Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Portgas D. Ace †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 248 69.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 109 30.5%

• Kullanılan toplam oy
    357
Orada ailece yapılmış bir şey var. Herkes kendi yaptıklarından sorumlu.
Ace Thatch'in intikamını almak istedi. Yapamadı ve öldü.
Tayfa Ace'i kurtarmak istedi. Yapamadılar ve 3 kişiyi kaybettiler ve dağıldılar.
Durum bu. Yani kimse kimsenin emeklerini çöpe atmadı.
Aile olmak böyle bir şey. Ki bu aile sonradan oluşmuş bir aile. Herkes birbirini olduğu gibi tanıdı, olduğu gibi sevdi, olduğu gibi kabul edip, buna göre kararlarını aldılar.
Tayfa, Ace'in sevdikleri için gaza gelip, canını tehlikeye atacağını biliyorlardı. Ki Ace, emri çiğnerken de durum buydu.
He yaptığı doğru muydu, değildi tabi. Ama tayfanın Ace'in bu durumunu bilerek o mekana gelmesi böyle bir durumda sorumluluğu kabul ettikleri anlamına gelir.
Doğru söze ne denir?

Tayfandan ve denizcilerden senin kurtarılabilmen o kadar kişi ölmüşken, kardeşin ömrünün yirmi yılını Ivankov'un hormonlarına vermişken ve baban kendisini senin için feda edecekken iki tane hakareti kaldıramayıp, triplere girerek her şeyi çöpe atan Marco değildi. Jozu değildi. Vista değildi.

Oars kendi isteğiyle ölmüş olabilir, WB kendi isteğiyle kendini feda etmiş olabilir. Çok doğru! Ama bütün bu hayatları, bütün emekleri değersiz egosunu benliği kaldıramadığı için çöpe atan sadece ve sadece Ace idi.

Son düzenleme:
Bir adam hem Garp'ı hem WB'ı nasıl harcar aklım almıyor ya. Kimselerin üzerinden geçemediği bu iki adamı çiğnedi geçti bu çocuk. @Smoker reis oy değiştirme hakkı var mı ?

Katılmıyorum. Orada aile içi dayanışma vardı. Bir insan ailesi için her şeyi yapar. Gerekirse savaşır, gerekirse ölür.
Tam tersi bir durum olsaydı Ace de Oars için ölürdü ve Ace'in Oars için ölümünü de tartışmazdık. Ki Ace de Thatch ve Luffy için öldü zaten.
Burada boşa çıkan bir şey yok. Savaştılar ve kaybettiler ve öldüler. Birbirine bu kadar bağlı bir aile birliğinde bir kişinin kararı hatalı da olsa ailenin kararıdır, sonucu ne olursa olsun pişman olunacak bir şey yoktur.
Senin cevabı görmeden bir şeyler yazmaya başlamıştım. Sonra aklımdan geçenlerin neredeyse aynısını yazdığını gördüm, hay yaşa. :good:

WB Korsanları çok ayrı bi kafada. Ace tek başına Karasakal'ın kellesini almaya gittiğinde bunu tayfasından bi üye için yapmıştı. Orada tutsak alınmak yerine öldürülme ihtimali de vardı sonuçta. Yani Ace de gözünü kırpmadan tayfadaki herhangi bir dostu için nereye gitmesi gerekiyorsa gidip canını verebilecek biri. Zaten tayfa üyeleri bile Ace'in ölümünün sonrasında savaşırken onu suçlamaktan ziyade "nasıl buna izin verdik" tarzı şeyler söylemişlerdi. Karasakal gelip Beyazsakal'a trash talk yapmaya başlayınca da Vista kudurup saldırmak istiyor ama adamları tutup engelliyor mesela. Bu adamlar birbirinin yerine seve seve ölebilecek cinste adamlar.

Keşke Garp kafasına Rey Mysterio maskesi takarak Impel Down'u bassa ve tüm bu trajedi yaşanmadan önce her şeyi engelleseydi. Ama nerdeeeee...

Doğru söze ne denir?

Tayfandan ve denizcilerden senin kurtarılabilmen o kadar kişi ölmüşken, kardeşin ömrünün yirmi yılını Ivankov'un hormonlarına vermişken ve baban kendisini senin için feda edecekken iki tane hakareti kaldıramayıp, triplere girerek her şeyi çöpe atan Marco değildi. Jozu değildi. Vista değildi.

Oars kendi isteğiyle ölmüş olabilir, WB kendi isteğiyle kendini feda etmiş olabilir. Çok doğru! Ama bütün bu hayatları, bütün emekleri değersiz egosunu benliği kaldıramadığı için çöpe atan sadece ve sadece Ace idi.
Dediğim gibi katılmıyorum.
Tayfanın da böyle düşündüğünü sanmıyorum.
Oars ve Whitebeard dirilse ve onlar öldükten sonra Ace'in de öldüğünü öğrenseler ve geçmişe gidip, Marineford'a hiç gitmeyip ölümden kurtulma imkanları olsa, bunu seçeceklerini düşünmüyorum.
Sevdiğin biri için, ailenden biri için ölümden kurtardığın her an, her saniye değerlidir, başarıdır. Onlar Ace'i kurtardılar ve eminim ölürken, ileride yine aldığı fevri bir karardan dolayı başının belaya gireceğini ve belki de öleceğini biliyorlardı.
Çünkü Ace böyle biri. Evet mantıklı değil. Ama bu çocuk böyle biri.
Ve bu çocuk ailelerinden biri.

Bunun üzerine Ace ha iki dakika sonra ölmüş, ha iki yıl sonra, ha 50 yıl sonra.
Üzücü bir durum tabi ama aynı durumda ben olsam ve olacakları bilsem, ben de kardeşimi öyle bir ortamda bırakamazdım.
Ve her şeye rağmen kardeşime laf da ettirmezdim.

Sırf mallığına sen gelmeden yemek yemem deyip kafasına bastıran çocuğun fanı olup Ace'yi mallık yapmakla suçlayan arkadaşlara az delikanlı olun beee demek istiyorum :artiz:

Tabi çocuk alice harikalar diyarındanın karekteri, yaptığı hiçbir mallığın bedelini ödemediği için Ace gibi gömülmüyor, insanların doğası böyle herhalde :oleyo2:

Dediğim gibi katılmıyorum.
Tayfanın da böyle düşündüğünü sanmıyorum.
Oars ve Whitebeard dirilse ve onlar öldükten sonra Ace'in de öldüğünü öğrenseler ve geçmişe gidip, Marineford'a hiç gitmeyip ölümden kurtulma imkanları olsa, bunu seçeceklerini düşünmüyorum.
Sevdiğin biri için, ailenden biri için ölümden kurtardığın her an, her saniye değerlidir, başarıdır. Onlar Ace'i kurtardılar ve eminim ölürken, ileride yine aldığı fevri bir karardan dolayı başının belaya gireceğini ve belki de öleceğini biliyorlardı.
Çünkü Ace böyle biri. Evet mantıklı değil. Ama bu çocuk böyle biri.
Ve bu çocuk ailelerinden biri.

Bunun üzerine Ace ha iki dakika sonra ölmüş, ha iki yıl sonra, ha 50 yıl sonra.
Üzücü bir durum tabi ama aynı durumda ben olsam ve olacakları bilsem, ben de kardeşimi öyle bir ortamda bırakamazdım.
Ve her şeye rağmen kardeşime laf da ettirmezdim.
Dostum neye katılmadığını bir anlayamadım ki. :s

Ace'nin mallık yaptığına mı katılmıyorsun?
Ace'nin yaptığının yanlış olmadığını mı düşünüyorsun?

Tayfanın ne şekilde düşündüğünün önemi var mı cidden? Biz burada üçüncü kişiler olarak konuşuyoruz.

Ace orada egosuna yenik düşmeyip kaçsaydı, Oars'ın ölümünü onurlandıramaz mıydı? Babasını efsane yapmaz mıydı?

Dostum neye katılmadığını bir anlayamadım ki. :s

Ace'nin mallık yaptığına mı katılmıyorsun?
Ace'nin yaptığının yanlış olmadığını mı düşünüyorsun?

Tayfanın ne şekilde düşündüğünün önemi var mı cidden? Biz burada üçüncü kişiler olarak konuşuyoruz.

Ace orada egosuna yenik düşmeyip kaçsaydı, Oars'ın ölümünü onurlandıramaz mıydı? Babasını efsane yapmaz mıydı?
Söylediğin her şeye aslında.
Çünkü
1-Orada ego yok.
Adamın gözü ailesiyle alakalı bir şey olduğunda başka bir şey görmüyor.
Mantıklı davranmıyor ve hata yapabiliyor.
Ama bu egodan falan değil. Aşırı duygusallıktan.
Pek zeki biri olduğunu zaten söyleyemeyiz üstelik.
2-Ace'in yaptığı yanlış değildi. He doğru da diyemeyiz tabi ama yanlış demek de olmaz.
Yaptığı mantıksızdı ama bazen doğru ya da yanlış seçim olmaz. Sonucu ne olursa olsun üstelik. Çünkü bir şeyin mantıklı olması o şeyi her zaman doğru yapmaz.

Ve şu kısma gelince;

"Ace kaçsaydı, Oars'ın ölümünü onurlandıramaz mıydı? Babasını efsane yapmaz mıydı?"
Belki de doğru.
Ama Oars'ın ya da Whitebeard'ın ölürkenki amacı onurlanmak ya da efsane olmak değildi ki.
Orada bir ihtimal vardı. Düşük bir ihtimal ama yine de ihtimal. Whitebeard'a atılan çamuru atıcısına yedirebilme ihtimali.
Ace sadece bu ihtimalin peşinden gitti.
Evey mantıksızcaydı çünkü tamamen duygusal sebeplerle alınmış bir karardı ve o ihtimal de yoka yakın bir ihtimaldi.
Ama söz konusu aile olunca mantığın değil, duyguların desteklediği o ihtimalin peşinden gidiyorsun.

Yanlış hatırlamıyorsam o sahne şöyleydi. Akainu, Ace'i kışkırtıyor, Ace geri dönüyor, Luffy de peşinden gidiyor. Sonra bir şekilde Luffy, Akainu'nun karşısında savunmasız kalıyor ve Ace, Luffy'yi kurtarmak için kendini Luffy'nin önüne atıyor.
Bak bu da mantıksız bir karar mesela. Ama yanlış mı?
Doğru mu?

Ki belki de Luffy, Ace'in peşinden gitmese, Ace kendini o yumruğun önüne atmayacaktı. Bu da mesela Ace'ten bağımsız bir durumdu.

Bence bu kadar yargılayıcı olunmamalı böyle durumlarda.
Aile söz konusu olduğunda hangimiz gerçekten mantıklı kararlar alabiliyoruz ki?

Ace yazar kurbanidir. Adam oldurmek istemis ve oldurmek icinde karakteri dibe batircak bi yontem secmis. Herkes hateri oldu yazar yuzunden. Tartismak bosa. Yazar aceyi rgosuna yenik dusurup oldurcem demis oldurmus

Ace Beyazsakal'ın görülerini ve hislerini kaale almadı ve sonuç olarak Marineford savaşı çıktı.Bütün tayfa dostları onun için ölürken ağlıyordu,o kadar üzüldü ama sonra Akainu 2 laf edince her şeyi unuttu.Akainu,Ace'in tabiri caizse gerizekalı olduğunu biliyor.Ace kendi kendini yaktı.Luffy'i kurtarması konusunda bir şey diyemem orda doğru hamle yaptı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık