Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Basil Hawkins

Kim kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    148
Merhaba.Aynı ödüle sahip iki karakterin kapışmasını merak ettiğim için açtım bu konuyu.İkisinin düellosu sonunda kazanan kim olur ? Önce tanıtımı yapayım daha sonra nedenleri sıralayacağım.

Roronoa Zoro.

İki yıl aradan sonra bambaşka bir kimlikle karşımıza çıkan Zoro kendinden oldukça emin bir görünüme sahip.İki yılda Mihawk ustasından aldığı eğitimle farklı bir çehreye kavuşmuş.Uçan kılıç saldırıları 10 kat güçlenmiş durumda ve büyük ihtimalle öğrendiği hakiyi de kılıcını sağlamlaştırmak için kullanıyor.

Şu ana kadar Hordy,Hyouzu,Pica gibi rakiplerle ölüm kalım savaşına girmeden kazanmış birisi.Amiralden bile övgüler alıyor.Kendini vahşi bir hayvan olarak tanımlıyor.Son yaşanan olaylar sonrası haketmediği 120 milyon yerine 320 milyon ödüle ulaştı.

Basil Hawkins

Hawkins iki sene önce yenilen süpernovalar arasındaydı.İki yıldan sonra 320 milyon ödüle ulaşmış.Daha da önemlisi kendini Kid gibi birisine kanıtlayacak güce ulaşmış.Aksi takdirde yonko için oturulan masada yer almazdı.Barışçıl bir kişiliğe sahip gözüküyor.Zorda kalmadıkça savaşmıyor.Fakat savaşması gerektiği zaman zalim ve korkunç birisine dönüşebiliyor.Bunu kahverengisakalın başına gelenlerden anlayabiliriz.Ölmekten beter bir duruma düşmüş.Velhasıl kelam kendisi yonko indirmek için kurulan müttefiğin bir üyesi.Gücü buradan dahi belli bir isim.

Meyvesi bir amiral karşısında bile ayakta durabilmesini sağlıyor.Tek darbeyle yenmek mümkün mü o bile belli değil.

Şimdi neden bu ikisini ödül için karşılaştırıyorsun güç göstergesi değil diye soranlar olabilir.Bu konuda başka ayrıntılara değineyim öncelikle.

Law shichibukai olabilmiş bir nova.Hepiniz biliyorsunuz ki Kid ve masaya oturan diğerleri de Shichibukai olabilecek güçteler.Eski lordlardan son ödülü 320 milyon olan bir Moria var.Yani bu adam bu konumda sırıtmayacak birisi.Aynı şekilde Zoro da 320 milyonluk son ödülüyle lord olabilecek birisi.En iyiler arasında olmaz belki ama dediğim gibi o da sırıtmaz.

Kaptanı bir sürü lord indirirken kendisinin de o güce ulaşması gayet doğal.Ve sanırım amiralin övgüsünü de bu seviyede olmayan birisi alamaz.Kendi o seviyede olmadığını bilse gücünü amiral karşısında test etmek istemez zaten.Bu aynı ustasının gücünü beyazsakal karşısında test etmesine benziyor. :)

Demek istediğim bu ikisinin gücü aşağı yukarı aynı kulvarda.Zoro belki Law gibi bir D. kadar güçlü olmayabilir ama bazı novalara da seviyesi yeterli gelebilir.

Valla Hawkins bana hiç mi hiç güçlü imajı vermedi.Fakat PH'de kahverengi sakal Drake,Kid,Law ve Hawkins'i ayırdı.Oda böyle dedirtiyse ki Law'ın hayvanatlığı ortada bu ayrılan adamların hepsi Zoro'dan güçlü.

Tabiki Hawkins. Adamın gücü çok dehşet. Eğer içinde yüzlerce bebek tutabilecek hale geldiyse ve saldırısını istediği herkese yonlendirebiliyorsa yenilmesi zaten çok zor. Ek olarak dönüştüğü korkunçlu formuna bakarsak büyük ihtimal yakın dövüş becerisi de var. Ki bununla bitmiyordur muhtemelen.

Luffy-Kid-Law-Drake ve diğerleri diye bakıyorum olaya. Hawkins için de övgü gelmiş olsa da ana dörtlü kadar göremiyorum onu. Bu vs ortada o yüzden. Karar veremedim yani.

Edit: Hawkins alır. :/

Son düzenleme:
Hawkins'in tam gücünü bilmiyoruz. Zoronun'da öyle. Ama yorumlamak gerekirse Hawkins'in kaptan olduğu için biraz daha güçlü olması gerekir.

Bana nedense Zoro daha güçlü geliyor. Yani tam olarak ikisini kıyaslayabilecek kadar güçlerini bilmiyoruz. O yüzden karar vermek de zor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık