Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 1004

Bu bir nevi ne kadar başa baş geçtiğini gösteriyor.
Ps4 neslinde Sony aynı taktiği izlerken Xbox yokuş aşağı gitti ve nintendo’nun gerisine düştü.
Hâlâ öyle mi bilmiyorum ama eskiden FIFA oyunlarında efsanelerin kartları yalnızca Xbox sürümüne özeldi, konsolu sırf FIFA ve PES oynamak için alan bir kitleyi çekmek için güzel bir hareketti. Bu kadar küçük ve gereksiz olmasa da birkaç kendine has içerikle Xbox yarışta PS'e yakın kalabilirdi. Hâlâ dün gibi hatırlıyorum PS4 ve XBOX ONE ilk çıkacağı vakit hangisi daha iyi tartışmalarını. Bu sene böyle bir tartışma bile olmaması Xbox'ın düştüğü seviyeyi özetliyor.

Xbox, çok online bir altyapı kurup her şeyi kontrol altında tutmayı denemesi, daha sonra özel oyunlar açısından sınıfta kalması gibi faktörler de mevcut. Arkadaşınla oyun bile paylaşamayacak hale getirmişlerdi. Hatta hiç unutmam Sony efsane makaraya almıştı. 360-PS3 dönemi cidden bambaşkaydı ya bir daha öyle bir süreç yaşanmadı. Soul Calibur Xbox'a özel Yoda, Ps3'e özel Vader... Microsoft sırf Japon pazarını ele geçirmek için ne kadar JRPG stüdyosu varsa anlaşma yapmıştı özel oyunlar için. Cidden çılgın yıllardı. Microsoft servisler yoluyla düzlüğe çıkmaya çalışıyor ama, ne kadar işe yarayacak merak ediyorum ben.

Hiç unutmam bu videodan sonra tüm tartışmalar son bulmuştu herkes için. Direkt alıp başını gitmişti.

Skyrimle alakalı bir başka soru ile karşınızdayım.

Başka birisini nasıl iyileştirebilirim. Bir görevde adama yardım etmem iki seçenek verdi ilki potion vermek ki bunun hiç taraftarı değilim ikincisi benim iyileştirmem ne kadar denersem deneyeyim adamı bir türlü iyileştirmedim. Oyun ayarlarından da bulamadım.

Üye silindi 1004

Başka birisini nasıl iyileştirebilirim. Bir görevde adama yardım etmem iki seçenek verdi ilki potion vermek ki bunun hiç taraftarı değilim ikincisi benim iyileştirmem ne kadar denersem deneyeyim adamı bir türlü iyileştirmedim. Oyun ayarlarından da bulamadım.
Heal büyü varsa onu dene. Ama eğer spesifik olarak potion istiyorsa yapacak bir şey yok kedi reis.

Büyü öğrenmeyi biliyorsun demi kitap okuyarak?

Apprence level’de “healing hands” adında büyü açılıyor marketlerde (loot olarak da denk gelebilir). Bulduğunda al oku. Bu büyü başkalarını iyileştirmeye yarıyor.

tabi bana sorarsan potion ver. Zaten küçüklerden onlarca olması lazım sende. Boşuna restoration öğrenmemiş olursun savaşçısın sonuçta.

@enerjimasuko normalde oyunları hiç mod kullanmadan vanilla(tabir böyleydi yanlış hatırlamıyorsam)yani saf haliyle oynarım ben ama Skyrim'de arayüz ile alakalı modları yüklemek iyi olur. En basitinden envanter ile ilgili işkence çekmek istemiyorsan envanter modu yüklemen tavsiye olunur.
Ayrıca efsunlama ve silah yapımına önem ver. Onlarla güzel bir şeyler yapıp donandın mı oyun kolaylaşır. Demircilik ve efsunu artıran şeyleri kıyafetlere basarak veya iksirini içerek asıl silahlarımı öyle yapmıştım, bayağı güçlü şeyler çıkıyordu öyle.

Büyü öğrenmeyi biliyorsun demi kitap okuyarak?

Apprence level’de “healing hands” adında büyü açılıyor marketlerde (loot olarak da denk gelebilir). Bulduğunda al oku. Bu büyü başkalarını iyileştirmeye yarıyor.

tabi bana sorarsan potion ver. Zaten küçüklerden onlarca olması lazım sende. Boşuna restoration öğrenmemiş olursun savaşçısın sonuçta.
Potion verdim ya. Büyüler vardı baktım iyileştirme büyüsünü de öğrenmiş ondan devam edeyim dedim.

Heal büyü varsa onu dene. Ama eğer spesifik olarak potion istiyorsa yapacak bir şey yok kedi reis.
Heal büyüm vardı da başkası üstünde kullanamıyordum. Potion ile hallettim gitti güzelim potion.

@enerjimasuko normalde oyunları hiç mod kullanmadan vanilla(tabir böyleydi yanlış hatırlamıyorsam)yani saf haliyle oynarım ben ama Skyrim'de arayüz ile alakalı modları yüklemek iyi olur. En basitinden envanter ile ilgili işkence çekmek istemiyorsan envanter modu yüklemen tavsiye olunur.
Ayrıca efsunlama ve silah yapımına önem ver. Onlarla güzel bir şeyler yapıp donandın mı oyun kolaylaşır. Demircilik ve efsunu artıran şeyleri kıyafetlere basarak veya iksirini içerek asıl silahlarımı öyle yapmıştım, bayağı güçlü şeyler çıkıyordu öyle.
Efsunlama ve demirciliğe zerre bakmadım ya. Çok fazla hammade istiyorlar bir demir külçe 3-4 kilo benim taşıma kapasitem 300 kilo hem üstümde ki kıyafetler hem de bulduğum lootun yanında bir de bunları taşımak ölüm gibi geliyor.

Efsunlama ve demirciliğe zerre bakmadım ya. Çok fazla hammade istiyorlar bir demir külçe 3-4 kilo benim taşıma kapasitem 300 kilo hem üstümde ki kıyafetler hem de bulduğum lootun yanında bir de bunları taşımak ölüm gibi geliyor.
Yoldaşın yok mu senin? Ben de Lydia vardı, her şeyi yüklüyordum ama. Bayağı kasa olarak kullanıyordum onu.
Demircilik önemli hacım. Üst seviyelerde ejderha kemiği ile silah yapıyorsun ki oyundaki en yüksek silahlar ve zırhlar onlar. Ama sen daha oyun başındasın. Ev alman lazım senin, yoksa depolayamazsın hiçbir şeyi.

40-50 levelde yap zaten onları. Daha çok erken. Hele ki 2 tanesini aynı anda sakın yapma başlarda. Görevlerden bulacağın tüm loot’ları anlamsız kılarsın.
Yani atıyorum efsunlamayı 100 yapıp tüm perklerini de ona gömsen 60-80 hasar ekleyeceksin silaha. Ama zaten etrafta 50 hasarla falan efsunlaşmış silahlar var, ödüller var. Yani ekstra 70 hasar için efsun kasmış olursun.
İtemlere %40 silah hasarı efsunlama var. Ama onların benzerleri de bulunuyor.

crafting’le yapacağın şeylerin etrafta bulacaklarından iyi olması için hem çok yükseltmen hem de çok perk vermen lazım. Şuan etrafta bulduklarını kullansan ve levelini kendi dövüş skillerini geliştirerek arttırırsan, perklerini de o skillere verirsen daha kar’lı çıkarsın.

savaşçıysan demirciliğe başlayabilirsin 20-30 levelde. Ama önce etraftan demirciliği %20-25 daha iyi yapan 3 veya 4 ayrı item bul (en fazla 4 parçada oluyor bir efsun). Demirciliği arttırma enchant’ı benim hatırladığım kadarıyla kol, yüzük ve eldivende vardı. Dördüncü parçayı hatırlamıyorum.

Bi de potion bul demircilik için. Bunları kendin yapman şart değil. Geliştirdiğine, harcayacağın perk’e değmez başlarda.

demircilik için malzeme biriktirmeye başlasan iyi olur. Ya ev al ya da ana hikayede bi oda açılacak o açılana kadar devam edebilirsin hikayeye. Depolarsın.

demirciliğe başladığın zaman en başında “çeliği 2 kat daha iyi geliştirme” adında perk var. Ya onu kullanarak çelik itemlerini geliştir ya da efsunlaşmış itemleri geliştirebilme perk’ini kullanıp etrafta bulduğun efsunlaşmış itemleri geliştir. Demircilikte ejderha malzemeleriyle yapılan silahlar için 5-6 perk harcamak lazım o da şart değil.

şuan demircilik öğrensen arttırdığın levele değmez. Hasarın 4-5 artar onun için boşuna düşmanları güçlendirmiş olursun. Efsunlaşmış demircilik itemlerini bulup ondan sonra demirciliği 40-50 yapana kadar köyden çıkmazsan ve kendi itemini geliştireceğin zaman potion’ı içersen o zaman demirciliği geliştirdiğine değmiş olur.

Yoldaşın yok mu senin? Ben de Lydia vardı, her şeyi yüklüyordum ama. Bayağı kasa olarak kullanıyordum onu.
Demircilik önemli hacım. Üst seviyelerde ejderha kemiği ile silah yapıyorsun ki oyundaki en yüksek silahlar ve zırhlar onlar. Ama sen daha oyun başındasın. Ev alman lazım senin, yoksa depolayamazsın hiçbir şeyi.
Yoldaşım yok. Bir tane ozan vardı benimle bir yere gitmek istemişti ejderha ile karşılaşınca günün şafağını göremeden öldü yavrucak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık