Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Puanlama Sitelerini Umursuyor Musunuz?

Pualama Sitelerini Umursuyor Musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    74
Önce lafa bakmak lazım laf mı diye sonra lafı söyleyene bakmak lazım adam mı diye.
Dolayısıyla
Önce puana bakarım. Sonra puan verenlerin yorumlarını okurum. Hala şüphelerim varsa yüksek puan verdiklerine bakarım benim zevkim ile uyuşuyor mu diye. Bazen bütün bunlara rağmen listeme alıp sonra baktım izleyeceğim yok sildiğimde çok oldu.

Filmler için konuşayım:

Ortalama bir insan olarak popüler kültürü yaratan bireylerden biri olduğum için evet, ciddiye alıyorum. Zaten oturup sanat filmi izlediğim de yok, sürekli sembolizm içeren filmleri de sevmiyorum. İzleyeceğim film basit insanlar için olmalı özellikle. Genelde ya imdb ye ya da rotten tomatoes'a bakarım izleyeceğim filmler için. Fakat bir tek komedi filmlerinin puanlarını umursamıyorum çünkü osuruğa bile gülerim. Zaten hep düşük oluyor komedi filmlerinin puanları.

Puanlar izleyeceğimi filmleri çok etkiliyor fakat çocukken seyrettiğim filmler hariç. Imdb'de 5'in altında puanı olmasına rağmen çocukken izleyip aşırı zevk aldığım filmleri gene tekrar tekrar izleyebiliyorum. Galiba kafaca rahat olduğum çocukluk ve ergenlik dönemlerini hatırlattığı için olsa gerek.

Şıkların üçü de kabul edilebilir. Film için, genelde öneri üzerine izlerim. Güvendiğim hesaplar, kişiler ve siteler var. Onlardan aldığım önerileri ilk önce imdb'den ve rotten tomatoes'tan puanına ve konusuna bakarım. Etkisi de oluyor bazen. Animede ise mal'ı aktif kullanırım. İzlenecek listem günden güne artar ve anime izleyeceğim zaman konusuna göre seçim yaparım. Eğer birden fazla seçeneğim varsa puanı yüksek olanı tercih ederim tabi. Eğer tekse 6'dan düşük olmazsa izlerim sanırım (daha rastlamadım tabi)

Ben önce konusuna bakarım, ilgimi çekerse imdb puanına ve ekşi sözlüğe bakarım. Puanı çok düşük ise ister istemez vazgeçtiğim olur, atıyorum puanı 3,0 olan filmi izlemek istemem. Ancak konusu çok ilgimi çekerse puanlama sitelerini ve yorumları falan tamamen sallarım.

yüksek puanı olanlar her zaman iyi olmuyor ama düşük puanı olanların %95 i kötü. Kalan %5i de sanatsal film falan millet anlamıyor. Ben de anlamıyorum daha doğrusu hoşlanmıyorum. Ben aksiyon adamıyım, izleyeceğim şeyde bir aksiyon yoksa hoşuma gitmiyor.

Etkileniyorum, o da şöyle puanı düşük olana hiç bulaşmıyorum. Yüksek olanı da konusu vs işime gelirse izliyorum.

Mesela Starwars milletin deli olarak izlediği bir seri. Ama o eski filmlerin ilkini (4. film olması lazım) açıp izlemeye çalışınca ben izleyemedim açıkçası. Bana göre tırt. Mesela Back to the Future için aynısını söyleyemem o yıllara göre 10 numara 5 yıldız seri yapmışlar adamlar. Yani her eski olan da kötü değil ama 90 öncesini çok seçerek izliyorum.

Totten Tomatoes gibi siteler cukka cukka para aldıkları için onların dedikleri umrumda değil. IMDB'de de her film eşit sayıda oy almadığı ve çoğu zaman objektif bir bakış olmadığı için güvenmem. Ama yüksel puanlı bir filmi "Nesi var da bu kadar sevdiler?" diye açıp izlerim.

Öyle puanlı siteler zerre umrumda değil. Çoğu insanı yanlış yönlendiriyor. Saçma sapan puanlarla filmleri katlediyorlar. Ne harika filmler var imdb puanı 5 ve altında olan. Böyle sitelere sonuna kadar güvenen puana bakıp filmi izlemekten vazgeçiyor. Ama filmi açıp bir izlese o tarz sitelerin puanlama sisteminin yanlış olduğunu görür.

O yüzden ben bir şeyi izlemek istersem puanına değil içeriğine bakarım.

Atıyorum yarış temalı bir film çekti canım, açtım araştırıyorum 2 tane film arasında kaldım konularıda 2 side ilgimi çekti, birinin puanı 6.90, öteki 7.90 yüksek puanlı olanı izlerim. tabii bir arkadaşımın tavsiyesi ya da 6.90'lığın konusu ya da oyuncularında dikkatimi daha çok çeken birşey olursa durum değişir. yani evet ister istemez puana dikkat ederim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık