Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Portgas D. Ace †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 248 69.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 109 30.5%

• Kullanılan toplam oy
    357
Ben daha bu kadar taraflı yorumlar görmedim ya. Ace Wb'ye dalınca salak, Akainu'ya dalınca salak ve gereksiz ama Luffy tayfasını tehlikeye düşürmek pahasına Aokiji'ye atarlanınca bir şey yok, Ace için de olsa 3 amirali karşısına alınca bir şey yok, adaya amiral gelir lafından sonra Kutsal salaklara vurunca bir şey yok, Mf'ye gelir gelmez kalıbına bakmadan Wb'ye atarlanırken bir şey yok, Dressrosa'da Fuji p kadar taşı kaldırıp gemilere atmak üzereyken amirale kafa tutarken bir şey yok ama Ace aptal ve gereksiz.

Ben daha bu kadar taraflı yorumlar görmedim ya. Ace Wb'ye dalınca salak, Akainu'ya dalınca salak ve gereksiz ama Luffy tayfasını tehlikeye düşürmek pahasına Aokiji'ye atarlanınca bir şey yok, Ace için de olsa 3 amirali karşısına alınca bir şey yok, adaya amiral gelir lafından sonra Kutsal salaklara vurunca bir şey yok, Mf'ye gelir gelmez kalıbına bakmadan Wb'ye atarlanırken bir şey yok, Dressrosa'da Fuji p kadar taşı kaldırıp gemilere atmak üzereyken amirale kafa tutarken bir şey yok ama Ace aptal ve gereksiz.
Katiliyorum Sefa, gelde anlat bunu millete.

Ace in potansiyeli Luffy den fazla olmasa bile denktir. Ace inde dediği gibi aralarında 3 yaş vardı. Yani Ace yaşadığı sürece Luffy kral olamazdı k.b yın luffy fanları.
Ya Ace konusunda hep milletin dilinde de bu var. Kusura bakmayın da çok saçma yani. Belli bir yaşa kadar o 3 yaş bi önem arz eder. 7 yaş ile 10 yaş arasında dağlar kadar fark vardır ama 20 ile 23 arasında o kadar fark yoktur. He evet yine vardır ama bir süre sonra da bi fark kalmayacaktır. "Aralarındaki 3 yaş farktan dolayı hep Ace üstün olacaktı da bu yüzden Oda öldürdü." çok komik bence bu.

seride net seyler var. chinjaonun agzından mangaka acıklamıstır. ace, yeni korsanların içindeki en tehlikeli ve en büyük potansiyelli adamdı. o yüzden denizciler onu öldürmek istedi. düşünün sengoku diyorki, acei öldürcez, bu beyazsakalla savas anlamına gelse bile ;)

rogerın oglunun, rogerın iradesini tasımasının beklenmesi dogal. seride bizim bildigimiz ve digerlerinin az bildigi sey... d. ailesi ve nesilden nesile aktarılan iradeleri. yani ace, roger kadar güclü olabilirdi belki, ama rogera asıl gücü veren ruh, acete degil aslında luffyde yasıyor. wb bile babana hiç benzemiyorsun diyor ace e...

luffyi görünce , shanksın yeni cag için bu kolu bir bahse yatırdım deyişini hatırlayınca, ondada tüm taslar yerine oturdu ölürken.

yani ace birazcık önde olsa bile , luffynin potansiyelide acee en kötü eşittir. acein öldürülmesi ise mecburidir.

ace 3 yıl önce dogdugu için, sadece güc olarak en güclü degildir. aynı zamanda abidir. acein var olması demek, marco ve digerlerinin luffyi degil, acei desteklemesi demek, shanksın bile acei desteklemesi demek. binlerce korsanın kknin oglunun etrafında toplanması demek. luffy ise zor yoldan gitmek zorunda, insanlar onu tanıyarak sevip, destekliyor... ;)

sonra, rayleighin hem luffy, hemde acei egittigini düşünün :D luffy yine acei asamazdı. ortaya su an hiç tartısılmaz bir sekilde, amiral olabilecek bir adam cıkardı. saboyu görün. sabo fiziksel kabiliyetlerd acee nerdeyse eşitti, onun meyvesinide aldı, ama haki gücü olara rogerın ogluyla eşit olamazdı... adam daha bebeyken, kac yıllık korsanları bayıltıyordu, dof gibi sıradan ahaliyide degil...

sonuc itibariyle öldü. adamın hayali, yasamayı hakedip haketmedigini ögrenmekti, ee ögrendide. jiraiyanın deyimiyle, nasıl yasadıgın degil, nasıl öldügünde önemlidir. adam, kardeşinin hayatını canıyla koruyup öldü. ve tek pişmanlıgıda en büyük hayalini, yani kk olmasını görememek oldugunuda belirtti.

biraz esekti, dik kafalıydı, bencildi, sonucta bir d. :D ama bence iyi ve derin bir karakterdi.

son olarak eline saglık smoker ;)

Son düzenleme:
Tamamen olay bu aynı gereksiz atarları seride ki bir çok karakter için verebiliriz. Bu yorum tam da anlatmak istediğimize tercüman olmuş.

Ya Ace konusunda hep milletin dilinde de bu var. Kusura bakmayın da çok saçma yani. Belli bir yaşa kadar o 3 yaş bi önem arz eder. 7 yaş ile 10 yaş arasında dağlar kadar fark vardır ama 20 ile 23 arasında o kadar fark yoktur. He evet yine vardır ama bir süre sonra da bi fark kalmayacaktır. "Aralarındaki 3 yaş farktan dolayı hep Ace üstün olacaktı da bu yüzden Oda öldürdü." çok komik bence bu.
Hocam Luffy nin 2 yıl içerisinde aldığı yol belli :D Potansiyeli denk kişiler eşit yol alıyor diyelim yola önce başlayan her zaman öndedir. He Luffy nin potansiyelinin Aceden dahada fazla olduğunu düşünüyorsan bişey diyemem ki arada fazla bir fark olması lazım 3 yıllık farkın kapanması için. Bu söylediğin matematiğe bile aykırıyken benim çıkarımıma komik demende bence çok kimik :D

Hocam Luffy nin 2 yıl içerisinde aldığı yol belli :D Potansiyeli denk kişiler eşit yol alıyor diyelim yola önce başlayan her zaman öndedir. He Luffy nin potansiyelinin Aceden dahada fazla olduğunu düşünüyorsan bişey diyemem ki arada fazla bir fark olması lazım 3 yıllık farkın kapanması için. Bu söylediğin matematiğe bile aykırıyken benim çıkarımıma komik demende bence çok kimik :D
Hala 3 yıllık fark diye tutturduğuna göre dediğimi tam anlamamışın :) Neyse önemli bir mevzu değil zaten herkes istediği gibi düşünsün.

Potansiyel kişinin varabilecegi maximum nokta ile ilgili. Misal Luffy'de kk potansiyeli var. Ace'de de olabilir, eyvallah. Ancak gelişim hizi başka bir sey. Shanks'in 12 sene evvelki gucu belki su anki Luffy kadar yoktu. Ama adam on iki sene evvel 28 yaşında idi. Luffy ise muhtemel o yaşında çoktan kk olmuş olacak. Ama potansiyel olarak baktığında Shanks'in konumu potansiyelini gösteriyor.

O acidan Ace 20 yaşında ne güçte Luffy 19 yaşında ne güçte? Luffy vs Ace acsam kim Ace'e atar? Şu an yasasa Luffy'den az önde olsa dahi bundan 6 ay sonra 1 yıl sonra Luffy daha hızlı gelişim gösterdiği için one geçerdi. Kaldı ki ilerlemeyen adamdan is çıkmaz bu seride. WB'nin korumasında olan adamla sürekli guclu rakiplerle cebellesen Luffy bir olmaz. WB, Mom'a kendi dalar. Luffy en fazla yanında birileri ile dalar ama kendisini koruyacak WB gibi bir babası yok.

Özetle mecburen öldü gibi şeylere gerek yok.

Asıl önemli nokta ölen ilk seytan meyvesi kullanıcısı olması.Seride o kadar boş beleş karakter var ki ölmedi hiçbiri.Got gibi op u da vazgecilmez kılan Ace in duygusal vedasıdır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık