Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Shanks, Yanlış Yönlendirme ve Algısal Saydamlık

2 - Bence hipnozdan çok bu adam varlığını gizleme gibi bir özellik kullanıyor.Nasıl derseniz sakki olayını duymuşsunuzdur.Rakibe korku salmaya deniyor Zoro'da olduğu söyleniyor mesela.Hakinin çeşitlerinden biri de bu bence.Varlığını tamamen gizliyorsun birde hızlı olursan rakip farkedemiyor.
Öyle bir haki tipi olsa, Rayleigh eğitimi sırasında Luffy'e bahsederdi.

Shanks hızlı olabilir ama tüm tayfanın belli bi ana kadar farkedilememesi kafaları karıştırıyor tabi bu bir satış tekniği de olabilir. Sonuçta o bir anlık ortaya çıkma işi iyi satış yaptırır.
Bence K hakinin böyle bir gücünün çıkması, Shanks'ın ve ekibinin muazzam hızlı çıkmasından daha iyi daha orjinal olur.
Ellerine sağlık güzel düşünmüşsün ve yazmışsın :good:

Birinci maddede söylediğin sahne aslında yok. Mangada Newgate şişeyi Shanks'ın arkasına atıyor.
Olabilir kaçırmış olabilirim o kısmı.Ama yine de Shanks'in inanılmaz hızlı olduğu gerçeğini değiştirmez o yüzden çizmişlerdir.Marinefordda Kizaru gibi ışınlandı adam.Herkes dönüp bakıyor aynı anda görüyor.

Çok saolun dostlar. Telefonda olduğumdan tek tek cevap veremedim. Yazdığım bir teoriden çok tartışma yanı fikirlerinizi önemsiyorum.
Şimdi; Shanks'ın sadece süper hızlı olmasını kabullenmiş ve yaptığı herşeyi buna bağlamışsınız. Bölüm 4 de Lucky Roo'yu adeta ışınlayan şeyin Shanks'ın hızıyla alakasını çözemedim. Işık hızıyla hareket eden Kizaru sezgisel ve silahlanma hakisi ile durdurulabiliyor. Adı en iyilerin savaşı olan o destansı savasta Shanks sadece süper hızıyla Akainu'nun önüne kadar geliyor? Bu durumda Shanks'ın ışık hızından da yüzlerce kat daha hızlı olması gerekir? (Ki bana göre iyi bir hakı ustası gene hissederdi). Shanks' in böyle bir hızı varsa one piece evreninin istediği yerine istediği zaman gidebilirdi. Haydi Red Line'nın zirvesinde bir piknik yapalım , haydin Elbaf da deve cüce oynamaya gidelim gibi. Hadi bunu da kabul ettik , peki gemisi ve tayfasını da mı hızlandırıyor? Son olarak eğer Shanks bu derece hızlıysa bunun hakisi ile bağlantısı nasıl kurulabilir?

Shanksın hızlı olduğunu düşünmüyorum tayfasında hızlı biri varsa Lucky Roodur.Bunu tayfa ve gemiyede uygulayabiliyordur.

Çok güzel teori olmuş. Ellerine sağlık:respect:
Şuan kafam pek yerinde değil sabah detaylı bir yorum yapmaya çalışacağım.

Bahsettiğin yetenek meyve değil, haki gibide değil o zaman Shanks'a özel olabilir:oleyo2:. Teori her ne kadar güzelde olsa bazı kısımları zorlama olmuş gibi. Mesela manga bölümlerindeki an kelimelerinden bahsetmişin oralar çok abartı geldi bana. Onun dışında Shanks herkesi etkilerken tayfa üyelerinin etkilenmemesi kısmını pek anlamadım (dediğim gibi çok uykum var pek mantıklı düşünemiyorum mazur gör sabah daha detaylı okur ona göre yorum yaparım).
Birde şu haki saklama mevsuzu çok hoşuma gitti umarım böyle birşey çıkar.

Shanks tek başına bitseydi MF'de hızı deyip geçerdik ama ortada tayfası da var. Bu noktada iş sorgulayacak boyuta çıkıyor. Shanks'in kişisel olarak insanları yönlendirebildiği bir durum söz konusu olabilir dediğin gibi. Hakiyi gizleme olayı da eğlenceli duruyor, böyle bir şey çıkmasını isterdim. Öbür türlü deiku olan Mihawk, kılıç ustası olan Shanks'in üstünde bir adamdır. Böyle olaylar çıksın da adamı denk görebilelim en azından.

@Rob Lucci Sen ne diyorsun arkadaşın yeni konusu için?

Shanks tek başına bitseydi MF'de hızı deyip geçerdik ama ortada tayfası da var. Bu noktada iş sorgulayacak boyuta çıkıyor. Shanks'in kişisel olarak insanları yönlendirebildiği bir durum söz konusu olabilir dediğin gibi. Hakiyi gizleme olayı da eğlenceli duruyor, böyle bir şey çıkmasını isterdim. Öbür türlü deiku olan Mihawk, kılıç ustası olan Shanks'in üstünde bir adamdır. Böyle olaylar çıksın da adamı denk görebilelim en azından.

@Rob Lucci Sen ne diyorsun arkadaşın yeni konusu için?
Böyle bir şey çıkmasını istemem,Aizen gibi bir örnek varken halihazırda. Emeğe saygı ne diyeyim.
Eğer bu soruyu geçen ki konunun İngilizcesini bulmama hitaben sorduysan,ben mi hatalıyım diye alınmalıyım bilemedim.

Böyle bir şey çıkmasını istemem,Aizen gibi bir örnek varken halihazırda. Emeğe saygı ne diyeyim.
Eğer bu soruyu geçen ki konunun İngilizcesini bulmama hitaben sorduysan,ben mi hatalıyım diye alınmalıyım bilemedim.
Yok yahu engin bilgilerinle bi tarat dedim işte, çalıntı mı değil mi doğrulatalım diye :p Ben pek yabancı forumlara hakim değilim.
Aizen mevzusunu okurken düşündüm bende. Ama bu olay tam anlamıyla hipnotik değil gibi, öyle bir şey çıkmasını istemem tabii ki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık