Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Roronoa Zoro - Kral Haki

Konuyu Nasıl Buldunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    98
  • Anket kapatılmış .
Yılların korsanı Kaido, bir avuç kişi ancak kullanıyor deyince ve bunlar serinin zirvesindeki isimlerden olunca; Luffy'nin bu kadar kolay açmasına laf edilmesi normaldi. Ama gördük ki mangaka olayları resmen ileriye sarmış bu arcta. Şu an 1010. bölümü yorumlasam tabi ki Luffy'nin kullanmasına laf etmem. Hatta bu arcta power upların şelale olacağını anladıktan sonra bile Zoro bu arc açmaz dedik hep. Yani olayların bu denli hızlandığını nereden bilebilirdik o zamanlar. 1 aylık zaman diliminde, peşisıra 3 tane üst düzey haki tekniği açtı Luffy. Ben bu tarz güçlenmeyi sevmem ve fazla bulmuştum. Size fazla gelmemiş miydi yani? @Alpamis
Hakilerde Luffy iyice pismişti çok belliydi zaten bir patlama yaşayacağı. Hyo Emice halihazırda zaten kapmışsın diyordu. Kral haki zaten her arc fazla fazla kullandı. En son Kata ile havada carpıştırıyordu. Kayalar kırılıyordu şiddetinden.

Ben 922'de Luffy yenilince dedim ki kral hakide power up almadığı sürece ne olursa olsun bu iş cozulmeyecek. Dinamiğini yanlış kurmuşum o konuda kral hakinin ama genel anlamda başarılı bir tahmin konusu olmuş. Ben yıllardır hakilerde asmasigi sürece Yonkou indiremez dedim zaten. Haki aşmasını bekliyordum. Ha Luffy eğitimde farketseydi eklenebildigini daha güzel olurdu ki zaten bence Kaido öncesi bazı dövüşlerinde saldırılarına da ekledi.

Sadece Kaido'dsn gördü ahan dur ben de yapayım der gibi eklemiş gibi gözüktü ama o patlama noktasıydı. Üzerine gökten Üç Dünyanın Fatihi Ragnarok saldırısı pervane gibi haki saça saça iniyor. Saldırı tam üstüne oturuyor. O saldırıya yeniliyor. Ayağa kalkıyor Hyo Emice in söylediklerini de hatırlıyor. Sonunda o da ekliyor. Bence Luffy'ninki normal de Zoro'nunki çok anormal durdu. Kıyaslanamaz bile. Zoro daha çatıda yeni uyandırdı gibi oldu. Kendinde oldugundan daha haberi yok. Bu adam Mihawk ile eğitimden gelmiş. Mihawk az çok der bu adama kral hakin var. 2 yıllık eğitimde bir kez bile mi tetiklenmedi Mihawk karşısında.

Kısacası Zoro daha bilinçli şekilde sapmadan saldırısına ekledi. Hadi bilinçsiz ekledi olabilir de şimdi doğrudan bilinçli eklenmesini savunmayın ya. Hele Luffy'i 1010 da öyle elestirmisken benzer bir eleştiri hatta daha büyüğünü beklerim yani.

Bence kral hakinin ileri kullanımıda el ayağa düştü. Daha güçlü bir şey çıkacaktır. Serinin daha başındayız Zoro'nun ve diğerlerinin böyle bir gücü kullanması hakinin daha ileri seviyeleri olduğunu gösteririr.
Aynen insan daha nadir bir şey bekliyor. Bir kere gördük herkes kullanmaya başladı.

Kaido savaşında Luffy açtığı sıra zor bir eşik gibi duruyordu. Yani öyle her rakip karşısında tetiklenmiyor felan. Zoro gitti King karşısında kullanmak zorunda kaldı şimdi adamı yenmek için. King'i kimsenin ilk 20'ye koyacağını düşünmüyorum.

Hakilerde Luffy iyice pismişti çok belliydi zaten bir patlama yaşayacağı. Hyo Emice halihazırda zaten kapmışsın diyordu. Kral haki zaten her arc fazla fazla kullandı. En son Kata ile havada carpıştırıyordu. Kayalar kırılıyordu şiddetinden.

Ben 922'de Luffy yenilince dedim ki kral hakide power up almadığı sürece ne olursa olsun bu iş cozulmeyecek. Dinamiğini yanlış kurmuşum o konuda kral hakinin ama genel anlamda başarılı bir tahmin konusu olmuş. Ben yıllardır hakilerde asmasigi sürece Yonkou indiremez dedim zaten. Haki aşmasını bekliyordum. Ha Luffy eğitimde farketseydi eklenebildigini daha güzel olurdu ki zaten bence Kaido öncesi bazı dövüşlerinde saldırılarına da ekledi.

Sadece Kaido'dsn gördü ahan dur ben de yapayım der gibi eklemiş gibi gözüktü ama o patlama noktasıydı. Üzerine gökten Üç Dünyanın Fatihi Ragnarok saldırısı pervane gibi haki saça saça iniyor. Saldırı tam üstüne oturuyor. O saldırıya yeniliyor. Ayağa kalkıyor Hyo Emice in söylediklerini de hatırlıyor. Sonunda o da ekliyor. Bence Luffy'ninki normal de Zoro'nunki çok anormal durdu. Kıyaslanamaz bile. Zoro daha çatıda yeni uyandırdı gibi oldu. Kendinde oldugundan daha haberi yok. Bu adam Mihawk ile eğitimden gelmiş. Mihawk az çok der bu adama kral hakin var. 2 yıllık eğitimde bir kez bile mi tetiklenmedi Mihawk karşısında.

Kısacası Zoro daha bilinçli şekilde sapmadan saldırısına ekledi. Hadi bilinçsiz ekledi olabilir de şimdi doğrudan bilinçli eklenmesini savunmayın ya. Hele Luffy'i 1010 da öyle elestirmisken benzer bir eleştiri hatta daha büyüğünü beklerim yani.
Luffy'nin son dönemdeki haki gelişiminin iyi işlenmediğini düşünmüyorum. Yeni konseptleri çok hızlı kaptı. Ne kadar pişmiş olursan ol; çok kısa süre içinde geleceği görmek, içten patlamalı öğrenmek ve kral hakiyi saldırılarına eklemek bence fazlaydı. Büyük ihtimalle serinin zirvelerinin yıllarını verdiği güçler bunlar. Bunların üstüne Luffy uyanış bile açabilir bu arc.
Serinin bu kadar hızlandığını o zaman düşünmemiştim. Yoksa Zoro'nun kral haki eklemesi daha da saçma. En azından önceki arclarda birkaç kez kullanımını görmeliydik. Ama benim anladığım, Oda artık kafasındaki potansiyele göre ard arda gereken tüm power upları veriyor, vermeye de devam edecek.

Maşallah ne yazmışsın öyle. Yazmaktan keyif aldığın için yazdıysan ne ala ama sırf Zoro'da h.haki var diyebilmek için bu kadar uzun yazdıysan boşa yormuşsun kendini. :D Zoro'da her türlü çıkacak bu meret, kaçarı yok. Lakin h.haki sahneleri diye sunduğun sahnelerin bazılarının h.hakiyle alakası yok bence. Bir de ne olursa olsun mangada olmayan şeyleri ciddiye almamak lazım. En son renk renk h.haki çarpıştırıyordu bu animeci hıyarlar. Sahne etkileyici görünsün diye yapmadıkları şey kalmıyor.

Biraz konu dışına çıkayım bahsettiğin için. O ünlü sahneden bahsedeceğim. Balıkadam arcındaki h.haki sonrası gelen tepkiler... Zoro'nun sözleri üzerine hem insanların hem de kendinin yorumunu yazmışsın. Benim yorumum ise ikisinin de doğru olduğu yönde. Şurası çok net. Zoro kesinlikle güce çok çok önem veren birisi. Kaptanından da bunu beklediğini birkaç kez belirtti. O sahnede de Zoro'nun liderim dediği kişinin gücüne ne kadar önem verdiğini bir kez daha gördük. O sözler şaka değildi. Kendisinden zayıf birisine kesinlikle kaptan demeyeceğini gösterdi orada Zoro. Yani Zoro'ya göre kaptanlık güçle hak edilen bir şey. Sadece bu değil elbette ama en büyük etmen bu.

Eline sağlık güzel konu olmuş.
K haki çıkmasın Zoro'da şöyle düşünelim :D
Pek çok k haki kullanıcısı haki salsa bile Monet etkilenmeyebilir ama Zoro istediği anda kadını kıpırdayamayacak kadar korkutuyor.
Bu özelliği bence daha sağlam :bilmem:
Daha önce açtığın konu silindi mi ?
İlk sayfadan yorumlar. Her şey ortada görüyorsunuz. Ben "Zoro'da h.haki kesin çıkacak çünkü ulaşacağı seviye için o güç şart." demişim, reddi efendi de Zoro'da h.haki çıkmayacağını düşündüğü için bozuntuya vermemek için korkutma morkutma uydurmuş bir şeyler. :artiz: King'i de böh diyerek korkutarak yener artık. ?

İlk sayfadan yorumlar. Her şey ortada görüyorsunuz. Ben "Zoro'da h.haki kesin çıkacak çünkü ulaşacağı seviye için o güç şart." demişim, reddi efendi de Zoro'da h.haki çıkmayacağını düşündüğü için bozuntuya vermemek için korkutma morkutma uydurmuş bir şeyler. :artiz:
İşte feresat işte cesaret işte fanlık :a:

Ah keşke şu Zoro fanlarının da beklentileri lütfü fanları kadar çok olsaydı xD

İşte feresat işte cesaret işte fanlık :a:

Ah keşke şu Zoro fanlarının da beklentileri lütfü fanları kadar çok olsaydı xD
Sendeki beklentilerle aya çift şeritli yol yapılır da işte bir yandan da garantiye almaya çalışıyorsun durumu. :artiz: Gerektiğinde "Kral haki ne ya Zoro'nun it kaçıran aurası varken kim ne yapsın bu saçma gücü? :artiz:" diyebilmek için yol yapmışsın tertemiz. :oleyo:

Sendeki beklentilerle aya çift şeritli yol yapılır da işte bir yandan da garantiye almaya çalışıyorsun durumu. :artiz: Gerektiğinde "Kral haki ne ya Zoro'nun it kaçıran aurası varken kim ne yapsın bu saçma gücü? :artiz:" diyebilmek için yol yapmışsın tertemiz. :oleyo:
Reis alıntıladığın yerde bile ben şöyle istiyorum demişim çıkmaz dememişim çıkmasın demişim, benim aldığım garantiler senin rüyalarına sığmaz :a:

Len daha dün bana sattın o ay esprisini discordda şimdi de gelmiş rede satıyor aynı malı.:oleyo:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık