Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Basil Hawkins

Kim kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    148
Güzel karşılaşma olmuş tebrik ederim.

Hawkins'in yeteneğini daha çok savunma ağırlıklı görüyorum. Aldığı darbeleri saman bebelere yöneltmesi gerçekten iyi bir savunma ancak saldırı yönünü aklımda pek canlandıramıyorum ben. Çok etkili saldırılara sahip bir nova olduğunu zannetmiyorum. Mesela kurulan Kidd ittifakında çok daha faydalı olabilir. Çünkü bir yandan karşıdan gelen atakları yeteneğiyle bloklarken diğerleri de saldırı yapabilir. Kısacası Hawkins bana göre iyi bir kalkandır; fazlası değil.

Zoro ise tam aksine saldırı gücü çok yüksek bir isim. Zaten Zoro'nun bu zamana kadar karşılaştığı rakiplere baktığımızda savunma yönleri ağır basan kişiler olduğunu görüyoruz.

Mr 1, Kaku (leopar ve kurtta göre savunması çok daha iyi olan bir zoandı). İlerde karşısına muhtemelen elmas da çıkacak. Yani kısacası, Zoro dünyanın en sağlam savunmasını (elmas) bile aşabilecek bir karakter haline gelecek seri sonunda. Mangaka da bu senaryoya uygun olarak Zoro'yu saldırı gücü ön plana çıkan bir karakter olarak tasarladı. Üstüne bir de mangaka b. hakide uzman dedirtti. Bununla da kalmayıp Mihawk eğitimde gördüğümüz fb'sinde Mihawk'ın kendisine getirdiği yasak şu:

Kılıcına b.haki kaplamamakta usta olana kadar sana içki yok :)

B.hakide uzman olmak demek, üst düzey saldırı gücü için zaten gerekli bir şeydir. Zoro'nun Pica gibi bir adamı sadece birkaç hamlede bölmesi ve ardından full beden kokaya tek atması da saldırı gücünün ne kadar arttığının bir göstergesi. Bunun yanında Zoro'nun çok daha güçlü tekniklerinin olduğunu bilmemiz insanı heyecanlandırmıyor değil :D

Zoro'nun saldırı yönüne değindim ancak savunma konusundaki sağlamlığı da mangaka tarafından serinin başından beri vurgulanan bir yönü. İki yıl öncesinde bile kendi rakipleri tarafından çokça övülmüş biri. İki yıl sonraki dayanıklılığının ise muazzam olduğunu düşünüyorum.

Savunma yönünden tam emin değilim iki yıl sonraki Hawkins ve Zoro'yu bilmediğimiz için ancak Zoro'nun Pica fragmanı, daha sonra olabilecekler hakkında insanın aklını alıyor. Saldırı kısmında Zoro'yu üstün görüyorum.

Bir de şu var arkadaşlar. Ödül-güç kıyası yapmayacağım ancak iki karakter arasındaki potansiyel farkını gözler önüne sermek için kısa bir değerlendirme yapacağım.

İki yıl boyunca yeni dünyada olan Hawkins, kaptan olmasına rağmen 320m ödülde. Zoro 1 aydır yeni dünyada ve bu ödüle sahip. Üstelik kaptan da değil. Üstelik gücünün hepsi bu da değil. Sadece attığı slahsh'ı 10 kat güçlendirmiş. İki yıl önceki en güçlü tekniği olan ashura'yı 10 kat güçlendirdiğini ya da ruh gücüyle başka tanrıları çağırma gücüne sahip olduğunda nasıl hayvanat bir güce sahip olacağını düşünemiyorum bile.

Kısacası, Zoro daha adam akıllı terlemeden mangaka bir kaptan ödülünü Zoro'ya vererek zaten inceden bir mesaj verdi ve Zoro'nun farkını belli etti. Ben yaptıkları ve yapabilecekleri doğrultusunda Zoro yener diyorum :good:

İki yıl öncesiyle bir değil ki bu adam.Mihawk gibi bir azmandan eğitim aldı.Bunun için gururunu hiçe saydı.Boşa mı kafa eğip sonra sevindi. :D
İki yıl sonra Sanji ayarı olmak için mi yaptı bunları. ? :D
Bence eğitim alması falan hiç bir şey değiştirmiyor Novalar arasında.Çünkü Oda'nın2 yıl önce ve sonrasında özellikle bu ayırdığı adamların gücü ve potansiyeli Zoro'dan fazladır bence.Bıraktığı imaja bakarsak bence de Zoro'dan güçsüz ama Oda referans koyunca olmuyor :D

Sanji kadar olmuşsa öpsün başına koysun :D

Hawkins de yonkou olma potansiyeli görmüyorum. Zoro farklı bir seviyeye gelecek. Şimdi ki durumlarına bakarsam elde bir veri yok. Hawkins 1 adım önde görsem de Zoro kendini aşar yinede kazanır.

Roronoa Zoro

Zoro alır diyenlere ne diyeyim yemin ederim bilmiyorum. Aynk seriyi mi takip ediyoruz diye bazen çok düşünüyorum. Olum internete atarken falan bana başka link mi geliyor lan? Adamlar Drake'i bile Hawkins'ten üstün görüyorlar. Buyrun ikisi arasında ki fark.

Shanks seviyesine gelecek bir adamı saman topuyla karşılaştırmak daha mantıklı tabi değil mi ? Ülen güzel üzel açıklama yapıyım diyorum illa ki biri gelip çirkefleşmeme neden oluyor ! :D

Hawkins iki ömür daha yaşasa Zoro'nun geleceği seviyeye gelemez.

Nasıl iyi mi ? Böyle konuşalım bari. Ne de olsa Hawkins'e oy verenler haklı, onlar her şeyi biliyor.

Zoro'ya nasıl oy atarsınız lan kafirler!!! Oy değiştirme hakkı yok mu ? Hatamı anladım hemen Hawkins-sama'ya oy vereceğim :artiz:

Roronoa Zoro

Shanks seviyesine gelecek bir adamı saman topuyla karşılaştırmak daha mantıklı tabi değil mi ? Ülen güzel üzel açıklama yapıyım diyorum illa ki biri gelip çirkefleşmeme neden oluyor ! :D

Hawkins iki ömür daha yaşasa Zoro'nun geleceği seviyeye gelemez.

Nasıl iyi mi ? Böyle konuşalım bari. Ne de olsa Hawkins'e oy verenler haklı, onlar her şeyi biliyor.

Zoro'ya nasıl oy atarsınız lan kafirler!!! Oy değiştirme hakkı yok mu ? Hatamı anladım hemen Hawkins-sama'ya oy vereceğim :artiz:
Sen çirkinleşebiliyorsunda biz çirkileşemiyor muyuz? Saman yığını olan bir şey varsa belli ki senin zamanı gelsin diye sakladığın beynindir. İnsanda akıl olur mantık olur, ikisi olmasa ulan göz olur nizam olur. Hadi anlıyorum Zoro'yu çok seviyorsun, mesajında da demişsin ki potansiyel falan, ya okuma yazman da mı yok? Adam sana seri sonunda savaşsalar mı ne olur demiş? Hakkında neredeyse hiç bir şey bilmediğimiz Hawkins'i ankete dahil etmek kadar saçma yorumlar atarak, konuyu saçmalıkta başka seviyeye çıkardın. Tebrik ediyorum.

Korolla mı bu? Ona göre cevap vermiycem bundan sonra.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık