Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Rayleigh Zirve Döneminde Hangi Seviyededir?

Sizce ?

• Korsanlar Kralı Seviyesindedir.

Kullanılan: 34 7.6%
  • Yonkou Seviyesindedir.

Kullanılan: 272 61.0%
  • Amiral Seviyesindedir.

Kullanılan: 119 26.7%
  • Amiral Alamaz.

Kullanılan: 21 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    446
Okuduğunu inatla anlamayan sensin.Kesin laf istedin ben de sana kesinlik sundum.Kalkıp yalancılığı tescilli Lawın lafı ile yonkoular bölgesini Wbye karşı savunmuş diyorsun inatla.Buna binaen bir tane bile sahne yok bu konuda.Wb Sengokuya kaç yıl oldu diyor bu dövüştükleri anlamına gelmez diyorsun.Croco ile Wb belki de 10 sene önce savaşmış buradan çıkarım yapmaya kalkıyorsun.Sana 10 sene önce ise şimdiki hali bir diyen var mı ? Yok.Hala söylemediğim laflardan kalkıp konuşuyorsun.Amiral övecek olsam Kizaru Wb ile dalga geçti işte amirallerin gücü falan derim.Var mı böyle bir söylemim ? Yine yok.Amiral övmek için böyle ucuz söylemlere ihtiyacım yok.Seride Kk olmak için amiral ve yonkou aşmak diye bir söylem mevcutken üstelik.

Marco eskiden olsa yemezdi diyor,hastalığı ilerledi diyor.Bu onu direk en güçlü ünvanından mı ediyor.Hasta isen en güçlü değilsin diye bir kıstas mı var bildiğimiz.Adam kalkıp ben tek kalbe sahip adamım diyor.Sonsuza kadar en güçlü olmayacağım diyor.Bu yüzden ilerisi için evlat yetiştirmekten dem vuruyor.Kendisi de bunun farkında ama sonrasında ben şirohigeyim deyip yine ortalığı toza dumana buluyor.Sengoku dünyanın en güçlü adamı saldırıya geçti diye çığırıyor.Garp denizlerin efendisini kızdırdık diyor.Wb oraya amiral tokatlamaya değil en az hatta hiç kayıp ile Acei kurtarmaya gelmiş.Ne yapacaktı Amiralleri adamlarına bırakmayarak zaman kaybedip Acein ölmesini mi izleyecekti ?

O bölümler ile savaşın arasında ne kadar süre geçtiği bilgisine sahipsin herhalde.Arada yıllar varmış gibi yorum atıyorsun.Taş çatlasa 1 aylık sürede Wb en güçlü halinden yonkou etmeyecek hale düştü yani sana göre.Asla Wb akainu ile dövüştüğünde tam güçte,Kizaru ile dövüştüğünde tam güçte,Aokiji ile dövüştüğünde tam güçte olduğunu söylememe rağmen hala algı kasma peşindesin.Adam Mfye geldiğinde en güçlü idi.Akainuya gelene kadar iki amiral ile münakaşaya girerek gelmiş.Bu kadar handikaba rağmen Amiral tokatlayan adamı yonkou altı görerek resmen Amiral küçümseyen sensin.Roger dönemi ile birlikte hesap edersek aşağı yukarı 50 yıllık süreçte bir amirali alabilen tek isim bir başka amiral iken yonkouya birer ikişer amiral yedirmek serideki güç dengesini hiç anlayamamak demektir.
İlk olarak zaten adamın güçten düşmediğini, tam güç olduğunu iddia edemezsin, aşırı zayıfladığı kanıtlanmış bir şey. Öyle demedim diyorsun ya bir zahmet deme zaten.

İkinci olarak tabii ki adam aşırı zayıflamışsa, eski yetenekleri yoksa, yani nasıl ki normalde Squardo'dan o kılıcı yemeyecek durumdaysa eskiden ve o adama en güçlü denmişse, artık o bilindik gücü yoktur ve en güçlü değildir, orada öyle zayıflamış işte. Beyazsakal'ın bu Haki olarak aşırı zayıflamış hali ile çıkmayı geçtim, bir de kılıç yemiş ve sürekli kan kusar halde dövüşe başlıyor, buna Yonko seviyesi bile denemez. Sengoku'dan örnek veriyorsun halen, yahu sen Law'ın yalancı olduğunu söyleyip inanmıyorsun da ondan daha büyük yalancı Sengoku öyle demiş diye kabul mu ediyorsun şimdi? Hadi Law'dan örnek vermiyorum madem öyle, sen de Sengoku'dan verme bakalım kimin elinde halen daha çok delil var.

Benim zaten sana söylediğim şey bu adamın en güçlü Yonko falan olmadığı o dövüştüğü süre zarfında. Sen dedin ya ''en güçlü Yonko geldi Amiral ölümcül yara vermeden yenilmedi'' diye, Squardo'dan kılıç yiyen adam mı en güçlü Yonko oluyor? Zayıflıktan diz çöküp kan kusan Amirale bedava vuruş hakkı tanıyan adam mı en güçlü Yonko? Akıl var mantık var. Kaido, Big Mom, Shanks durduk yere kan kusup diz çöküp Amirale bedava vuruş hakkı vermiyorlarsa, Squardo gibi bir adamdan ölümcül bir kılıç darbesi yiyip kan kusmuyorlarsa WB bunlardan asla ve kata güçlü olamaz o an için, net. Bırak diğer 3 yonko'yu, Katakuri bile Squardo'dan o darbeyi yemez, akıl var mantık var. Adam o kadar zayıflamış ki Jozu'nun kendisini Aokiji'den kurtarması gerekiyor savaşta. Jozu bu Jozu, sağ kol Marco bile değil.

Bu Yonko dediğin kişiler WB böyle acınacak halde değilken onun içinde bulunduğu denizin 4'te 3'ünü kontrol etmiş fethetmiş. Bunu da inkar etmeyeceksin herhalde? Bak denizciler WB ile aynı denizin içinde değiller, diğer Yonko'lar öyle. WB, Kaido ve Big Mom'ın düşmanı değil mi? Yoksa bunlara bilerek mi göz yumdu yıllarca? Law'ın söylemini işine gelmediği için göz ardı ettin ya ondan sordum, belki şimdi bunu da inkar edersin, aslında Kaido ve Big Mom yeni dünyanın bir kısmını fethetmemişler falan dersin.

İlk olarak zaten adamın güçten düşmediğini, tam güç olduğunu iddia edemezsin, aşırı zayıfladığı kanıtlanmış bir şey. Öyle demedim diyorsun ya bir zahmet deme zaten.

İkinci olarak tabii ki adam aşırı zayıflamışsa, eski yetenekleri yoksa, yani nasıl ki normalde Squardo'dan o kılıcı yemeyecek durumdaysa eskiden ve o adama en güçlü denmişse, artık o bilindik gücü yoktur ve en güçlü değildir, orada öyle zayıflamış işte. Beyazsakal'ın bu Haki olarak aşırı zayıflamış hali ile çıkmayı geçtim, bir de kılıç yemiş ve sürekli kan kusar halde dövüşe başlıyor, buna Yonko seviyesi bile denemez. Sengoku'dan örnek veriyorsun halen, yahu sen Law'ın yalancı olduğunu söyleyip inanmıyorsun da ondan daha büyük yalancı Sengoku öyle demiş diye kabul mu ediyorsun şimdi? Hadi Law'dan örnek vermiyorum madem öyle, sen de Sengoku'dan verme bakalım kimin elinde halen daha çok delil var.

Benim zaten sana söylediğim şey bu adamın en güçlü Yonko falan olmadığı o dövüştüğü süre zarfında. Sen dedin ya ''en güçlü Yonko geldi Amiral ölümcül yara vermeden yenilmedi'' diye, Squardo'dan kılıç yiyen adam mı en güçlü Yonko oluyor? Zayıflıktan diz çöküp kan kusan Amirale bedava vuruş hakkı tanıyan adam mı en güçlü Yonko? Akıl var mantık var. Kaido, Big Mom, Shanks durduk yere kan kusup diz çöküp Amirale bedava vuruş hakkı vermiyorlarsa, Squardo gibi bir adamdan ölümcül bir kılıç darbesi yiyip kan kusmuyorlarsa WB bunlardan asla ve kata güçlü olamaz o an için, net. Bırak diğer 3 yonko'yu, Katakuri bile Squardo'dan o darbeyi yemez, akıl var mantık var. Adam o kadar zayıflamış ki Jozu'nun kendisini Aokiji'den kurtarması gerekiyor savaşta. Jozu bu Jozu, sağ kol Marco bile değil.

Bu Yonko dediğin kişiler WB böyle acınacak halde değilken onun içinde bulunduğu denizin 4'te 3'ünü kontrol etmiş fethetmiş. Bunu da inkar etmeyeceksin herhalde? Bak denizciler WB ile aynı denizin içinde değiller, diğer Yonko'lar öyle. WB, Kaido ve Big Mom'ın düşmanı değil mi? Yoksa bunlara bilerek mi göz yumdu yıllarca? Law'ın söylemini işine gelmediği için göz ardı ettin ya ondan sordum, belki şimdi bunu da inkar edersin, aslında Kaido ve Big Mom yeni dünyanın bir kısmını fethetmemişler falan dersin.
Bu sonuca nereden vardın? Kurtarılmaya ihtiyacı var gibi durmadı hiç.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık