Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Shanks'ın Gerçek Kimliği ve Luffy ile Olan Bağlantısı

Tutar mı sizce?

• Tutar bu teori

Kullanılan: 25 51.0%
  • Tutmaz saçma geldi.

Kullanılan: 24 49.0%

• Kullanılan toplam oy
    49
Ben bu teoriye katılmıyorum. Aklımdaki şey , Shanks'ın gençken korsanlığa çok özenen birisi olması.Hayalinin de Roger'ın gemisinde yolculuk etmek olması. Çaylaklık yapmıyor miçoluk yapıyor. Bu yönden Luffy'nin denize eğlenmek için açılması veya KK olmayı istemesi ancak o yolda yürümeyi daha da çok sevmesini , Shanks'ın Luffy'de kendini görüp onu da teşvik etmesi gibi ana temalarla desteklendiğini düşünüyorum. Sonuç olarak ne hain ne de idealist. Bunu da KK olmanın sırrını bilip olmayışına bağlıyorum. Sadece eğlenmek ve denizlerin hala eğlenceli kalmasını sağlamayı amaçladığını düşünüyorum. Bu yönden ne korsan ne de karşıtı. Hayalini gerçekleştirmiş birisi ve kendi keyfine bakıyor.Luffy'de kendini görmesi de kendi iradesini teslim etmek için olduğunu düşünüyorum Veya Roger'ın iradesini görüp gelecekteki kendisi olacak kişileri desteklemek istediğini.
Peki Grosei ile bağlantısını nasıl yorumluyorsunuz?

D. iradesine sahip bir kutsal ejderdir. @Lion-hearted Luffy Böyle bir şeyin olması çok mantıksız.
D ler kutsal ejderlerin baş düşmanıdır. Hem D iradesine sahip hem de kutsal ejder olmak benim mantığıma yatmıyor.
Ona bakarsanız mashall D. teach (karasakal) da bir D fakat D. İradesine sahip olmadığını beyaz sakal kendisi söyledi. Bir D. Tamamen aşağılık bir karakter olabiliyorsa bir kutsal ejder neden bir D. Gibi olmasın

Son düzenleme:
Peki Grosei ile bağlantısını nasıl yorumluyorsunuz?
O konular karanlıkta kaldı . Ne desek boşa gider bence. Mesela Roger'ın bu adamlarla irtibata geçip kendinin teslim olduğunu , tayfasının ise serbest kaldığını biliyoruz. Buradan Shanks'ın da pek ala ilişkileri olabileceği sonucu çıkar. Şimdiye kadar Shanks'ı sadece BB konusunda endişeli gördük. Buradan da konunun BB'nin kuyusunu kazmak ile alakalı olduğu sonucunu çıkarabiliriz. Sonuçta BB'de Shanks'ta korsanlık konusunda oldukça bilgili ama ikisinin görüşleri belli ki uyuşmuyor. BB gerçek hayata daha yakın keyifler sürüyor. Tayfası da suçlulardan oluşuyor. Diğer yandan Shanks yüzüne içki saçılınca bile sakinliğini koruyup eğlenmeye devam edebilen birisi. Özetle bu ilişki bir çok referans ile açıklanabilir.

Açıkçası Roger ın hükümete teslim olma sebebini ben tayfasini koruma amacıyla yaptığını düşünmüyorum. Roger zaten hasta biriydi ve kısa bir süre sonra öleceğini biliyordu. Raftel, D. ve kayıp yüzyıl gerçeğini öğrenmiş fakat D. Nin arzusunu yerine getirebilecek kadar ömrü kalmadığını düşündüğü için korsan çağını başlatabilmek adına dünya hükümetine teslim olup idam edilmesine razı oldu. Ayrıca groseinin asla yeni bir korsan yonkou yu (karasakal) ortadan kaldirmak için başka bir yonkou ile işbirliği yapmasını beklemem. İşbirliği yapacak bile olsa grosei temkinli davranır cp 0 gibi bir örgütü kullanarak iletişim kurardi. Yani shanks in kendi kaldıkları yere kadar girmelerine asla izin vermezlerdi. Sonuçta cp0 ve Amirallere dışında nerdeyse hiç kimse grosei ile görüşme yapabilecek kadar ayrıcalıklı değil ki grosei amiral akainu ya bile köpek muamelesi yaparken shanks in konuşmasını dinlemeleri azda olsa shanks ın onlar için biraz daha degerliymis gibi davranmaları açıkçası shanks ın normal bir insan olmadığını düşünmeme neden oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık