Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Portgas D. Ace

Bu kapışmayı kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    319
Başarısız bir algı konusu olmuş Ace fanları oyuna gelmeyecektir. :) Vs konuşacak olursak Ace wb tayfasına girmeden bir shichibukai ediyordu sonra üzerine bir miktar daha koydu ama çok değil wb tayfasında olması onu kısıtladı.Zoro da şu an bir shichibukai olur.Zor dövüş olur iki tarafta hasar görür ama Ace sonunda kazanır.Fiziksel açıdan boş adam değil.Entei ile de net kazanır gibi.Zoro güçlendi ama henüz yeterli değil alev meyvesine dayanacak kadar değil.Burgess katlanamıyor eski teach katlanamıyor.Bu Sabo'nun dandik kullanımına da benzemez işin piri var karşısında.Yanına yaklaştırmıyor.Zoro kesmeye çalışırken bile hasar alacaktır.

Başarısız bir algı konusu olmuş Ace fanları oyuna gelmeyecektir. :) Vs konuşacak olursak Ace wb tayfasına girmeden bir shichibukai ediyordu sonra üzerine bir miktar daha koydu ama çok değil wb tayfasında olması onu kısıtladı.Zoro da şu an bir shichibukai olur.Zor dövüş olur iki tarafta hasar görür ama Ace sonunda kazanır.Fiziksel açıdan boş adam değil.Entei ile de net kazanır gibi.Zoro güçlendi ama henüz yeterli değil alev meyvesine dayanacak kadar değil.Burgess katlanamıyor eski teach katlanamıyor.Bu Sabo'nun dandik kullanımına da benzemez işin piri var karşısında.Yanına yaklaştırmıyor.Zoro kesmeye çalışırken bile hasar alacaktır.
Bahsettiğin adam belki de serideki acıya en dayanıklı olan insan. Acı topunun içine kendini atıp çıt çıkarmayan, henüz ödülü yokken Mihawk'dan boydan boya darbe alıp Arlong'a giren biri. Ace fanları harbi bi' ilginç, karşısına kimi koyarsan koy bir anda en önemli özelliklerini kaybediyorlar.

Ace çok iyi bir meyve kullanıcısı. Fiziksel güç ve dayanıklılığa baktığımızda Zoro’yu bir tık daha önde görüyorum. Fakat Ace de küçümsenecek bir fiziksel güce sahip değil bence. Karasakal hayvanının darbesine verdiği reaksiyon yüzünden çocuğun fiziksel gücünü hiçe sayamam. Ayrıca yakın dövüş konusunda da oldukça yetenekli olduğu izlenimini uyandırmıştı bende Ace. Kesinlikle seyir zevki üst düzey bir dövüş olur. Ace’in h. haki avantajı var. Ha “ne işine yarayacak kardeşim h. haki bu dövüşte” diyebilirsiniz ama mutlaka vardır bir yararı. :D Artık millet birbirine yumruk attığında bile h. haki şimşekleri çıkmaya başladı baksanıza. K. hakileri muhtemelen birbirine yakındır. Ace’i haki sisteminin tam olarak oturmaya başladığı zaman atlaması sonrası dönemde pek göremediğimiz için, haki konularına fazla giremiyorum. Zoro’nun b. hakisi, tahmin ettiğimden çok daha yüksekse Ace’i alır. Fakat ben Zoro’nun, bu bahsettiğim b. haki seviyesine Wano’da gireceği ölümüne dövüşten sonra ulaşacağını düşünüyorum.

Hız olarak da birbirlerine yakın olduklarını düşünüyorum. Zoro’nun bazı saldırıları çok hızlı olabiliyor. Ace onlardan sıyrılmada sorun yaşayabilir. Logia türü meyvesinin sağladığı hareket etme avantajlarıyla belki bu tarz saldırıların bir bölümünden sıyrılabilir. Ayrıca Ace’in meyve bazlı saldırıları oldukça yıkıcıydı. Baya kıran kırana geçer bu dövüş. Güzel bir eşleşme.

Aynı konuya Wano sonrası gelip oyumu Zoro olarak değiştirme dileklerimle, Ace alır diyorum.

Ace'in Zoro'ya ciddi bir zarar verecek saldırısı yok. Pek daynaklı bir karakter de değil. O yüzden Zoro alır diyorum ben.
Dayanıklı olmadığı konusu bence tartışmalı. Ace'in karşısındaki adam Karasakal'dı. Herif azman. Ace'in güçsüz bir saldırıdan aldığı darbe ile yamulduğunu görmedim ben. Lakin Ace Karasakal'a yaptığı saldırıların bir kısmını Zoro'ya yapamaz. Karasakal'ın sıkıntısı geleni geçeni yemesiydi zaten.

Sabo hemen köşede, kopyasını karşılaştırabilirsin :D
Çakma Soba borusu o kopyası değil :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık