bir ünvan almayı seçmiş olabilir ? Mesela Ace olayında gidip WB'yi uyarıyor bunun altında yatan amaç ileri görüşlülük olabilir mi çünkü WB'nin olmadığı bir ortamda Doff'un da dediği gibi canavarları kim tutacak ? Bunu hissedip dengelerin bozulacağından mı korktu ? Luffy hazır olana kadar WB isminin KK ünvanının önünde engel olarak kalmasını mı istiyordu vesaire vesaire :confused: nedense bir amacı olduğuna inanmak istiyorum :D

Haklı olabilirsin tabi ama bu kadar derin bir hikayede Shanks'ın tek vasfının Luffy'i korsanlığa teşfik etmek olduğunu düşünmek bana yavan geliyor o yüzden böyle bir beklentiye girdim ne yalan söyleyeyim dediğin gibi olursa o aşamada hayal kırıklığına uğrarım.
KK olmak istemeyen Shanks'ın yeni dünyayı yöneten yonkoulardan biri olması bu düşüncenle çelişmez mi peki ? Çünkü bu bana bir basamakmış gibi geliyor. Korsanlar önce yeni dünyaya ulaşmayı ardından orada kalıcı olmayı daha da ardından bir yonkouyu hedef seçip onu indirmeyi ve yerine geçmeyi amaçlıyor sanki. Sadece tayfasıyla dolaşıp rahatça takılmak isteyen biri hele shanks kadar güçlüyse Yonkou olmaya da gerek duymadan bunu yapabilirdi gibi geliyor bana, dertsiz başına dert almak gibi. O zaman Shanks neden böyle bir ünvan almayı seçmiş olabilir ? Mesela Ace olayında gidip WB'yi uyarıyor bunun altında yatan amaç ileri görüşlülük olabilir mi çünkü WB'nin olmadığı bir ortamda Doff'un da dediği gibi canavarları kim tutacak ? Bunu hissedip dengelerin bozulacağından mı korktu ? Luffy hazır olana kadar WB isminin KK ünvanının önünde engel olarak kalmasını mı istiyordu vesaire vesaire :confused: nedense bir amacı olduğuna inanmak istiyorum :D
Yonkou sistemi rogerla gelen birşey değil ki.Rogerdan öncede vardı.Bir yonkou iner bir başkası mutlaka yerini doldurur, istese de istemese de.Hem korsanlar durup dururken ben yonkouyum demiyorlar, insanlar yonkou demeli senin adın geçtiğinde.Misal teach, babalığı indirmesine rağmen insanlar yonkou demedi, babalıktan geri kalan tayfasınıda yenince insanlar yonkou demeye başlamış.Shanksda bu şekil olabilir.Yeterince güç ve ünle teach nasıl yonkou olduysa Shanksda adaları korunam altına alayım falan derken (tabii güçlüde) yonkou diye çağrılmaya başlanmış olabilir.Hem serinin başındada gördük shanksın ne kadar özgür ruhlu olduğunu.Sanmıyorum ki yolculuğuna çıkarken aklından yonkouluk geçsin.

Yonkou sistemi rogerla gelen birşey değil ki.Rogerdan öncede vardı.Bir yonkou iner bir başkası mutlaka yerini doldurur, istese de istemese de.Hem korsanlar durup dururken ben yonkouyum demiyorlar, insanlar yonkou demeli senin adın geçtiğinde.Misal teach, babalığı indirmesine rağmen insanlar yonkou demedi, babalıktan geri kalan tayfasınıda yenince insanlar yonkou demeye başlamış.Shanksda bu şekil olabilir.Yeterince güç ve ünle teach nasıl yonkou olduysa Shanksda adaları korunam altına alayım falan derken (tabii güçlüde) yonkou diye çağrılmaya başlanmış olabilir.Hem serinin başındada gördük shanksın ne kadar özgür ruhlu olduğunu.Sanmıyorum ki yolculuğuna çıkarken aklından yonkouluk geçsin.
Bende biliyorum canım Yonkou olayını Roger'in getirmediğini. Yeni dünyada korumak istediği adalar var diye kaldığına inanmıyorum sadece. Bunun yanında başka bir amacı vardır bunun üzerine forumdaşların fikirlerini öğrenmek burada amaç yoksa Shanks ile ilgili ne kadar done var ki elimizde amacını tam olarak bilelim tahminleri öğrenmek için bu başlığı açtım :D

Yonkou olmak ile korsanlar kralı olmak istememek çelişmiyor. Bknz :
http://www.mangareader.net/one-piece/576/10
Whitebeard Raftel ile ilgilenmiyor, Roger yerini söylese bile oraya gitmeyeceğini söylüyor.

Ama bence de Shanks'ın tek amacı yiyip içip gezip eğlenmek değildir.
http://www.mangareader.net/one-piece/434/10
Şurdan "yeni çağ" için bir inancı olduğu anlaşılıyor Shanks'ın. E Rayleigh'in Sabaody'de dediğine göre de zaten tayfanın tarihi bilgisi var. Yani gerek kayıp yüzyıldan, gerekse Will of D.'den haberdar Shanks.
Luffy'nin çocukluğunda Luffy'ye 1 yıldır East Blue'da olduğunu söylüyor, şeytan meyvesi buluyor, ordan da kuzeye geçeceklerini söylüyor. Marco gibi bir gücü kendi tayfasına katmak istiyor Moby Dick'in güvertesindeyken. Amacının ne olduğunu kesinlikle söyleyemem ama açık bir şekilde Shanks daha fazla güç peşinde ve geleceğe karşı umudu/merakı var. Amacı da tahminen bu "yeni çağ" ile ilgilidir. Bu yeni çağ için analiz için de:
http://www.mangareader.net/one-piece/576/11
Whitebeard'ın sadece Roger'dan duyarak inandığı son sözlerini Shanks yaşayarak öğrendi. Bence Shanks'ın bu daha fazla güç edinme mevzusu da Whitebeard'ın son sözlerindeki "a grand battle"a hazırlanışı.
Korsanlar kralı olmak istediğini bende düşünmüyorum zaten sadece senin fikrini öğrenmek için sordum onu kk olmak istemiyorsa amacı nedir diye :D Raftel ile ilgili son bir görevden kastım bu bahsettiğin savaşı kapsıyor da olabilir bunun gibi bir amaçtan bahsediyorum. Dediğin gibi amacını bilmemize imkan yok çünkü çok az veri var elimizde adamla ilgili bu başlığı açarken ki amacım fikirleri teorileri öğrenmekti zaten.
Bu dediğin çok önemli bence büyük savaşa hazırlık gayet mantıklı bir amaç :alkis: Luffy'de gördüğü potansiyel üzerine bu hazırlığa girişmiş de olabilir Roger'den aldığı son bir görevle de olabilir. Yeterki avare avare dolaşmaktan başka bir amacı olmayan biri olarak kalmasın hikayenin temeline imza atsın sonunda beklentim bu yorumların için teşekkürler :good:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık