Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger, Beyazbıyık ve Garp Arasındaki Güç İlişkisi

Monkey D. Garp

ben şu anki bildiklerimizle kesinkes bir güç sıralaması yapabileciğimizi sanmıyorum ha bana göre (kişisel saf güç sıralamasında(kendi dönemlerinde iken)) wb>garp>roger'dır.

3'ününde güçlerinin çok yakın olduğu bariz bence hatta Roger ve WB kişisel güçleri eşittir bence ama olaya tayfa girince Roger daha öndedir.Bir Ray-San'a bakıyorum bir Marco'ya :D

Roger en güçlüleri çünkü adam Luffy gücü sınır tanımıyor eminim bunla WB dövüşümüştür Wb bundan güçlü olmasına rağmen bunu yenememiş aksine görmüş Roger'in nasıl bir psikopat tip olduğunu yenilmiştir bile.
Garp 'ı kıyaslayamıyorum bana WB'i belki yener gibi gelebiliyor bazen daha ufak daha hızlı birde fiziki gücü hayvanların ötesinde.

Monkey D. Garp

Gol D. Roger'da D.İradesi var zaten..., karakteri tahmin ettiğimiz ve göründüğü üzere Luffy gibi, arkadaşına kötü bir söz söyledi diye bir tayfayı mı batırmış napmıştı...

O nedenle Roger'ın sınır tanımaz, tanımamış :D ... ama ben Garp'ın en az onun kadar olduğunu ve Roger'ı asla tam olarak düşman ve kötü olarak göremediğinden indirmediğini düşünüyorum.

Monkey D. ailesi One Piece evreninin tam manasıyla kralları, en büyük 3 tarafın hepsinin en güçlü elemanları,
Korsanlar- Monkey D. Luffy(olacak daha :D), WG(Marine) - Monkey D. Garp, Devrimciler - Monkey D. Dragon bu aile belki diğer D.lerden daha özel bir geçmişe sahip olabilirler. Luffy sıradan bir KK olmayacak kendinden önceki KK'nın üstünde bir KK olucak, onun başaramadığı işi başaracak. Tüm dünyayı karşısına alacak..vsvs...yani garp>roger olarak dememin nedeni o idi.

Roger ve Garp, D. iradesini sonuna kadar güç olarak kullanan isimlerdir muhtemelen.
Öte yandan Wb'de de şeytan meyvesi var. Dünyayı yok edecek güç ve Karasakal'ı yonko koltuğuna oturtan meyve.

Üçü arasında ekstra bir bilgi çıkmadıkça denk isimlerdir. KK'lık herkesi döverek elde edilen bir şey değil bana göre, Luffy'nin bahsedilen müttefik yapma gücüde bu açıdan önemli, Roger'a bakarsak adam ezeli düşmanlarıyla bile kanka olabilen birisi ; (Garp ve Wb)
Mesela Wb ve Garp'a bakarsak, böyle bir dostlukları yok yada Sengoku ile o dönemden. Roger'ın KK olarak farkıda bu diye düşünüyorum, Wb ve Garp'a güç olarak üstünlüğünden ziyade.

Kısaca güç olarak denkler bana göre, kolay kolay sonuçlanmaz dövüşleri.

Roger ve Garp, D. iradesini sonuna kadar güç olarak kullanan isimlerdir muhtemelen.
Öte yandan Wb'de de şeytan meyvesi var. Dünyayı yok edecek güç ve Karasakal'ı yonko koltuğuna oturtan meyve.

Üçü arasında ekstra bir bilgi çıkmadıkça denk isimlerdir. KK'lık herkesi döverek elde edilen bir şey değil bana göre, Luffy'nin bahsedilen müttefik yapma gücüde bu açıdan önemli, Roger'a bakarsak adam ezeli düşmanlarıyla bile kanka olabilen birisi ; (Garp ve Wb)
Mesela Wb ve Garp'a bakarsak, böyle bir dostlukları yok yada Sengoku ile o dönemden. Roger'ın KK olarak farkıda bu diye düşünüyorum, Wb ve Garp'a güç olarak üstünlüğünden ziyade.

Kısaca güç olarak denkler bana göre, kolay kolay sonuçlanmaz dövüşleri.
bu roger nasıl bir insanmıs wbnin genc haline yara acıp onunla kapısabilmiş :D cidden düsünüyorum içinden cıkamıyorum.dünyanın en güclü parameciası,üstüne dev ebatlarında bir beden,inanılmaz bir dayanıklılık ve güç,üstüne houshoku dahil 3 haki sen gel rogerla en iyi ihtimal denk ol. :D nasıl bir adammıs su roger herhalde luffy gibi gözüne kestirdimi öldürene kadar durmayan bir tipti.o yüzden bence d. olmak direk bir adım öne geciriyor seni.çünkü garp ve roger d.yken wbyi onlarla denklige cıkaran gura gura no mi oluyor.o yüzden garpı ve rogerı gercekten tebrik etmek lazım,nasıl bir savas gücü ve dayanıklılıkları varsa herhalde durmadan 1 ay savasıcak kadar hayvandılar.su üçü arasındaki bir tane vsyi film yapsın baska birsey istemiyorum.:flaugh:

Eustass Kid

1-Roger
2-Whitebeard
3-Garp

Şimdi Garp elbette çok güçlü ama Grand Line ve Yeni dünyanın kralı olmuş bir adamla,her türlü ayrıcalığa sahip bir denizci koramirali eşit seviyede değillerdir diye düşünüyorum.

Bu adamlar bence eşit adamlar birbirleriyle kapışıp üstünlük sağlayamamış adamlar ki bence üstünlük sağlayan biri olsa şuan biri hayatta olmazdı diye düşünüyorum.Ki Roger ve Wb'yi manga kapağında 2 kral diye çizen de Oda'nın kendisi fazla söze gerek yok.

Edit:Şuan biri derken Marineford'dan öncesini ele alıyorum :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık