Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
50 level sınır ardından 160 cpye kadar karakterin gelişmeye devam ediyormuş. O noktadan sonrası ise hardcore artık ölümüne item en iyi buff skill kombinasyonları meta köpeği olmak vs işte. Öyle anladım ama o kadar hardcore takılmam ben maksat mmorpg açlığımızı gidersin onu da yapıyor çok şükür
Onu yapmasına yapıyor benim bir 500 600 saatim var Eso da. :D

Zamanında oynanması gereken bir oyun dostum zaten bu. Atmosferi müzikleri vs feci bağlardı ps2 başında büyülenirdin herhalde. Yoksa gelmiş geçmiş en rezil rüsva oynanış ve kontrollere sahip aşırı düz ve içeriksiz bir oyun bu. Oynamak bir noktada zaman kaybı youtube'den hikayenin başına bakacaksın iki tane boss fight izleyeceksin bir de sonuna bakacaksın kaybedeceğin hiçbir şey olmaz. Genellikle herkes övdüğü için övülen övmezsem popüler kültür beni sindirir diye korkulan eserlerden biri işte.
@Historia nın dediği gibi atmosferi güzel, hikayesi tatlı ama seninde dediğin gibi kontrolleri can sıkıcı, özellikle yeni çıkan dinamik, akıcı oyunlara da bu derece alışmışken...
Yine de keyif alıyordum oyundan, kız dirilecek mi gibi ne olacağını merak ediyordum. Ama işte geçmekte kanser eden bir bölüm gelince orada bıraktım. Ama hala silmedim birkaç oyun oynadıktan sonra tekrar dönerim.
Ama dediğin gibi son zamanlarda çıkan oyunlara alıştığın zaman eskiden çok sevdiğin oyunları tekrar oynadığında işkence gibi geliyor adama. Çok değil 4-5 sene önce oynadığım ve aşırı sevdiğim Uncharted ve The last of Us 'ın oynanışı bile çok yavan geliyor.

Geçen şans vereyim dedim. At olan bölüm kanser etti beni. Bi tirmanamadim. Orada bıraktım :(
@Historia nın dediği gibi atmosferi güzel, hikayesi tatlı ama seninde dediğin gibi kontrolleri can sıkıcı, özellikle yeni çıkan dinamik, akıcı oyunlara da bu derece alışmışken...
Yine de keyif alıyordum oyundan, kız dirilecek mi gibi ne olacağını merak ediyordum. Ama işte geçmekte kanser eden bir bölüm gelince orada bıraktım. Ama hala silmedim birkaç oyun oynadıktan sonra tekrar dönerim.
Ama dediğin gibi son zamanlarda çıkan oyunlara alıştığın zaman eskiden çok sevdiğin oyunları tekrar oynadığında işkence gibi geliyor adama. Çok değil 4-5 sene önce oynadığım ve aşırı sevdiğim Uncharted ve The last of Us 'ın oynanışı bile çok yavan geliyor.
Kanser olunan bölümler var heleki son Boss Fight kaç defa düştüm hatırlamıyorum :D
Oyun bazı kısımlarda baya kolay bazı kısımlarda zorluyor ama alışıyorsun ve her aşamada daha iyi oluyorsun yani şahsen bende öyle oldu.

Her Coloss’da farklı taktik uyguluyorsun ve öldürdükten sonra rahatlıyorsun ve aynı anda üzülüyorsun çünkü her Coloss’a garip bir şekilde bağlanıyorsun.
Öldürdükten sonra yıkıldıklarında hafif bir suçluluk duygusu yaşıyor insan.

Oyun öyle dolu içerikli oyun bekleyenlere göre değil.
Pc’de sadece Valorant, Lol oynayan arkadaşlarıma göstersem bu ne len falan derler.
Ama birçok oyun oynamış ve Soundtrack-Oyun-Atmosfer bağlantısını iyi kavrayanlar oyunun ne sunmak istediğini hemen anlar ve tatlı bir masal gibi gelir. Oyun bende bir süredir var ve neden daha önce oynamadım dedim şahsen.

Bu arada sana bir plot vereyim hikaye beklediğin gibi bitmiyor:rolleyes:

Pc’de sadece Valorant, Lol oynayan arkadaşlarıma göstersem bu ne len falan derler.
Ama birçok oyun oynamış ve Soundtrack-Oyun-Atmosfer bağlantısını iyi kavrayanlar oyunun ne sunmak istediğini hemen anlar ve tatlı bir masal gibi gelir.
Bu oyunu ancak Lolcü tayfa sevmez.
Oyundan anlayan adama on numara oyundur.

Aslında bunlarımı diyorsun yoksa öylesine kendi görüşünümü yazıyorsun dostum?

Bu oyunu ancak Lolcü tayfa sevmez.
Oyundan anlayan adama on numara oyundur.

Aslında bunlarımı diyorsun yoksa öylesine kendi görüşünümü yazıyorsun dostum?
Yanlış anlaşılmasın dostum oyundan anlayan oyunun sunmak istediğini anlar.
Ondan sonra beğenir beğenmez ona kalmış.
Mesela Death Stranding bu işin zirvelerinden biri.
Oyunu anlamadan zevk alman mümkün değil Death Stranding’de.
Oyunun başlarında ben napıyorum şu an diye geziniyorsun ortalıkta ama olayı anladığında kafan bir süre sonra dang ediyor ve oyunu farklı hisslerle oynamaya başlıyorsun ve bunu dışarıdan bakan birisinin anlaması mümkün değil.

Lolcü tayfaya gelirsek onlarda bir sorun yok ama lol ve Valorant dışında oyun oynamamış kişiler kendine Oyuncu olarak adlandırıp oyunları youtube’dan izleyip oyunlara atıp tutanlar kanser kitledir.
Genellikle yorumları şu şekildedir:
Oyun çöp. Fragmanına baktım bir Witcher değil.
Tarzı yorumlara maruz kalınabiliyor.
Death Stranding’i göstersem bune kargo oyunu mu? Grafikleri güzel ama kargo taşıyıp napcan. Çöp. Derler.
Böyle 3-4 arkadaşım var ordan biliyorum.

Lolcü tayfaya gelirsek onlarda bir sorun yok ama lol ve Valorant dışında oyun oynamamış kişiler kendine Oyuncu olarak adlandırıp oyunları youtube’dan izleyip oyunlara atıp tutanlar kanser kitledir.
Death Stranding’i göstersem bune kargo oyunu mu? Grafikleri güzel ama kargo taşıyıp napcan. Çöp. Derler.
Kesinlikle katılıyorum. Kargo yorumunun da aynısını geçende duydum :D

Yanlış anlaşılmasın dostum oyundan anlayan oyunun sunmak istediğini anlar.
Ondan sonra beğenir beğenmez ona kalmış.
Mesela Death Stranding bu işin zirvelerinden biri.
Oyunu anlamadan zevk alman mümkün değil Death Stranding’de.
Oyunun başlarında ben napıyorum şu an diye geziniyorsun ortalıkta ama olayı anladığında kafan bir süre sonra dang ediyor ve oyunu farklı hisslerle oynamaya başlıyorsun ve bunu dışarıdan bakan birisinin anlaması mümkün değil.

Death Stranding'i oynamadım ama oyunu yalayıp yutmuş adamların eleştirilerini bayağı okudum hem söven hem öven kesime baktım. Sövenler paragraf paragraf açıklama yaparken övenler iki cümleden öteye gitmiyordu. Oyunu oynasam az çok söven kesimle aynı düşünürdüm sanırım. Aynı şey TLOU 2 için de geçerli. Oyuncu bir oyunu beğenmek için kendini zorlamamalı oyunda ekstra anlam aramamalı değerlendirme ölçeğimiz bardakta dolu taraf aramak olmamalı bence. Oyun anlama kısmını geçiyorum büyük bir meziyet değil dikkatini veren adam her oyunun hakkını verir az çok. Mesele oyunun kalitesi ve zevk meselesi oluyor. TLOU 2 ve Death Stranding mesela kalite konusunda sınıfta kalmış oyunlardır benim gözümde çünkü sevmeyen kitlenin geneli TLOU'yu ayıla bayıla oynamış insanlar.

Kesinlikle katılıyorum. Kargo yorumunun da aynısını geçende duydum :D
İyi bari gözlemim doğruymuş o zaman :D
Death Stranding'i oynamadım ama oyunu yalayıp yutmuş adamların eleştirilerini bayağı okudum hem söven hem öven kesime baktım. Sövenler paragraf paragraf açıklama yaparken övenler iki cümleden öteye gitmiyordu. Oyunu oynasam az çok söven kesimle aynı düşünürdüm sanırım. Aynı şey TLOU 2 için de geçerli. Oyuncu bir oyunu beğenmek için kendini zorlamamalı oyunda ekstra anlam aramamalı değerlendirme ölçeğimiz bardakta dolu taraf aramak olmamalı bence. Oyun anlama kısmını geçiyorum büyük bir meziyet değil dikkatini veren adam her oyunun hakkını verir az çok. Mesele oyunun kalitesi ve zevk meselesi oluyor. TLOU 2 ve Death Stranding mesela kalite konusunda sınıfta kalmış oyunlardır benim gözümde çünkü sevmeyen kitlenin geneli TLOU'yu ayıla bayıla oynamış insanlar.
Death Stranding’i keşke uzaktan yakından benzemeyen bir oyunla karşılaştırmasaydın be reis.
Death Stranding, oynayayım da keyif alayım diyebileceğin bir oyun değil.
TLOU 2 belki dediğin gibi olabilir ama Death Stranding konusunda kesinlikle katılmıyorum.

Oyunu yalayıp yutmuş adamların yorumlarını da okumadım çünkü ben kendim yalayıp yuttum oyunu.
Gamestar, İgn, gamspot gibi oyun haber kanalların Rewiew’lerine baktım sadece ve milletin genel tepkisine baktım ki olumluydu.

Şaşırtıcı olan oyunda beni ne etkilediyse onun ödülünü de aldı. İlk dakikalarda bi Soundtrack’ler çaldı direkt vay baya sağlam dedim bi baktım en iyi Soundtrack ödülünü aldılar.
Mads Mikkelsen performansıyla adeta döşü kıllı adamların gözünü yaşarttı gitti Death Stranding ile en iyi cast performansı ödülünü aldı.

Kojima risk alıp şimdiye kadar çıkmış en değişik oyunlardan birine imza attı ki şimdi diğer projesi heyecanla bekleniyor.
Hiçbir oyun yapımcısının risk almadığı şu günlerde Death Stranding bir cevherdir.
Uluslararası alanda da oyun dünyası için yeni bir adım olarak görülüyor.
E haliyle Kojima Productions Death Stranding ile en iyi oyun stüdyosu ve oyun yönetimi ödülünü boşuna almadı.

Son düzenleme:
İyi bari gözlemim doğruymuş o zaman :D

Death Stranding’i keşke uzaktan yakından benzemeyen bir oyunla karşılaştırmasaydın be reis.
Death Stranding, oynayayım da keyif alayım diyebileceğin bir oyun değil.
TLOU 2 belki dediğin gibi olabilir ama Death Stranding konusunda kesinlikle katılmıyorum.

Oyunu yalayıp yutmuş adamların yorumlarını da okumadım çünkü ben kendim yalayıp yuttum oyunu.
Gamestar, İgn, gamspot gibi oyun haber kanalların Rewiew’lerine baktım sadece ve milletin genel tepkisine baktım ki olumluydu.

Şaşırtıcı olan oyunda beni ne etkilediyse onun ödülünü de aldı. İlk dakikalarda bi Soundtrack’ler çaldı direkt vay baya sağlam dedim bi baktım en iyi Soundtrack ödülünü aldılar.
Mads Mikkelsen performansıyla adeta döşü kıllı adamların gözünü yaşarttı gitti Death Stranding ile en iyi cast performansı ödülünü aldı.

Kojima risk alıp şimdiye kadar çıkmış en değişik oyunlardan birine imza attı ki şimdi diğer projesi heyecanla bekleniyor.
Hiçbir oyun yapımcısının risk almadığı şu günlerde Death Stranding bir cevherdir.
Uluslar arası alanda da oyun dünyası için yeni bir adım olarak görülüyor.
E haliyle Kojima Productions Death Stranding ile en iyi oyun stüdyosu ve oyun yönetimi ödülünü boşuna almadı.
Ortada bir oyunun başka bir oyunla karşılaştırılması yok aynı durumun iki farklı oyun üzerinden örneklendirilmesi var. Keşke yanlış anlamasaydın. TLOU 2'ye on üzerinden on beş verildiği ortamda bir oyunun aldığı ödülleri kendime kıstas olarak almam. Toplum beni anlamadı diye kenara çekilen sanatçı yerine doğrusuyla yanlışıyla enine boyuna eldeki malzemeyi değerlendiren oyuncuların yorumları benim için candır.

Ortada bir oyunun başka bir oyunla karşılaştırılması yok aynı durumun iki farklı oyun üzerinden örneklendirilmesi var. Keşke yanlış anlamasaydın. TLOU 2'ye on üzerinden on beş verildiği ortamda bir oyunun aldığı ödülleri kendime kıstas olarak almam. Toplum beni anlamadı diye kenara çekilen sanatçı yerine doğrusuyla yanlışıyla enine boyuna eldeki malzemeyi değerlendiren oyuncuların yorumları benim için candır.
Bir oyunu beğenmemek ile bir oyunun kötü olması farklı şeyler be reis.
Benim iyi olup beğenmediğim çok oyun var gidip de o oyunlara kötü demem ama.
Neyse sağlık olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık