Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Portgas D. Ace

Bu kapışmayı kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    319
Zoro'da kral haki yok falan denmiş
Bunu diyenler daha önce Mihawk ve Ace'te haki yok diyenlerdi şimdilerde hepsi ölü numarası yapıyor. Reyis H. haki patlattığında H. haki sıradan bir şeymiş gibi algı yapılıp görmezden gelicenektir
1 milyar 57 milyonluk katakuriyi ve 860 küsürlük Cracker'i yendi. Hiç torpil olmasa bile Luffy'nin hakkettiği ödül 1.300 falandı zaten. 5. Yonkou konusunda da abartı yok. Yonkou tayfaları hariç hiçbir tayfa şu an Hasır şapka tayfasını alamaz. Mihawk falan dalsa bile tüm tayfa ile beraber indirirler.
Torpil, sıvama işine girmeyelim diyorum verdiğin örneklere bak :D Kata ve Craker'i hiç yardım ve sıvama olmadan aldı diyorsan bence bu mevzuyu daha uzatmayalım :) Ace vs Luffy konuşuyorduk sen geldin tayfa gücünden bahsediyorsun ? Tüm tayfa beraber indirirler falan tayfa güçlü olunca hepsi voltran oluşturup gücünü Luffy'nin bedenine mi aktarıyor?
Sen iddia mı kaybettin? Sanki zorunlu luffy fanı olmuş ama içten içe luffy'i gömüyor gibisin en azından kıvılcımı ateşliyorsun.

Her ne kadar Ace'den nefret etsem de kendisi bir tümen komutanı. Luffy hariç novaların kimi ya en alt tümen komutanını zar zor yenerler ya da kıl payı kaybederler. Bir de WB, Shanks ve Teach'in komutanların farklı seviyede olduğu inancındayım.
Şu zamanda Zoro kaybeder ama umarım Wano sonrası yenebilecek hale gelir.

Ağır Zorocular bile Ace diyor, bir düşünmek lazım. Ace bize kendini tam gösteremedi. Haki ruh gücü değil mi, Mf de ruhu çökmüştü. Ona göre değerlendirmek lazım. Kata falan dinlemez yakar geçerdi. Wb'nin 2.bölük komutanı.

Luffy geleceği gördüğü için öyle basit bir darbeyi yemezdi. Karşıdaki kişiyi de kurtarırdı. Ondan sonrası ayrı tabi. Ayrıca Ace öncesinde de Akainu karşısında bir şey yapamıyordu. Ciddi dövüşse en fazla iki yerdi. Bir de Ace büyük ihtimalle sırtını haki ile kaplamıştır. O zamanlar haki çizilmediği için anlayamıyorduk tabi.
Geleceği görmesinin konumuzla bir alakası yok. Sen Ace Akainu’dan tek yedi, Luffy yemezdi dedin. Ben de dövüş içerisinde yediği bir darbe yüzünden ölmediğini, Luffy’yi korumak için bilerek araya girip öldürücü darbeyi yediğini söyledim. Sonra da, Luffy de mecburen öyle bir durumun içine girse ve darbeyi yese, o da ölürdü dedim. Ace’in sırtını haki ile kapladığını da sanmıyorum. Son anda yetişebildi zaten.
Akainu orada luffy yerine direk ace'ye saldırsa tek yemeyicekmiydi.
Bilmem. Ace hala dövüşün devam edeceğini düşünüyordu. Akainu Luffy’ye döndüğünde şaşkına dönmüştü hatta. Belki bir süre daha dayanabilirdi. Adam direk etten duvar olmak zorunda kaldı.
Önüne atmak yerine,jinbei gibi avuçlayabilirdi ?
Arada mesafe vardı. Kurşunun önüne geçer gibi araya girdi. Anlık bir olaydı. Jinbe’nin bulunduğu durum ve konumu saldırıyı karşılamak için daha elverişliydi. Şu şöyle yapsaydı, bu böyle yapsaydı dersek sabaha kadar konunun içinden çıkamayız. Zaten tartışığımız konunun da bununla alakası yoktu. Ha karşılaştırdığın Jinbe ile denk dövüşüyordu çaylak Ace. Unuttuysan hatırlatayım.

İlk olarak yanmak başka hiçbirşeye benzemez.Zoro'nun zırhı o kadar güçlü değildir h.hakisi olsa zırhı güçlü olabilirdi buna ileride değineceğim hatta konusunu açacağım.Bunun dışında olay sadece de acı değil.Burgess acıya dayanamamaktan pes etmedi.Yana yana vücut iflas etti baya ciddi hasarlar oluştu hareket ederken zorlanacak kadar.Doktor istiyordu kendine.Zoro bu adamdan uçurum yaratacak kadar güçlü değil.Zoro 2 kat daha fazla dayanacaktır 2 kat da uzun süre ama Ace sadece hiken de atmıyor.Dibinden ateş böceği ateş oku haç saldırısı.Doğrudan ateşi vücuda odaklıyor.Yani demek istediğim Sabo'dan falan kat kat iyi kullanıyor çünkü baya zaman geçirmiş.O açıdan zoro bir yere kadar dayanacaktır.Ancak alabasta gibi mucizeler göstermesi lazım ki kazanabilsin ben pek sanmıyorum.
Ace'in ateşi Draw'ı yakmıyor bile, tabii bu Ace'in ölümünden 1, 1.5 sene önce oluyor, ölmeden önceki halini bilemeyeceğiim, ayrıca Draw'ın tankı Ace'in suratında patlayınca Ace'e zarar veriyor. enerji dalgası felan deyip kurtarmaya çalışmışsın da ne zamandan beri enerji dalgası logialara zarar verir oldu? Kılıç ustalarının slashleri mesela, enerji dalgaları, kesiyor mu logiaları? Bunlar hep çevirmece. İnanmıyorsan da aha burada buyur oku:
https://twitter.com/sandman_ap/status/904000407311196160
Tank patlamasına zarar gören adamın ateşi mi yoksa Kocana'nın ateşi mi güçlüdür bilemeyeceğim ama, bizim tayfa Kocana'nın ateşine dayanıyor, Zoro hayli hayli dayanır. Ayrıca Zoro kim Teach'in çapulcusu kim? Shanks'da da 90 milyonluk rakstar var, kendisi adam mı? Lütfen ya :D
Zoro patlatır Ace'i özetle.

Ben de sahnenin gayet ciddi lanse edildiğini düşünüyorum ama yorum farkı işte. :D
İnsanlar olayı fanı olduğu karakterin çıkarlarına göre yorumluyor işte :D

Bunu diyenler daha önce Mihawk ve Ace'te haki yok diyenlerdi şimdilerde hepsi ölü numarası yapıyor. Reyis H. haki patlattığında H. haki sıradan bir şeymiş gibi algı yapılıp görmezden gelicenektir

Torpil, sıvama işine girmeyelim diyorum verdiğin örneklere bak :D Kata ve Craker'i hiç yardım ve sıvama olmadan aldı diyorsan bence bu mevzuyu daha uzatmayalım :) Ace vs Luffy konuşuyorduk sen geldin tayfa gücünden bahsediyorsun ? Tüm tayfa beraber indirirler falan tayfa güçlü olunca hepsi voltran oluşturup gücünü Luffy'nin bedenine mi aktarıyor?
Sen iddia mı kaybettin? Sanki zorunlu luffy fanı olmuş ama içten içe luffy'i gömüyor gibisin en azından kıvılcımı ateşliyorsun.
Sıvama konusunda yapacak bir şey yok. Oda öyle çizdi, kabul etmek zorundayız. Cracker konusu için haklısın ama.

Luffy'i severim ama fanı değilim, bir fan olarak değil, objektif olarak konuşmaya çalışıyorum. Nerede Luffy'i gömüyor gibiydim ama, söyle ben de bileyim :ehe:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık