Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger ve Beyazbıyık Neden Savaştı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KK ilan edilmek Raftel'i bulmakla değil, herkese üstün olmakla alakalı yani. Tüm Grand Line'ı fethetmekle alakalı. E WB ile kapışmadan nasıl WB'a üstün çıkıp da Grand Line'ı fethettim dicen ?
Roger hiçbir şeyi fethetmenin derdinde olan biri değil. Bunu bizzat kendi söylüyor zaten. Sana mı inanalım, adamın kendisine mi?

1 - Luffy de Roger'ın ağzından çıkan aynı cümleleri kuruyor hatırlarsan Sabody'de.

2 - Sonra noluyor ?

3 - Bana veya Roger'a değil, direk mangadaki narratora inanın yani bence. Şu 2 köşesi şekilli kare içinde yazan yazılara yani.
Sen bana bu örnekleri neden veriyorsun ki? Roger herhangi bir şeyi fethetmenin peşinde olmayan, Korsan Kral olmak gibi bir amaç gütmeyen bir adamdı. Bunu adamın kendi ağzından duyuyoruz. Başkası karakter hakkında konuşmuyor. Bin tane de manga sayfası atsan, gerçekliği var olan bir şeyi değiştiremezsin.

Narrator örneği vermenin de bir manası yok. Ben zaten "Roger, bir yeri fethetmedi" tarzında bir söylemde bulunmuyorum, adamın öyle bir amacının olmadığını söylüyorum.

İksinden en az biri gençken deli fişektir. Biri güçlü olarak anıldı mı yenmek istiyordur. Ama yenişememişler birbirlerinin saygısını kazanmışlar. Arasıra oturup muhabbet etmişler : o)

Brook kendi zamanının Rookie'si olarak tanıyor Roger'ı. Yani Roger klasik bir korsan gibi tayfasını toplamış, Grand Line'a girmiş ve sonuna kadar gitmiş. Hatırlarsınız Rayleigh ile tanışmasını falan. Skypie'den geçmiş, Water 7'dan geçmiş, Zou'dan geçmiş. WCI'dan pono çalmış falan.

Son sefere çıkıldıktan sonra Shiki ile kapışıyor. Shiki de mağlup edildikten 2 yıl sonra Grand Line tamamen fethediliyor ve Roger korsanlar kralı olarak lanse ediliyor. Korsanlar kralı olduktan hemen sonra kayboluyor ortalıktan 1 yıllığına. Bu 1 yıllık süreçte aile hayatı falan yaşıyor işte. Bu 1 yılın sonunda, idamdan hemen önce WB ile konuşuyor. Sonra da idam ediliyor. İdamdan 2 yıl sonra da Shiki hapishaneden kaçıyor falan filan.

KK ilan edilmek Raftel'i bulmakla değil, herkese üstün olmakla alakalı yani. Tüm Grand Line'ı fethetmekle alakalı. E WB ile kapışmadan nasıl WB'a üstün çıkıp da Grand Line'ı fethettim dicen ?

WB adaları salsın Roger'a, tüm bayraklarını söksün. Sonuçta tek isteği aile, hırsı yok. Neden salmadı ?
Roger zalim adamın tekiymiş de o yüzden. Hatırlayın Squardo'nun WB'a neden kılıç sapladığını.
WB'ın Balıkadam adasını nasıl zulümden kurtardığını da hatırlayın şimdi.

Hadi hayırlı işler.
Adam Bmnin adalarını fethetmemiş ki kardeş.Hatta Bm kendisinin aptal yerine konduğunu falan söylüyor.Roger bu kadınla savaşmadan mı fethetmiş Glyi ? Yalan dolan işte.Rafteli bulursan Kksın.

D'lerden seçilen eski isim Roger işte. ( Will of D. ) Bunlar Wb ile gençken kapışmış; Wb'yi tavlamış, ikna etmiş Wb de izin vermiş Kk olmasına. Luffy - Katakuri gibi. Sonra bu Raftelmiş, Kklıkmış derken; Raftelden prenses Mrs. Portgas ile evleniyor. Kadıncağızın da başını yakıyor falan. Sonra geriye yarım aşk hikayesi, soru işaretleri bitmeyen çocuk bırakıyor.

Roger hiçbir şeyi fethetmenin derdinde olan biri değil. Bunu bizzat kendi söylüyor zaten. Sana mı inanalım, adamın kendisine mi?
Fethetme derdi yok ama yola çıkarken söylediğı cümle gel beraber dünyayı alt üst edelim.Belki bilmediğimiz başka amçlari bile olabilir.

Yahu Roger'ın amacı zaten bana KK desinler değil ki. Rayleigh ne diyor? Ölmek üzere olan bir adam için ünvanlar birşey ifade etmez ama Roger böyle çağrılmaktan memnundu. Bu kadar... Adam GL'yi fethetmek amacıyla yola çıkmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık