Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zaten hiçbir zaman Interplay dönemi oyunlar ve New Vegas ile yarışacak kalibrede değildi Fallout 76.İlk oynadığım zaman hatırlıyorum emülatörden oynadığım BOS oyunu bile bundan iyidir diyordum.
Bethesda oyunun dünyasına hayat katamıyor ama oyunun oynanışını ve mekanlarını seviyorum o yüzden en fazla oynadığım oyunların başında gelir bethesda oyunları kafa patlatmıyor.

Dragon's Dogma oynayan var mı? Yüzde 70 indrim varmış ve epey övülen bir oyun, alsam mı kararsızım.
Ben de şuan onu oynuyorum. Denemek lazım. Bazıları bayılıyor bu oyuna, 1000 saat gömüyor.

combat sistemi için oynanıyor. Bence combat o kadar iyi değil ama güzel oyun. İndirimdeyken aldığına pişman olacağını sanmam.

RPG gibi class’lar var. Ama gameplay aksiyon oyunu gibi. O yüzden rpg combat’ını sevmeyenler direk “len rpg yapımcıları bu oyunu örnek alın” der. Sevilme sebebi genel olarak o.
Başka aksiyon oyunlarıyla karşılaştırsan combat leş. Ama böyle rpg havası olan, class seçebildiğin başka aksiyon oyunu yok. O yüzden denemek gerekir derim, türünün tek örneği gibi.

Ben de şuan onu oynuyorum. Denemek lazım. Bazıları bayılıyor bu oyuna, 1000 saat gömüyor.

combat sistemi için oynanıyor. Bence combat o kadar iyi değil ama güzel oyun. İndirimdeyken aldığına pişman olacağını sanmam.

RPG gibi class’lar var. Ama gameplay aksiyon oyunu gibi. O yüzden rpg combat’ını sevmeyenler direk “len rpg yapımcıları bu oyunu örnek alın” der. Sevilme sebebi genel olarak o.
Başka aksiyon oyunlarıyla karşılaştırsan combat leş. Ama böyle rpg havası olan, class seçebildiğin başka aksiyon oyunu yok. O yüzden denemek gerekir derim, türünün tek örneği gibi.
Ben bu oyunu online zannetmiştim, senin yorumundan sonra bir daha baktım değilmiş :D Oyuna genel manada Skyrim'in 2016 modeli diyebilir miyiz sence? Bir de oyunu baştan sona bitirmen aşağı yukarı ne kadar sürüyor ve bitirdikten sonra açık dünyası devam ediyor di mi?

Ben bu oyunu online zannetmiştim, senin yorumundan sonra bir daha baktım değilmiş :D Oyuna genel manada Skyrim'in 2016 modeli diyebilir miyiz sence? Bir de oyunu baştan sona bitirmen aşağı yukarı ne kadar sürüyor ve bitirdikten sonra açık dünyası devam ediyor di mi?
Alakaları yok. Skyrimde harita var, haritada npc’ler var, bunların hayatı var, çok tekrar etse de birbirleriyle muhabbetleri var. Yan görev zincirleri dolu, harita kocaman ve baya exploration var. Kombat da senin istediğine göre şekilleniyor. Sabit Class yok.

dragons dogma açık harita bile sayılmaz. Senin başladığın köy haricinde bi tane şehir var. Onların dışında hiçbir yerde köy falan yok. 3-5 tane kale var. Köy ve şehirle beraber 7 nokta falan var yani haritada. Oyundaki “gameplay” bu noktalardan birinden diğerine gitmek. Yolun hem sağı hem solunda biraz ormanlık alan oluyor. Eğer canavar kesmek istersen yoldan çıkıp oralara bakabiliyorsun. Bazı alanlar epey geniş, oralarda da küçük kamplar buluyorsun 3-5 çadırlı.

İsimli npc çok az. Onların da hayatları yok. Sabit bi noktada duran, sana görev veren insanlar onlar. Birbirleriyle konuşmazlar. Sokaklar boş nerdeyse.

dragons dogma’da görevlerin büyük bi kısmı “git 10 goblin öldür” gibi. Ve bunları sana veren insan bile olmuyor, gidip görev tahtasından alıyorsun :D
hikayeli, npc’li yan görevler elbette var. Ama azlar baya. Oyunun başına doldurmuşlar onları. Sonra her ana görev ilerleyişinde 3 tane falan yan görev açılıyor haritada.

Dediğim gibi oyunu kombat oynatıyor. Cidden dışarı çıkıp boş boş goblin kesesin geliyor, “lan böyle görev mi olur” demedim ben pek.

Bana sorarsan ben oynadığım çoğu rpg’nin kombatını tercih ederim bunun yerine. Ama bu onlardan farklı olduğu için denenmeli bence.

bu arada bu oyun 2012’de çıktı :D 2016 versiyonu falan değil yani skyrim’in. 1 yıl sonra falan çıktı zaten ondan.
Tabi 2016’da tekrar çıkardıkları hali bin kat daha iyi. Dlc’yi eklediler, fast travel gibi baya şikayet edilen birkaç şeyi düzelttiler. Eski hali çöptü. Ben ps3’te onu oynamıştım ve nefret etmiştim. 20 lira verdiğime pişman olmuştum.

Oyundaki skiller çok absürt ve insanın hoşuna gidebiliyor. Şu videoya bak mesela. Eğer gördüğün şey hoşuna gidiyorsa al:

Boss savaşları skyrim, dragon age gibi oyunlara kıyasla daha iyi. Hangi organa vurduğun, kullandığın element falan fark yaratıyor. Rakibe tutunup tırmanma da var. Mesela cyclopse adındaki tek gözlü devlerin kafasına tutunup gözüne dalmak baya etkili. Elektriğe zayıf olduğu için silahını tuttuğu kola elektrik atarsan stun yiyip silahını yere düşürebiliyor. eğer kafasında kask varsa ve bu yüzden gözüne vuramıyorsan mesela önce kafasının arkasına tutunuyorsun. Tam o seni yakalamaya çalışırken atlıyorsun ordan. Canavar buna sinirleniyor, kaskı yüzünden düzgün göremediği için kaskı kendisi çıkartıyor kırman bile gerekmiyor. Bu canavara mesela tırmanmak yerine bacağına tutunup hareket etmesini zorlaştırabilirsin istersen. Sen bunu yaparken pawn adındaki kölelerin buna vurabilir.

Baya stratejiler var yani. Düz dalmıyorsun. O indirimde aldığına pişman olacağını sanmıyorum al oyna.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık