Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro (Tekme) vs. Sanji (Bıçak)

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    102
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 1004

Bu konu çok kötü ve olmamış tartışmaya değer değil. Şöyle olursa olurdu ama...

Bıçaklı Sanji vs Koluna Kadın Kelepçelenmiş Kılıçsız Zoro

Luffy yediği her darbede niye basmadıysa ondan. Hakinin kaynağı vücutta. Bu adam vücudundan kılıcına haki aktarabiliyor ama kendi vücuduna basamıyor mu yani :)
Basamiyor demiyorum ama belki de o kadar alışık olmaması ile alakalı. Bu anlamda komplike olması ile bağdaşır.

Luffy çoğu darbede basıyor basmadigi yerleri sayarsin. Zoro ise hicbirinde basmıyor o yüzden örneğin karşılamıyor.

Basamiyor demiyorum ama belki de o kadar alışık olmaması ile alakalı. Bu anlamda komplike olması ile bağdaşır.

Luffy çoğu darbede basıyor basmadigi yerleri sayarsin. Zoro ise hicbirinde basmıyor o yüzden örneğin karşılamıyor.
Zoro da çoğu yerde kılıcı ile savunuyor işte aynı şey. Kılıcı geçilince açık vermiş oluyor ve saldırıyı yiyor. Bunları da sayarsın. Açık vermese zaten kılıcı ile savunur adam. 3 tane kılıç taşırken dur şu saldırıyı da haki basıp kafamla karşılayayım diyecek değil.

Zoro da çoğu yerde kılıcı ile savunuyor işte aynı şey. Kılıcı geçilince açık vermiş oluyor ve saldırıyı yiyor. Bunları da sayarsın. Açık vermese zaten kılıcı ile savunur adam. 3 tane kılıç taşırken dur şu saldırıyı da haki basıp kafamla karşılayayım diyecek değil.
Aynı şey değil o. Biri açık verince telafi edebiliyor, savunması aşılmış oluyor zaten bedenine direkt olarak saldırı aldığında.

İyi de Zoro kılıca bile kokayı çizik olmasın mantığıyla basması gerektiği öğretilen biri. Kılıca koka basmasa da zarar görmez Zoro kılıcı zarar görür. O açıdan da kılıçları zaten seviyeli kılıçlar. Her halükarda Zoro'nun darbe yediği bir keresi için bile koka basmamış olmamasının pek tutar bir dalı yok. Bir sıkıntı var yani orada.

Üye silindi 1004

İyi de Zoro kılıca bile kokayı çizik olmasın mantığıyla basması gerektiği öğretilen biri. Kılıca koka basmasa da zarar görmez Zoro kılıcı zarar görür. O açıdan da kılıçları zaten seviyeli kılıçlar. Her halükarda Zoro'nun darbe yediği bir keresi için bile koka basmamış olmamasının pek tutar bir dalı yok. Bir sıkıntı var yani orada.
Harbi 2 yıllık aradan önce kılıçlar yüz binlerce farklı darbeye maruz kaldı ve çiziği geçtim zarar bile görmediler. Kılıca çizilmesin diye koka basmak Oda zorlaması. Kılıç ustaları da böyle haki kullanıyor ayağı çekiyor.

Üye silindi 5781

Yorum bile atmadım bu konuya.
Hala adam olmayan Sanji vs seri sonu Zoro konusunu bekliyorum.
Sanji adamlığından handikap verirse kazanır her türlü konuyu açan kişiye de bir yorum bırakıyorum şimdiden

Hawkings abimizin civileri kairoseki değil mi haki işlemiyo diye biliyorum kairoseki'ye ben mi yanlış hatırlıyorum law'ile böyle sahnesi vardı sanki.?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık