Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sage Naruto vs Sasuke

Sage mod küçümseniyor. Ki Naruto bu modu bence Pain karşısında %50 güçte ancak kullanabildi.
Sage mod küçümsenmiyor hocam. EMS dediğimiz şey sharinganda gelinebilecek son nokta. Naruto babasından bikaç teknik öğrenmiş olsaydı sage mod yeterli olurdu ama şimdiki teknikleri ve gücü ile sadece sage modla EMS'i yenemez.

Susanoo'nun zayıf noktası arkasından sage modla sasuke ağır darbe alır raikage Madaranın susanoosunu deliyordu sage mod naruto aşar susanooyu ancak yenemez Saske,'i kishimoto.

Sage mod küçümsenmiyor hocam. EMS dediğimiz şey sharinganda gelinebilecek son nokta. Naruto babasından bikaç teknik öğrenmiş olsaydı sage mod yeterli olurdu ama şimdiki teknikleri ve gücü ile sadece sage modla EMS'i yenemez.
Ben seride geçenleri yorumluyorum , Tobi'ye göre Naruto Sasuke'den daha güçlüydü o yüzden "şuan da Naruto'yu yenecek seviyede değilsin " demişti. EMS ile ancak eşit olmuştur yada kıl payı geçmiştir.

Her ne kadar teorini pek tutmasamda. Sasuke daha avantajlı olur bu tarz bi durumda Sasuke temelde Naruto'dan daha hızlıydı Sage Mod ile aşşağı yukarı eşit hızda olurlar ancak Susano'o çok tehlikeli bir teknik ve üstüne üstlük Kagutusuchi(yanlış yazmış olabilirim Susano'o zırhına Amaterasu eklediği teknik) var yani Naruto gibi Taijutsu'ya dayalı dövüşen biri için resmen anti-jutsular bunlar. Ayrıca bence ne olursa olsun Sasuke Naruto üstünde Genjutsu kullanıcağını hiç sanmıyorum daha önce karşılaştıklarında Tobi'ye "Naruto'yu tüm gücüm ile yok etmek istiyorum" demişti ve ayrıca Sasuke'de cok iyi biliyordur ki Naruto gibi birine genjutsuya almak çok zor olmaz ancak böyle bir şeyi kullanıcağını pek sanmıyorum ben. Naruto'nun içinden kyuubi çıkınca çakra seviyesi artıcaktır eğer ki dövüş fazla uzarsa bir ihtimal Naruto'nun şansı olabilir bunun dışında EMS'li Sasuke'ye karşı sadece Sage Mod ile karşı koyabiliceğini pek sanmıyorum.

emsden bahsediyoruz,kabuchimaruyla sennin moddayken,itachiyi savasırken görmüş ve bizzat savasmıs bir sasukeden bahsediyoruz.adam artık izanamiyide,izanagiyide ögrendi veya gördü.kolu bastan asagı sharingan kaplı danzouyu genjutsuya aldı.genjutsu bilen için büyük güc.son halleriylen sasuke bu konuda aştı.narutonun genjutsuya karsı tek dayanagı jiraiyanın ona verdigi ders,ondada daha normal sharinganda yakalandı.sennin moda gecsen bile tsukuyomiye karsı yakalanmıyacagının garantisi yok,algısı cok genişliyor ama bir uchihanın hızı onu muhakkak gardsız yakalamasına olanak saglar.

sonra ben oyumu naruto sasukeyi dövüp adam etsine verdim :D ama cidden kuramanın varlıgının nedeni belli.sasukeyi yenemiyecegini bildigi için kuramaya sarıldı naruto.herkez narutodan hashirama performansı bekliyor ama narutoda mokuton ninjutsu yok.bu chakrasıyla o teknige sahip olsun tamam deriz kuramaya ihtiyacı yok.ama su an tobiyide,sasukeyide,madarayıda yenmek için kuramaya ihtiyacı var.kishi bosunamı koydu cocugun içine,kücük emrah gibi cocukluk yasattı garibime,şimdi nimetinden faydalanıcak :D
Genjutsu rakibin chakra akışını felç eder bundan kurtulmanın yolları ;
Chakra akışını durdurmak - Sennin Mode (Kendi chakranı ve doğa enerjisini eşitleyebilmek chakrada uzman olduğunu kanıtlamaktır)
Chakranı bozacak bir temasa mağruz kalmak (Jinchuriki isen , kontrol edebiliyorsan Bee örneğinde ki gibi bozulur)
Genjutsu teke tek de işe yarar , Jinchuriki ve Sennin Mode da işe yaramaz .
İzanagi ve İzanami ye gelince , İzanagiyi Sasuke kullanamaz(senju dnası lazım) , izanamiden kurtulmanın yolunu gördük.
Naruto gibi biri rahat kurtulur.Ayrıca tam hatırlamıyorum ama , bee'ye tsukuyomi tarzı birşey yapmıştı .(rahatlıkla kurtulmuştu)
jiraiyanın ders vermesinin nedeni ,kyuubiyi kontrol edememesinden kaynaklanıyordu.

Ben seride geçenleri yorumluyorum , Tobi'ye göre Naruto Sasuke'den daha güçlüydü o yüzden "şuan da Naruto'yu yenecek seviyede değilsin " demişti. EMS ile ancak eşit olmuştur yada kıl payı geçmiştir.
EMS'in bi sınırı yok ama hocam. MS ile bir değil yani arada çok fark var. O yüzden tek başına sage mod yetmez. Babasından bişeyler kapsaydı Naruto o zaman sage modla ağlatırdı Sasuke'yi ama şuanki haliyle tek başınsa sage modda yenemez Sasuke'yi

bee'ye tsukuyomi tarzı birşey yapmıştı .(rahatlıkla kurtulmuştu)
Evet rahat kurtulmuştu bee. Sonuçta sasukenın genjutsu sınırı var bi itachinin genjutsusuyla karşılaştırılamaz bile.o yüzden naruto kurtulabilir

Genjutsu rakibin chakra akışını felç eder bundan kurtulmanın yolları ;
Chakra akışını durdurmak - Sennin Mode (Kendi chakranı ve doğa enerjisini eşitleyebilmek chakrada uzman olduğunu kanıtlamaktır)
Chakranı bozacak bir temasa mağruz kalmak (Jinchuriki isen , kontrol edebiliyorsan Bee örneğinde ki gibi bozulur)
Genjutsu teke tek de işe yarar , Jinchuriki ve Sennin Mode da işe yaramaz .
İzanagi ve İzanami ye gelince , İzanagiyi Sasuke kullanamaz(senju dnası lazım) , izanamiden kurtulmanın yolunu gördük.
Naruto gibi biri rahat kurtulur.Ayrıca tam hatırlamıyorum ama , bee'ye tsukuyomi tarzı birşey yapmıştı .(rahatlıkla kurtulmuştu)
jiraiyanın ders vermesinin nedeni ,kyuubiyi kontrol edememesinden kaynaklanıyordu.
beeyi sayma,bee zaten kendisi acıkca söyledi,jinchurikilere karşı genjutsu işe yaramaz diye.benim iddaa ettigim sey,kurama yokken sennin modda bizim saf narutonun sasuke tarafından genjutsuya alınabilecegi.üstelik o zamnki sasukeyle şimdiki birmi yapma gözünü seveyim.tamam fikrine saygılıyım kabul ederim sannin moddada genjutsudan kurtulabilirsn.ama sennin modu kullanan naruto,genjutsuyu kullanan ems sahibi sasuke olunca bence,naruto genjutsuyu yer ;) sasuke gercek bir sharingan veliahtı.narutonun sennin modela gücü s-classta ama daha üstünde dövüsebilmesi için kuramaya ihtiyacı var.minato bosunamı can verdi yani yada kushina.narutoda sasukede su an seviye olarak asmıs ve en üst sınıfa cıkmıs durumdalar.siz narutonun gücünü kısıp sasukeyi yendiriyorsunuz.herkezde söyle bir mantık var naruto sage modda paini yendi.sasukeyede kuramasız en azından dayanır veya yener.hayır kurama olmasaydı öldürülmüştü.orda bile kurama kurtardı onu.;)

Ems'i yokken en hızlı shinobi olan raikagenin-ve bana göre susanoo kırdığı darbede kullandığı güç narutonun sagesindeki güçten fazladır.- kolunu aldı. Sasukenin Ems'le açıcağı susanoo ve amaterasu korumasını Naruto aşamaz zaten 2-3 tane rasen shuriken atabiliyor sasuke de onlara yakalanmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık