Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Charlotte Linlin

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    339
Benim okuduğum kadarıyla Marco'ya zarar veremeyeceği için geri vites yapıyordu Big Mom.

Akainu Big Mom'ı hoplatan Jinbe'yi deldi. Daha ne yapsın?
Zarar veremeyeceği için değil, uğraşmak istemediği için. Bir sahne sonra bir takım hayvanat oğluna saldırdı, onu bile umursamadı. Oysa yapmak istese Carrot'u falan alması on saniye bile sürmezdi.
Big Mom'u Robin bile yuvarlıyor. Ama Robin ciddi ciddi Luffy ile bile dövüşse dokunamadan teke gider. Buradan çıkıp güç analizi yapacaksan buyur.
Açlık krizindeki Linlin'i diyorsan o zaten Akainu'yu alamaz. Ama normal hali olmadığı için oradan da çıkarım yapmamak lazım.

Benim okuduğum kadarıyla Marco'ya zarar veremeyeceği için geri vites yapıyordu Big Mom.

Akainu Big Mom'ı hoplatan Jinbe'yi deldi. Daha ne yapsın?
Marco'ya "Ağa sen hızlı falan iyileşiyorsun seninle mi uğraşıcam ben" dedi.

Aokiji'nin tek hamlesine donan Luffy, Kaido'yu yere devirdi. Demek ki Aokiji>Kaido. Bu sana mantıklı geliyorsa eyvallah.

Big Mom, doğum günü pastasının üzerindeki mumları yakmak için kullanır bu magma veledini. Oda'nın alay konusu yapmasına takılmayın. Luffy'nin, Katakuri'yi yenmesi imkansızdı ama Oda bunu istediği için oldu. Yani Big Mom'un bu hallere düşme sebebi En Kötü Jenerasyon üyelerini şişirmek için. Yani Akainu'nun, Big Mom'u alması durumu sadece bir hayalden ibarettir. Belki velet Mom'u....... şaka şaka o kadar da değil. Rocks yıllarındaki Big Mom ile belki kapışır.

Zarar veremeyeceği için değil, uğraşmak istemediği için. Bir sahne sonra bir takım hayvanat oğluna saldırdı, onu bile umursamadı. Oysa yapmak istese Carrot'u falan alması on saniye bile sürmezdi.
Big Mom'u Robin bile yuvarlıyor. Ama Robin ciddi ciddi Luffy ile bile dövüşse dokunamadan teke gider. Buradan çıkıp güç analizi yapacaksan buyur.
Açlık krizindeki Linlin'i diyorsan o zaten Akainu'yu alamaz. Ama normal hali olmadığı için oradan da çıkarım yapmamak lazım.
Öncelikle Marco'ya cevap vereyim. Big Mom elbette alırdı adamı ama o an bunu başarması saatler sürerdi. Robin olayına girmeyeyim dalga geçiyoruz işte kadınla. Big Mom'ın düştüğü durum seni de üzüyordur. BM'nin onlarca saldırı almasına alışmıştık ama Nami resmen kill'ini çaldı. O lazer saldırısı almalıydı Ulti'yi. Kaido'ya öldürmüyor diye laf ediyoruz ama adam icraat dolu. Big Mom 200 bölümdür seride olsa da büyük bir aksiyonunu görmedik. Dövdüğü adam kadar dayak yemiştir. Benim BM hakkında sevdiğim tek nokta tank gibi savunması. Tebrik etmek lazım. Kaido da öyle bekleniyordu ama süzgeç çıktı. Yine de atakları ile kötü imajını kapattı. Bu sebeplerle BM'ye Amiral aldıranlar öne geçiyor dünyada. Bizim forum geriden geliyor her zamanki gibi. Bunu Mihawk ve Sengoku konularında gördük. Yıllarca dalga geçilen OJ, WG, Reddit anketlerine benzer yorumlar yapılmaya başladı forumda. 2-3 yıl sonra burada da BM %50'nin aşağısına inerse şaşırma.

Marco'ya "Ağa sen hızlı falan iyileşiyorsun seninle mi uğraşıcam ben" dedi.
Evet öyle oldu. Geri çekildi.

Öncelikle Marco'ya cevap vereyim. Big Mom elbette alırdı adamı ama o an bunu başarması saatler sürerdi. Robin olayına girmeyeyim dalga geçiyoruz işte kadınla. Big Mom'ın düştüğü durum seni de üzüyordur. BM'nin onlarca saldırı almasına alışmıştık ama Nami resmen kill'ini çaldı. O lazer saldırısı almalıydı Ulti'yi. Kaido'ya öldürmüyor diye laf ediyoruz ama adam icraat dolu. Big Mom 200 bölümdür seride olsa da büyük bir aksiyonunu görmedik. Dövdüğü adam kadar dayak yemiştir.

Benim BM hakkında sevdiğim tek nokta tank gibi savunması. Tebrik etmek lazım. Kaido da öyle bekleniyordu ama süzgeç çıktı. Yine de atakları ile kötü imajını kapattı. Bu sebeplerle BM'ye Amiral aldıranlar öne geçiyor dünyada. Bizim forum geriden geliyor her zamanki gibi. Bunu Mihawk ve Sengoku konularında gördük. Yıllarca dalga geçilen OJ, WG, Reddit anketlerine benzer yorumlar yapılmaya başladı forumda. 2-3 yıl sonra burada da BM %50'nin aşağısına inerse şaşırma.

Evet öyle oldu. Geri çekildi.
Olan şu, yonko'nun adı dahi yeterken, Oda Wano'da yerin dibine soktu bunları. Millet de biz yanılmışız, demek ki amiraller daha güçlüymüş moduna girmeye başladı. Ama bence olay bu değil. Ben yanıldım da diyemiyorum, çünkü Kinemon'un tek yememesinin ve Ulti'nin tekrar ayağa kalkabilmesinin hiçbir mantığı yok.

Ben önceki göstergelere bakıp yonko>amiral olmalı diyorum hala. Ama Akainu çıkıp Big Mom'u yenerse hiç şaşırmam. Olay tamamen senaryoya göre şekilleniyor çünkü. Ama olayın senaryoya göre şekillenmesi de şu demek, Akainu da bu durumlara düşebilir. MF'de herkesi tekleyen magma, bir bakarız ki işlevsiz hale gelmiş. (Bakınız: Kaido'nun sopası) Amiralleri sevmesem de böyle bir olay olursa seri adına üzülürüm ve gelip forumda Oda gömerim bu arada. :d Ama şaşırmam.

Marco konusuna dönersem de, adamı hareket edemeyecek hale soktu işte iki saniyede. King ve Queen'i tek başına tutabilen bir adamı o hale sokabilmek bence çok büyük bir iştir. Ace'i öldürmekten de Jinbe'yi demekten de büyük bir iştir. Bundan sonrası Marco'nun meyvesiyle alakalı.

@Mercury
Wano'ya bakıp Amiral > Yonko diyen azdır. Bu arc sayesinde 1 Yonko 2 Amiral alır, Yonko >> Amiral diyenler kayboldu. Yonko >= Amiral, Yonko = Amiral diyenler çoğaldı. Akainu da tüm dünyada tartışmasız bir şekilde Yonko gücüne çıktı. Kuzan ise yaklaştı. Ben Yonkolara yapılan bu durumun BM ve Kaido'ya özel olduğunu düşünüyorum. Shanks ve Teach'te böyle sahnelere görmeyiz diye düşünüyorum. Artık tayfa ve ittifaklar güçlendi zaten, bölüm sayısı da azaldı. Oda istese de Teach vs çöp karakter çizemez. BM ve Kaido'nun durumları şansızlık biraz. Oda sakız gibi uzattıkça böyle sahnelere devam.

Bu durumda geri çekilmesi sana bir güç yorumu mu veriyor?
Kolayca Marco'yu alamıyor yani.

Big Mom kimi yenmiş diyenleri seriyi tekrar okumaya davet ediyorum. Queen'e tek attı. Marco'yu da dövüş başladıktan iki saniye sonra havaya kaldırıp boğazlıyordu.

Peki Akainu kimi yenmiş? Yendiği Ace'te bile en büyük olay anti muhabbetiydi. Bir de yürüyen cesetten dayak yedi.
Queen'e tek atmadı, adam yerde ölü numarasına yattı, şehir efsanesi bu.

@Mercury
Wano'ya bakıp Amiral > Yonko diyen azdır. Bu arc sayesinde 1 Yonko 2 Amiral alır, Yonko >> Amiral diyenler kayboldu. Yonko >= Amiral, Yonko = Amiral diyenler çoğaldı. Akainu da tüm dünyada tartışmasız bir şekilde Yonko gücüne çıktı. Kuzan ise yaklaştı. Ben Yonkolara yapılan bu durumun BM ve Kaido'ya özel olduğunu düşünüyorum. Shanks ve Teach'de böyle sahnelere görmeyiz diye düşünüyorum. Artık tayfa ve ittifaklar güçlendi zaten, bölüm sayısı da azaldı. Oda istese de Teach vs çöp karakter çizemez. BM ve Kaido'nun durumları şansızlık biraz. Oda sakız gibi uzattıkça böyle sahnelere devam.
Oda arada çok fazla güç farkı olunca dengesini iyice kaybediyor. MF'de de amiraller anlamsız bir şekilde boş boş izliyorlardı, çünkü denizciler ciddileşse bir saat içinde tüm korsanları gömerlerdi oraya, şu anda da aynısı oluyor. Dediğin gibi Teach ve Shanks'ta bence de bu kadar kötü olmaz.

Yabancı forumları hiçbir zaman çok takip etmedim, ama benim gördüğüm kadarıyla Wano çok etkili oldu bu düşüncelerde. Bizim forum için zaten ne kadar etkili olduğu ortada.
Bu arada ben hala Akainu = Yonko tarzı yorumları "çoğunlukta olarak" görmüyorum. Ama zaten bence önemi olmamalı ikimiz için de. Bu gözler Ace>Big Mom tarzı yorumlar gördü daha önce. :d

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık