Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Portgas D. Ace vs. Sabo

Kim Alır?

• Ace

Kullanılan: 38 29.9%
  • Sabo

Kullanılan: 80 63.0%
  • Berabere kalır

Kullanılan: 9 7.1%

• Kullanılan toplam oy
    127
Ben ace g4 luffyi alir demiyorum sonucta 2y onceki hali ve one piecein en buyuk bugu olan haki mevzusu var. Eger bir flashback gorursek adim gibi eminim ace ve o deprem meyvesiz cok eziklediginiz teach catir catir haki kullaniyo olcakki zaten ace romaninda acein daha yepyeni caylakken momonga rutbesinde adam aldigini gorduk sadece hakiyle yari canon falan umrumda degil. Yani teache(shanksi yaraliyan) ve akainuya yenilmesi onu g4 luffynin tokat manyagi yapabilecegi bir adam yapmiyor. Ki zaten suan ki luffy akainuya ve yami yamili teache karsi ne yapabilir. 2y onceki teachi oyle rahat rahat dovucegini sanmayin, ace vs bb yi mangadan okumussaniz zaten o yercekimi kuvvetiyle acenin girdigi sekli ve teachin yumruklarindaki basinci farketmissinizdir animedeki gibi oyle basit bir yumruk degil onlar.
Elbet hakili olacaklardır. Ama g4 vuruşunun gücü ortada bence. Teach'in düz vuruşlarla kong gun ya da king kong gun gücüne eş değer ataklar yapıyorsa durum harbi vahim demektir. Hem düz vuruşu öyle adamın deprem meyvesine de ihtiyacı yoktur bence. Ama dediğin gibi Ace ve Teach'ten hakili ataklar göreceğizdir. Benim düşüncem Teach'in o vuruşunun bırak Kong gun şu an ki Elephant Gun kadar bile güçlü olamayacağıdır. O tarz bir vuruşa Ace'in boynu neredeyse kırılıyorduysa g4 ile Ace net yenilir. O ataklara dayanamaz.

Ace'in Akainu'ya ya da Teach'e yenilmesini de onu küçültmek için kullanmıyorum. Ki bundan bahsetmedim bile. Sadece Teach'in o düz vuruşu ile boynu kırılacak olması fiziksel olarak iki sene önceki Luffy kadar bile sağlam olmadığını gösteriyor bence. Aynı adam tuttu iki sene öncesinde İD'te Luffy'i kafa üstü betona soktu. Luffy umursamadı bile.

Bu arada Akainu'yu Luffy yenemeyebilir. Ama Teach'i yenebilir. Teach eğer ki Luffy'nin g4'ünü tamamen engellerse Luffy'nin yenme şansı baya düşer ama g4 kullanan bir Luffy bence iki sene önceki Teach'i de yener.

@Alpamis bence o boynum kiriliyodu lafina bakip acenin dayanikliligini tek buna baglamak yanlis olur. Benim birde anlamadigim su var bu adam(ace) seride ortaya ciktigindan berli herkes tarafindan ovuluyor herkes, shanks ace guclu biliyorum diyo,teachin adamlari, teachin kendiai bile acenin gucunun farkinda, jimbeiyle caylakken ki luffy bunu g2 g3le yapamaz, jimbeiyle 5 gun dovusuyo su ataklari haki bilen jimbeiyle ve az farkla yeniyo. Bu adami bir sahne yuzunden veya sadece ana kotulerle dovusunden yola cikarak balon denmesi veya 2y sonraki bir iki kucuk capli saldiri yapan sabonun bu adami rahat rahat alicaginin soylenmesi tamamen sacmalik. Ha bide su var gorende sancak sabo 6 7 yil sirf savas egitimi aldi. Kesin savastan daha cok normal tarih egitimi o tarz seyler almistir.

@Alpamis bence o boynum kiriliyodu lafina bakip acenin dayanikliligini tek buna baglamak yanlis olur. Benim birde anlamadigim su var bu adam(ace) seride ortaya ciktigindan berli herkes tarafindan ovuluyor herkes, shanks ace guclu biliyorum diyo,teachin adamlari, teachin kendiai bile acenin gucunun farkinda, jimbeiyle caylakken ki luffy bunu g2 g3le yapamaz, jimbeiyle 5 gun dovusuyo su ataklari haki bilen jimbeiyle ve az farkla yeniyo. Bu adami bir sahne yuzunden veya sadece ana kotulerle dovusunden yola cikarak balon denmesi veya 2y sonraki bir iki kucuk capli saldiri yapan sabonun bu adami rahat rahat alicaginin soylenmesi tamamen sacmalik. Ha bide su var gorende sancak sabo 6 7 yil sirf savas egitimi aldi. Kesin savastan daha cok normal tarih egitimi o tarz seyler almistir.
Tamamen noktasından virgülüne kadar katılıyorum.

Ace'e kendi adıma konuşuyorum balon demiyorum. Ama bu seride istenilen durumda avantajdan bahsediliyordu ki örneğin Luffy vs Emel dövüşü gibi aynı şekilde Ace'in Jinbei'ye karşı olan avantajından bahsedilmeli. Diğer taraftan yola çıktıktan ne kadar sonra Jinbei ile karşılaştı bilmemiz lazım bence. Ama bu yaptıkları gücü için bir ipucu olsa da bunlar şuan ki Sabo ve Luffy için büyük şeyler değil. Diğer taraftan herkesin geliştiği kabul ediliyorsa Jinbei'yıl şimdiki gücü ile Ace'e karşı düşünmekte sıkıntı. Luffy'nin de caylaklıgı için Crocodile gibi Logia bir Shichi'yi yendiğini de söyleyebiliriz.

Böyle örnekler verirsin zaten.

Ama olay denk olarak görebileceğimiz kardeşlerden birinin iki yıl sonrasını referans alırken diğerinin iki yıl önceki halini onunla kiyaslamamiz. Benim için isimleri değil bu olay önemli.

@Alpamis kesin konusamayiz zaten. Senin dediklerin ve yorumun mantikli. Benim soylediklerim genelde acete bir delik daha acilir,tokatlanir tarzinda konusanlar icin. Eger atiyorum oyle bir savas cizilse 2y sonraki sabonun bize gostermedigi dai enkaiyle esdeger saldirilari olsa aceyi yense oyle nasil yendi falan demem demekki gucludur derim. Ama oyle birsey olmadigi icin suanda kesin olan sey iki taraf yipranir bu dovuste, kimin kazanacagida herkesin kendi fikri ve bu fikre ulasmasindaki sebeplere bagli. Benin icin 2y sonrasindaki meyvesiz sabo herkesin abarttigi gibi biri degil. Ve sabonun hakisinin aceye aman aman bi ustunlugude yoktur logialar pek haki kullanmadigi icin hele ace zamaninda haki diye birsey olmadigi icin bunu bilemicegizde, bu kendi dusuncem. Bu sebeple ben cok zorda olsa alir derim. Kucukluklerindeki o kucuk farkta ilk sabo egitimiyle one gecmis ardindan ace potansiyeli ve meyvesiyle saboyu gene gecmistir. 2y sonrasinda meyvesiz sabo bu farkin hala biraz gerisindedir seklinde benim yorumum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık