Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Puanlama Sitelerini Umursuyor Musunuz?

Pualama Sitelerini Umursuyor Musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    74
Selamlar öncelikle. Sormak istediğim şey tam olarak şu; Imdb,mal, anidb ve pek çok puanlama sitesi hayatımızın içerisinde bildiğiniz gibi. Ve çoğumuzun ister istemez kararlarını etkiliyor. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yani bu tip siteler bir şeyi tüketip(izlemek okumak) konusunda kararınızı etkiliyor mu? Yoksa hiç umursamayıp şans veriyor musunuz?​

Oyun film siteleri genelde gene bu alanlardan reklam aldıkları için yalama mode : on takılırlar. Parayı veren düdüğü çalar yani. İmdb ise kullanıcıdan alıyor ama genel halka ne kadar güvenirsin? Yani çok çok az etkileniyorum.

Hiç sallamam, güncel süper kahraman şeyleri gereksiz puan alıyor. İstatistikler ilk giriş için iyidir sonra kesmez.

Evet etkiliyor. Mal ve Imdb gibi güven veren sitelere bakar(d)ım. Ama şu var, çok izleyen/okuyan birisi değilim bu yüzden kült yapımlardan izlemediğim çok oluyor ve bunlara ulaşmamı sağlıyor kolaylıkla. Eğer tersi bir durum olsaydı -ki bir zamanlar çok film izlediğimde böyle olurdu- araştırma yapmam gerekirdi. Sonuçta puanı düşük olup benim gayet hoşuma giden yapımlar da oluyor. Dediğim gibi daha çok kült yapımlara erişmekte kolaylık sağlıyor, onun dışında baksam bile araştırıp kendi kararımı veririm.

İster istemez kale almak zorundasın. Bir nevi filtre görevi görüyorlar. O kadar fazla film, dizi, anime var ki yani en azından aralarından güzel bir tanesini bulmak için bu puanlara bakıyorsun . Ha ne kadar gerçeği yansıtıyorlar orası tartışmalı ama çok fazla var abi ya gerçekten çok yani bu puanlarda olmasa hiç bulamayız hoşumuza gidecek bir şeyler. Saatlerce arama yapmak gerekir. Açar sarmazsa kapatırız bu da çok boş zaman gerektiren bir şey gibi. Bilmiyorum ben dikkate alıyorum ha diğerlerine şans vermiyor değilim de puanı yüksek olanlar daha çok tercih ettiklerimin arasına giriyor.

Az da olsa etkiliyor tabi fakat konusunu beğendiğim şeyleri de izlerim yani, orada insanlar eleştirmiş, kötü demiş diye de izlememezlik yapmam.

Valla tek düz adam benim sanırım. Önce puanına bakarım. Puanı iyiyse konusunu okurum. Konusu da ilgimi çekerse izlerim. M.a.l'de 7 altı; Imdb'de ise 6.5 altı olan bir yapımı arkadaşım vs önermediği sürece izlemem. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık