Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Seri İçerisindeki Beğenmediğiniz Unsurlar

Klon mevzusu.

Acayip uyuz oldum. Önce Dof , sonra Cracker derken iyice suyunu çıkardı.

Tamam klon yaparsında bir farkı olsun. Bisküviden zırh yapıyor. Herifin mimikleri var gerçek insana eşdeğer.
Bu çok can sıkıcı. En azından bisküvi olduğu , zırh olduğu belli olsun.

Artık bayanları iyi çiziyor.Vivi,Nami falan baya iyi bu konuda kendini geliştirdi.Ama farklı varyasyonlarda çizmiyor elbette.Nami meselesi kısaca.

Aslında hoşa gitmiyor ama bu iyi birşey.Mangakanın kendine özgün çok belirgin bir tarzı olduğunu gösteriyor.Sanatçılar genelde bunu yapıyorlar.Mesela usta yönetmenlerin hep aynı filmi çektiğini söylerler ki kısmen doğrudur.Oda'nın nami meselesi de biraz buna benzer.

Bunlar dışında beğenmediğim unsurlara pek dalmayıp kısaca bahsedeyim.İman gücü ve masal dünyası vs...
Şimdi oralara girersek forumda kan çıkar kalsın şimdilik. :D

- Eskiden seride bir güç dengesi vardı. Bu yüzden örneğin Luffy, Arlong'u yendiğinde veya Crocodile ile olan muazzam savaşı kazandığında hepimiz çılgınlar gibi sevinmiştik. Ama artık seri Marvel evrenine döndü. Yani şu Kizaru dediğiniz adam; bakın boru değil; adam ışık hızında hareket ediyor; tillahı gelse bu adamı durduramaz. Bizim tayfayı 10 saniyede yok edebilmesi lâzım. Ve daha bir sürü şey. Böyle böyle gittikçe mantıktan uzaklaştı One Piece.
Kizaru tam olarak ışık hızında değil ama baya hızlı. Gerçekten ışık hızında olsa, yenileceği vakit anında dünyanın öbür ucuna ışınlanıp yenilmez olurdu bildiğin. Tabii Marco'nun hızına yetişmesi ve Rayleigh olayından ziyade Beckman'dan kaçmaması da ışık hızında olmadığına verebileceğimiz örneklerden. Bununla birlikte belli bir alan sınırı da vardır, enerjisi de tükeniyordur.

Klon mevzusu.

Acayip uyuz oldum. Önce Dof , sonra Cracker derken iyice suyunu çıkardı.

Tamam klon yaparsında bir farkı olsun. Bisküviden zırh yapıyor. Herifin mimikleri var gerçek insana eşdeğer.
Bu çok can sıkıcı. En azından bisküvi olduğu , zırh olduğu belli olsun.
Bisküvilere ruh falan veriyordur belki BM. Sonuçta cansız ağacı canlandırıyor kadın :D

Son düzenleme:
Kizaru tam olarak ışık hızında değil ama baya hızlı. Gerçekten ışık hızında olsa, yenileceği vakit anında dünyanın öbür ucuna ışınlanıp yenilmez olurdu bildiğin. Tabii Marco'nun hızına yetişmesi ve Rayleigh olayından ziyade Beckman'dan kaçmaması da ışık hızında olmadığına verebileceğimiz örneklerden. Bununla birlikte belli bir alan sınırı da vardır, enerjisi de tükeniyordur.

Bisküvilere ruh falan veriyordur belki BM. Sonuçta cansız ağacı canlandırıyor kadın :D

Mesele yaptıkları şeylerin gerçek insandan ayırt edilememesinde.
Yani en azından robot gibi şeyler olsun ne bileyim kukla asker olsun. Cracker'i hepimiz ilk seferde gerçek sandık.
Dof'ta da aynısı oldu. Adam iplerle kendini yapıyor. Aynısı. Ter bile akıyor kukladan.

Ben şahsen sevmedim bu işi. Artık herkesten şüphe eder olduk.

Önceki mesajında da vücut olayını geçip karakter yüzlerine takılmışsın, karar ver. Ayrıca kadın çizememenin vücudu yüzü olmaz, iyi değilim diyor işte. Beğenmeyebilirsin, cevabı da biraz özen gösterebilir demenden dolayı yazdım. Ve mesajından da asıl derdinin, güçlü kadın karakterlerin olup olmaması, olduğu anlaşılmıyor.
Önceki mesajımda genel eleştirimi yapmıştım zaten. Sonradan attığım mesaj senin Oda'nın kendi ağzından çıkan kadın karakter çizemiyorum mesajınaydı. Böyle saçmalık olamaz yani göğüsler büyük, bel küçük durumu kadın karakter çizemediğinden dolayı mı? Bilinçli yapılan bir şey değil yani, iyi çizemediğinden. Yüzü çizemiyorsun orjinal bunu anlarım ama fiziği böyle orantısız yapmanı anlayamam çünkü bu bir eksiklik değil bilinçli yapılan bir şey, demek istedim mesajımda.

Mesele yaptıkları şeylerin gerçek insandan ayırt edilememesinde.
Yani en azından robot gibi şeyler olsun ne bileyim kukla asker olsun. Cracker'i hepimiz ilk seferde gerçek sandık.
Dof'ta da aynısı oldu. Adam iplerle kendini yapıyor. Aynısı. Ter bile akıyor kukladan.

Ben şahsen sevmedim bu işi. Artık herkesten şüphe eder olduk.
Cracker konusunda farklı şeyler diyebilirdim ama Dof konusunda A'dan Z'ye kadar haklısın.

Önceki mesajımda genel eleştirimi yapmıştım zaten. Sonradan attığım mesaj senin Oda'nın kendi ağzından çıkan kadın karakter çizemiyorum mesajınaydı. Böyle saçmalık olamaz yani göğüsler büyük, bel küçük durumu kadın karakter çizemediğinden dolayı mı? Bilinçli yapılan bir şey değil yani, iyi çizemediğinden. Yüzü çizemiyorsun orjinal bunu anlarım ama fiziği böyle orantısız yapmanı anlayamam çünkü bu bir eksiklik değil bilinçli yapılan bir şey, demek istedim mesajımda.
Oda genel itibariyle oran olayına dikkat etmiyor. Mesela erkekler içinde yüz yapısına göre kas oranına da genellikle dikkat etmem diyor. Kadınıda öyle çiziyor, eksik olduğu konuyu da belirtiyor.

Buna benzer bir konu vardı sanki. Oraya da yazmıştım, Oda'nın karakterlerini öldürmemek için mantık sınırlarının içine etmesi.. (Bkz. Pell, Skypie'daki yıldırım çarpan yaşlı adam vs.)
Anca bi karakteri tasarlarken öldürmeyi planlıyor ve o zaman ölüyor. (Bu kısma pek itirazım yok)

Klasik kadın karakter çizimi bence artık daha iyi. Zaman atlaması sonrası çizimin belirgin şekilde iyileştirdi bu konuda hakkını yiyorsunuz. Sadece el ve ayak çizmede iyi değil pek :D Ben Oda'nın çiziminden memnunum, zaten çizimini beğenmesem mangayı da takip etmem. Çizim önemli.

Kadın karakterlerin göğsünün büyük olması mangada çok gözüme çarpmıyor yani pek rahatsız edici değil. Animede çok rahatsız edici ve iğrenç, ama artık animeyi takip etmediğim ve animedeki aptallık için Oda'yı sorumlu tutmayacağım için bu da sıkıntı değil. Zaten anime komple çöp bir süredir.

Şu D.'ler hakkında 3-5 bir şey bilseydik seri çok daha güzel olurdu. Mangaka'nın sırların üstüne çok yatması seriden zaman zaman soğutmuştur.

Oda genel itibariyle oran olayına dikkat etmiyor. Mesela erkekler içinde yüz yapısına göre kas oranına da genellikle dikkat etmem diyor. Kadınıda öyle çiziyor, eksik olduğu konuyu da belirtiyor.
Hacı konuda Oda'nın neye dikkat edip etmediğini yazmıyoruz, takmamak gerek bu tip durumlara. Eğer bu unsurdan hoşlanmıyor isek, konu içerisinde belirtebiliriz kısaca.

Buna benzer bir konu vardı sanki.
Araştırdım konuyu açmadan evvel, buna benzer bir konu var idi ama daha farklıydı. Bu konu sadece bu seri içerisindeki unsurları ele alıyor, o konu ise tüm serilerdeki herhangi bir unsuru.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık