Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro, Monkey D. Luffy’nin Rakiplerine Karşı!

Hangilerini alırdı?

• Buggy The Clown

Kullanılan: 170 60.1%
  • Kuro

Kullanılan: 240 84.8%
  • Don Krieg

Kullanılan: 221 78.1%
  • Arlong

Kullanılan: 194 68.6%
  • Crocodile

Kullanılan: 44 15.5%
  • Enel

Kullanılan: 21 7.4%
  • Rob Lucci

Kullanılan: 62 21.9%
  • Hody Jones

Kullanılan: 265 93.6%
  • Ceasar Clown

Kullanılan: 230 81.3%
  • Doflamingo

Kullanılan: 56 19.8%
  • Charlotte Katakuri

Kullanılan: 32 11.3%
  • Kaido

Kullanılan: 1 0.4%
  • Kizaru

Kullanılan: 1 0.4%
  • Hiçbiri

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    283
Mübalağa yapıyoruz, aradan uzun süre geçti anlamında :) Tıpkı Zoro'nun dayanıklılığı gibi. Ama ne dayanıklılık be!!! Aradan 3 ark geçti, Zoro hala acılar diyordu:D Hee Kizaru demese ona da yürüyecek reis yani? Oooo. İyi ki Reyli oralardaymış da kurtarmış Oda babası onu. :D
Anladım canım mübala olduğunu :D Yine döngüye girdik artık çıkalım hahahha :D

Kaç kaç. Ashura olmadı, dayanıklılık desen keza sizi ikilemde bıraktı. Şimdi de Zoro'nun kurtarılışına geldik. Hemen bitir tabi. :D Neyse bakalım, bu seferlik böyle olsun.:)
Bak ya kaçmak ne alaka :D Aynı şeyleri yazmaya devam edecektik. Hayır ben zaten olayın cevabını verdim. Her şey ortada. Adam arc içinde arkadaşının acılarını da alıyor ama ona rağmen yine devam ediyor. Eğer almasaydı o acıları, orada Luffy’nin saldırısında ezmek yazmazdı :D Ben döngüye girmeyelim istedim yoksa sabaha kadar gider bu iş. Hemen algı yapıyorsun heeee :D

Sen kalk, o kadar Zoro'nun bitiri gücü çok de, Ashura'nın bitiriciliği çok de,o kadar Zoro'yu öv ama Oda Bey, Zoro'nun Ashura kullandığı sahnede bitirici vuruşu Luffy'ye yaptırsın.:D Adama gülerler yav.:)
- Sanji vurup dengesini bozuyor.
- Elinde lazer toplarken Zoro vuruyor. Sonra lazeri görmüyoruz, kesikler var sahnede. Düşecekken ağzından lazer atmaya yeltenince de Luffy ağzına gömüyor. Herhangi biri olmasa bu kombo yapılamaz zaten. :D

Mübalağa yapıyoruz, aradan uzun süre geçti anlamında :) Tıpkı Zoro'nun dayanıklılığı gibi. Ama ne dayanıklılık be!!! Aradan 3 ark geçti, Zoro hala acılar diyordu:D Hee Kizaru demese ona da yürüyecek reis yani? Oooo. İyi ki Reyli oralardaymış da kurtarmış Oda babası onu. :D
Oda sadece Zoro'yu mu kurtardı la orada. Sanki Zoro ölecekti de Luffy ve tayfa Kizaru'yu indirecekti. :D Rayleigh sama hazretleri hepsini kurtardı orada. Rayleigh sama hazretlerine toplu teşekkür edilmeli. :a:

- Sanji vurup dengesini bozuyor.
- Elinde lazer toplarken Zoro vuruyor. Sonra lazeri görmüyoruz, kesikler var sahnede. Düşecekken ağzından lazer atmaya yeltenince de Luffy ağzına gömüyor. Herhangi biri olmasa bu kombo yapılamaz zaten. :D

Oda sadece Zoro'yu mu kurtardı la orada. Sanki Zoro ölecekti de Luffy ve tayfa Kizaru'yu indirecekti. :D Rayleigh sama hazretleri hepsini kurtardı orada. Rayleigh sama hazretlerine toplu teşekkür edilmeli. :a:
Hepsine katılıyorum. :)

Konuyu tekrar hortlatmak istemezdim ama yazmayı daha çok istedim. :/

Zoro fanlarının mantığı çok basit. Günümüz dünyasıyla alakalı ama One Piece evreni ve mangakanın tarzıyla uzaktan yakından alakası yok.

Düşünüyorlar ki tayfa bir grupla dövüştüğünde Luffy en güçlü ile dövüşüyor Zoro ise onun ardından gelen kişiyle. Luffy dövüşün sonunda sığır gibi yatarken Zoro daha rahat bir biçimde kazanıyor. Şimdiye kadar bir şey yok. Yanlış zaten bundan sonra, bundan çıkarım yaparken başlıyor.

Eğer böyleyse demekki Zoro da yendiği rakipten daha fazlası var. Ondan daha güçlüleri de yenebilir, hatta bu Luffy'nin rakibi de olabilir.

Arkadaşlar sizin bu dediğiniz anca gerçek hayatta olur. One Piece evreni için bir geçerliliği yok. Zorlamayın yani.:/ Shounenler gerçeklikten uzaktır ve One Piece dövüş konusunda diğer shounenlerden bile ayrılır.

Bir kere Luffy'nin mizacını bu şekilde kurgulamış mangaka. Kimisi buna Luffy aptal o yüzden dövüşte gereğinden fazla yara alıyor diyor ama doğru değil bence. Luffy her daim zorlanacak. Çünkü biz onu izlerken ilk odaklanacağımız şey onun dirayeti olacak. Karizması ikinci planda kalacak.

Zoro ise serinin karizmatik karakteridir. Dirayeti daha 2. plandadır. Zoro rakip karşısında ıkınan değil daha çok dövüşteki durumuyla "Vayy bee" diyeceğimiz adamdır. Benim düşüncem Zoro'nun King'i alamayacağı yönünde. Ama eğer dövüşürlerse Zoro onu en fazla Daz Bones'u yendiği dövüşte zorlandığı kadar zorlanarak yener. Olayı bu.

Zoro Monet'i kesip geçiyor ama Monet Luffy'yi neredeyse uyutacak seviyeye getiriyor. Zoro amiralin çekiminden kurtuldu mesela. Luffy olsa kalırdı orada.

Luffy enies lobbyde Blueno'yu bile kaç darbeyle indirdi. Halbuki onun sonra yendiği Lucci olsa gider teklerdi Blueno'yu.

Lucci mesela Luffy'den kurtulsa Zoro'yu ve diğerlerini ezerdi. Luffy ile dövüştükten sonra bunu yapabilecek kadar gücü kaldığı için değil ama. Sonra yine Luffy devreye girerdi ayağa kalkıp.

Siz hiç rakibiyle dövüşüp onu yendikten sonra sığır gibi yatan birini gördünüz mü bu seride? Luffy hariç. o_O Bu neredeyse hep böyle devam edecek ama Luffy ile Zoro arasındaki fark, Urouge'nin Zoro hakkında söylediği, Zoro'nun Pica'ya söylediği, Zoro'nun Luffy hakkında söylediği şeylerde olduğu gibi hep net olarak kalacak.

Zoro fanlarının mantığı çok basit. Günümüz dünyasıyla alakalı ama One Piece evreni ve mangakanın tarzıyla uzaktan yakından alakası yok.

Düşünüyorlar ki tayfa bir grupla dövüştüğünde Luffy en güçlü ile dövüşüyor Zoro ise onun ardından gelen kişiyle. Luffy dövüşün sonunda sığır gibi yatarken Zoro daha rahat bir biçimde kazanıyor. Şimdiye kadar bir şey yok. Yanlış zaten bundan sonra, bundan çıkarım yaparken başlıyor.

Eğer böyleyse demekki Zoro da yendiği rakipten daha fazlası var. Ondan daha güçlüleri de yenebilir, hatta bu Luffy'nin rakibi de olabilir.

Arkadaşlar sizin bu dediğiniz anca gerçek hayatta olur. One Piece evreni için bir geçerliliği yok. Zorlamayın yani.:/ Shounenler gerçeklikten uzaktır ve One Piece dövüş konusunda diğer shounenlerden bile ayrılır.

Bir kere Luffy'nin mizacını bu şekilde kurgulamış mangaka. Kimisi buna Luffy aptal o yüzden dövüşte gereğinden fazla yara alıyor diyor ama doğru değil bence. Luffy her daim zorlanacak. Çünkü biz onu izlerken ilk odaklanacağımız şey onun dirayeti olacak. Karizması ikinci planda kalacak.

Zoro ise serinin karizmatik karakteridir. Dirayeti daha 2. plandadır. Zoro rakip karşısında ıkınan değil daha çok dövüşteki durumuyla "Vayy bee" diyeceğimiz adamdır. Benim düşüncem Zoro'nun King'i alamayacağı yönünde. Ama eğer dövüşürlerse Zoro onu en fazla Daz Bones'u yendiği dövüşte zorlandığı kadar zorlanarak yener. Olayı bu.

Zoro Monet'i kesip geçiyor ama Monet Luffy'yi neredeyse uyutacak seviyeye getiriyor. Zoro amiralin çekiminden kurtuldu mesela. Luffy olsa kalırdı orada.

Luffy enies lobbyde Blueno'yu bile kaç darbeyle indirdi. Halbuki onun sonra yendiği Lucci olsa gider teklerdi Blueno'yu.

Lucci mesela Luffy'den kurtulsa Zoro'yu ve diğerlerini ezerdi. Luffy ile dövüştükten sonra bunu yapabilecek kadar gücü kaldığı için değil ama. Sonra yine Luffy devreye girerdi ayağa kalkıp.

Siz hiç rakibiyle dövüşüp onu yendikten sonra sığır gibi yatan birini gördünüz mü bu seride? Luffy hariç. o_O Bu neredeyse hep böyle devam edecek ama Luffy ile Zoro arasındaki fark, Urouge'nin Zoro hakkında söylediği, Zoro'nun Pica'ya söylediği, Zoro'nun Luffy hakkında söylediği şeylerde olduğu gibi hep net olarak kalacak.
Luffy morganı yenseydi. Luffy morganı yendiği için ve morgan arc bosu olduğu için Zoro asla alamaz diyecektin öyle değil mi? Bak savunduğun şeyin mangada yapılmışı var ki bir şeyler diyoruz. Hayal kuran sizsiniz zoro fanları değil.

Biz Luffynin dövdüğü ve kalkıp giden buggyi ve eneli gördük. Ama seride zoronun indirdiği kimsenin yürüp gittiğini görmedik :D

Bu yorumun başka bir benzerini dün gece yazdım ben. Ama cidden bükerek okudukları için mangayı aynı çizgi de olamıyoruz. :D

Şuradaki mantık işlemez sevgili dostlar. Eğer Zoro şimdi sadece sanzen sekaiyi gösterdiyse sanzen sekai üzerinden değerlendirme yapmak zorundasınız. Fazkası vardır saçmalığı da ne demek? Luffy gear 4'ü hody'ye açtı mı? Ama bazıları ikiyüzlülük yapıp "zuhaaa Hody'ye kan kaybetti." demeyi biliyor.
Bu yorumun başka bir benzerini dün gece yazdım ben. Ama cidden bükerek okudukları için mangayı aynı çizgi de olamıyoruz. :D
Lıffy mırgını yınsıydı bıylı dımızdın.

Bir de kılıç mantığı var. Kılıcı gerçek hayattaki kadar tehlikeli zannediyorlar. :D Kılıç ve ya kalkan kullanmayan herkesin kolunu eline verir sanıyorlar. :p

Zoro anında bitirdi diyorsun. Kaç bölüm uğraştı onunla saydın mı? Görende bir bölümde tek attı falan sanacak. :/ Ayrıca Luffy o an Dof'un yanına gidiyordu. Ciddi ciddi Pica ile savaşmadı bile. Bir de o yumruğu ciddiye alıp Zoro ile kıyaslıyorsunuz ya pes doğrusu. :bilmem:
gideceğim ve kesecciğm diye planl kurdu ve yendi. lütfüyse bellamyden dayak yedi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık