Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Saldırı Gücü

arkadaş hala anlamıyorum nasıl oluyorda sanjinin saldırı gücü yok denmiyorda marconun deniyor.
marco aokiji ve kizaruyu tekmesiyle uçuruyor.
sanji koramiral vergoyu.ama ikisi arasındaki uçurma farkı ve uçurdukları adamlar çok farklı düzeyde.
önceden savunduğunuz şey marco uçup hızlanıp öyle vurdu yönündeydi.alın sanjide uçmaya yakın birşeyle geldi vurdu vergoya sonuç?
Bi kere kizaru'yu uçurdu kısmına katılmıyorum.Adam kendini yere bıraktı benim görüşüm o yönde.Seninki farklı olabilir.
Aokiji sahnesinde ise tam luffy'e vurmaya odaklanmışken yandan marco gelip vuruyor,uçmaması daha mı mantıklı olurdu sence?Üstelik adam aokiji'ye doğru uçarak geliyor vuruş gücü bir bakıma artıyor.Normal şartlarda marco'nun tekmeleri sanji kadar güçlü değildir bana göre.

Ben marco'nun küçümsenmesini cidden anlamıyorum ya bu herifte hiç bir şey yoksa bu herif nasıl böyle 1. tümen komutanı neyi var ki o zaman ?

Bi kere kizaru'yu uçurdu kısmına katılmıyorum.Adam kendini yere bıraktı benim görüşüm o yönde.Seninki farklı olabilir.
Aokiji sahnesinde ise tam luffy'e vurmaya odaklanmışken yandan marco gelip vuruyor,uçmaması daha mı mantıklı olurdu sence?Üstelik adam aokiji'ye doğru uçarak geliyor vuruş gücü bir bakıma artıyor.Normal şartlarda marco'nun tekmeleri sanji kadar güçlü değildir bana göre.
arkadaşım adam yandan uçup geldi amiral aokiji yi uçurdu.aynı sanji uçarak geldi vergoya vurdu sonuç?(koramiral vergo )

Kizaru kendini biraz hızlı bırakmadı mı yere acaba yahu? Bir yerde hatta sormuşlardı diye hatırlıyorum o şekilde düştüğü halde neden hasar almadı diye, meyve gücünden denmişti. Kizaru senin dediğine bakılırsa fantezi aramış biraz o sahnede :D

arkadaşım adam yandan uçup geldi amiral aokiji yi uçurdu.aynı sanji uçarak geldi vergoya vurdu sonuç?(koramiral vergo )
Vergo meyve mi kullanıyor yoksa haki mi kullanıyor net birşey yok.Sanji'nin diamble saldırısını yemesine rağmen ayağa kalkabiliyorsa boş biri değil demekki.Vergo'yu koramiral olarak değerlendirmen çok yanlış zaten.Adam dof'un tayfasından biri.

Ya beyler sanjiyi falan bırakın olay Marco'da. Adamı sanji ile kıyaslamayın daha zaman var ona. Marco'nun saldırı gücü bulunduğu konum için hiç yeterli değil. Ama hem dayanıklı hemde iyi bir haki kullanıcısı olduğundan üstüne birde anka meyvesi yiyice idare ediyor oralarda. Smoker ise duman meyvesinin hafifliğinden yararlanıp seri bi şekilde hareket edebiliyor bu ona bi avantaj sağlar tamam ama Smoker ile azçok aynı seviyede olan adamlar için hiçde yeterli değil. Şu arcın sonunu bekliyorum artık kimle karşılaşcaksa hünerlerini adam gibi göstersin bi gelişme kaydetmişse ona göre yorum yaparım tekrardan ama şimdilik durum böyle ikiside yetersiz saldırı gücü konusunda.

Sabit bir noktadan vurulan futbol topu ile uzak mesafeden büyük bir hız ile vurulan futbol topununa uygulanan kuvveti karşılaştırıyorsunuz.:)
Sanji -Taijutsu adamı yakın dövüş , sabit bir noktadan bile çok güçlü saldırı yapabiliyor.
Marco - Ninjutsu adamı meyvesinin kazandırdığı hızı kullanarak dövüşebilen biri
"Hız ağırlıktır" lafını kizaru reyiz boşuna mı söyledi :)

Smokerin fiziksel açıdan güçsüz olduğunu düşünmüyorum. Adam Rogerin idamını görmüş ozamanlardan beri illaki çalışmıştır seride gösterilen eski elemanların hepsi güçlüdür ne kadar bu bir kanıt olmasada. Aynı zamanda Smokerin fiziksel olarak güçsüz olduğunu gösterecek bir sahnede yok. Marcoya gelecek olursak gücü tartışılmaz bile adam Amiral ayarında. Tek problemi meyvesinin yıkıcı gücü olmaması. Marco marinede bir amiral değil sonuçta neden meye gücü yetersiz diyosunuz anlamadım yani korsan sonuçta. Shanksda meyvemi var :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık