Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roman Okuma Kulübü

@Kagura
Robert Louis Stevenson - Dr. Jekyll ve Mr. Hyde ın süresi dolmuştur. Okuyanların yorumları beklenmektedir.
Yeni kitabı 'amaneden' önerdi. Emre ÖZDEM/Beyaz ve Siyah. @amaneden süreyi de sen belirleyeceksin.(bundan sonra öneren belirlesin)

Başarılar dileyen herkese teşekkür ederim.
Kafamı başka şeylerle meşgul etmeyi istemiyorum, bende takıntı var. Bir şey üzerine düşünmeye başlarsam günde birkaç saatimi fark etmeden ona ayırırım. Bu yüzden OP bile okumayacağım.
:sapkali:
Almak isteyenler olursa diye her ne kadar kısa da olsa ayı kapatayım diyorum. 31 Mayıs'a kadar süre vereyim.

Alınabilecek yerler --> http://www.kitabinabak.com/kitap/be...m--ceren-kultur-yayinlari--kbk--9786056615016

Almak istemezseniz de bana söyleyin pdf atarım müsait olunca.
Odakitap her kitap alındığında Küçük Prens veriyormuş. Bilginize.

Söz verdiğim gibi bir arkadaşıma ödünç vereceğim o zaman kitabını amannicim :) Gayet net hatırlıyorum çünkü kitabı. Belki vermeden önce bi' kere daha okurum. :D @amaneden

Daha önce de söylendiği, hatta yazarının da söylediği üzere kitap aceleye getirilmiş. Getirilmeseydi ortaya nasıl bir roman çıkardı diye ancak hayal edebiliriz. Belki de yüksek oranda Stavrogin, ona göre daha az oranda Raskolnikov katılmış bir karışım olarak Dr. Jekyll'ı tanımak hoş olurdu sanırım.

İki bölüme ayrılıyor kitap. Üzerine üç beş cümle etmek istediğim ise ikinci kısmı, yani Dr. Jekyll'ın itirafları. Kötülük ve iyilik... Bir insan kötü bir eylemde bulunduğunda, bu durumun, iyi bir eylemde bulunmaya göre insan doğasını daha gerçekçi bir şekilde yansıttığını düşünüyorum. Bunun sebebiyse, iyi eylemlerin, kötü eylemlere kıyasla kendi amacını içinde daha az taşıdığını, bir insanın bazen, kendisi iyi olduğu için değil de, iyi bir şey yapıyor olmak için iyilik yaptığını, kötünün ise, kendi kötülüğünü yansıtmaktan, doğasını dışa vurmaktan başka bir sebeple kötülük yapmadığını gözlemlememdir. Gerçi bunda aşırı karamsar doğam da etkili olabilir :)

Son olarak kime göre iyilik, kime göre kötülük?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık