Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Skyrim'i yıllardır duyardım ama oynamaya fırsatım olmamıştı.

Şimdi başladım oyunun dünyası gerçekten hoş grafiklere ve vuruş hissine zerre takılmıyorum. Tek sıkıntım 14 level olduğum halde seviye 5 te aldığım baltayı kullanıyorum daha iyisini bulamadım. Bir de nereye gidersem gideyim benden güçlü düşmanlar var. Sıradan 2-3 tane haydutla karşı karşıya kaldım mı kaçmak zorunda kalıyorum. Bandit chef veya öfkeli meftunlar falan gibi şeylerle karşılaştım mı zaten kaçmazsam deşiyorlar. Hani yaratıkların üstünde seviye de yazmıyor ki neyin ne olduğunu görüp bulaşmayayım.
Dövüşürken kullanmadığın şeyleri level atlatıyorsundur belki?

yani şöyle söyleyeyim: çift kılıçlı silah kullanıyorsan büyüleri, hırsızlık skillerini, konuşma, demircilik, silaha büyü koyma gibi şeylerilevel arttırman oyunu zorlaştırır.

senin gücünü skill levellerin belirliyor sonuçta. Ana levelin (14) sana sadece küçük miktarda can, büyü ve stamina veriyor. Düşmanlar ise senin ana leveline göre güçleniyor.

oyundaki özgürlük baya fazla. Ama bunu suistimal edip aynı anda her şeyde uzman olmaya kalkışırsan oyun seni cezalandırıyor bu şekilde.

nereye gidersen git düşmanlar senin level göre. Sen level atladıkça mesela normal haydutlar azalıyor ve bandit chief gibi güçlü tip haydutlar daha çok çıkmaya başlıyor. Sen güçlenirken düşmanlar da güçleniyor yani. Level atlarken olabildiğince fazla güçlenmen lazım.

Fallout serisine ön yargımı sonunda New Vegas ile kırmayı başardım. NV 'yi sonuna kadar sömürüp sonra da 3 ve 4 geçicem bakalım.

@enerjimasuko

Dostum iyi eğlenceler. Skyrim oynarken nasıl bir yol izlersin ne yaparsın bilmem tamamen sana kalmış ama tek bir şey söylemek istiyorum. Hiçbir zaman hiçbir koşulda hile yazma. Oyun o an bitiyor.

Yetenek geliştirme sistemini anladın mı ? Oyunun zorluk seviyesi ne alemde. Skyrim aslında zor bir oyun değildir daha çok senle beraber güçlenir düşmanlar.
Zorluk seviyesine hiç dikkat etmedim. Ben genel de tüm oyunları ilk oynayışım da normal de oynarım. Eğer oyun başlarken zorluk ayarlanıyorsa Normal zorluk seviyesindedir.

Dövüşürken kullanmadığın şeyleri level atlatıyorsundur belki?

yani şöyle söyleyeyim: çift kılıçlı silah kullanıyorsan büyüleri, hırsızlık skillerini, konuşma, demircilik, silaha büyü koyma gibi şeylerilevel arttırman oyunu zorlaştırır.

senin gücünü skill levellerin belirliyor sonuçta. Ana levelin (14) sana sadece küçük miktarda can, büyü ve stamina veriyor. Düşmanlar ise senin ana leveline göre güçleniyor.

oyundaki özgürlük baya fazla. Ama bunu suistimal edip aynı anda her şeyde uzman olmaya kalkışırsan oyun seni cezalandırıyor bu şekilde.

nereye gidersen git düşmanlar senin level göre. Sen level atladıkça mesela normal haydutlar azalıyor ve bandit chief gibi güçlü tip haydutlar daha çok çıkmaya başlıyor. Sen güçlenirken düşmanlar da güçleniyor yani. Level atlarken olabildiğince fazla güçlenmen lazım.
Şöyle söyleyeyim. Okçuluk, Tek elli silahlar ve Blok geliştiriyorum. Ben skill puanlarını okçulukta dağıtmıştım. Başlarda iyiydi de silahın damage düşüklüğünden midir anlamadım örneğin az önce "Gümüş Eller Grubu" ile çatışıyordum. Okçuluğun hasarına 2 kere verdiğim halde sıradan bir gümüş eli öldürmem için en az 7-8 headshot atmam gerekiyor. Bir bandit chef ile karşılaştım adam 4-5 vuruşta öldürüyordu neredeyse. Kalenin içinde kapışıyorduk sürekli aşağı kata atlayıp oklaya oklaya bayağı bir uğraşarak öldürdüm. Hani dediğin gibi skill puanlarını değişikte dağıtmadım sadece başta belirttiğim statlar üstünde geliştiriyorum.

@enerjimasuko

Dostum iyi eğlenceler. Skyrim oynarken nasıl bir yol izlersin ne yaparsın bilmem tamamen sana kalmış ama tek bir şey söylemek istiyorum. Hiçbir zaman hiçbir koşulda hile yazma. Oyun o an bitiyor.
Oyun oynarken hile kullanan birisi değilimdir. Oyun zevkimi baltalayan hiçbir işe girişmem oyunlarda.

Bir de silahlar özellik ekliyebiliyoruz ya o özellik için gereken enerji bittikten sonra nasıl doldurabiliyoruz onu bir türlü bulamadım.

@enerjimasuko

Kendimden şöyle örnek vereyim:

one-handed ve archery seviyelerim 60’ı bulduğunda benim genel levelim 9-10 falan oluyordu genelde. 60’tayken de yanlış hatırlamıyorsam 4 kere hasara perk veriliyordu. Benkarakter hangisine dayalıysa direk ona 4 perk veriyordum. Expert zorlukta bile çoğu düşman 2 darbede falan iniyor.

büyücüde de destruction’ı çabuk arttırırdım. 7-8 leveldeyken çift elle attığım bi firebolt sıradan bandit’leri tek vuruşta alıyordu. Bi üst kademe düşmanlar ise 2 tane falan yiyordu.
Ben büyücüyü mesela 15 yaptığım zaman alchemy eklemiş oluyordum. Oyun boyunca topladığım alchemy geliştiren ekipmanlarla ve malzemelerle hasar potion’u yapıyordum. Bi ejderha bile 15 levelde expert zorlukta 10 saniye dayanmıyordu.

Ben fazla kastığımdan değil, gereksiz bişey kasmadığımdan oluyordu bu. Mesela etrafta gördüğüm en basit kilitleri bile savaşçımla ve büyücümle açmıyordum ben. Altın lazımsa da görev yapıyordum gidip 50 tane kılıç satmıyordum dükkanlara (speech yükseliyor). Benim kadar abartmak lazım değil zaten ejderhanın öyle çabuk ölmesi anormal. Ama bi dengesini bulman kazım. Bazı yan görevler de mesela ödül olarak skill arttırıyor. Ben büyücüysem “bana şunu getir sana bi kalkan tekniği göstereceğim” diyen adamın görevini yapmazdım mesela.

Gümüş ellerle uğraşıyorsan savaşçılar grubuna katılmışsın anladığım kadarıyla. Onların özel çelik silahları var. 1 tane senin seçtiğinden bedava veriyorlar. Uzun süre ondan iyisini bulamazsın.
ok olarak da özel bişey şart değil. Ama benim tavsiyem enchant’lı bi tane bulman. Tek kılıç neyse hem şarjı erken bitiyor hem oran olarak enchant hasarı çok değil. Ama ok için baya fark eder.
Bir de sadece yay değil kullandığın ok da önemli. Hasar farkı var baya.

Silahında mı sorun var yoksa leveli mi fazla arttırmışsın bilemem ama bi terslik var bi yerde. 7-8 kere vurmana gerek olmaması lazım. Belki fazla ticaret yapmışsındır ama mesela o kazandığın para dövüşlere yansımıyordur, crafting skillerini geliştirmişsindir ama henüz işe yaramıyorlardır. Güçsüz değilsindir de 14 level için güçsüzsündür diye tahmin ediyorum.

bu arada headshot’ın önemi yok. İki gözünün ortasından da vursan ayak parmağının ucuna da vursan hasar aynı.
Gümüş eller arasında birkaç tane ayarsız adam vardı ama o görevlerde yanında yardımcı oluyor.

Fallout serisine ön yargımı sonunda New Vegas ile kırmayı başardım. NV 'yi sonuna kadar sömürüp sonra da 3 ve 4 geçicem bakalım.
New Vegas iyidir iyi. Fallout serisi heralde grafiklerinden olsun millete ilgi çekici gelmiyor başta. Fallout 3 biraz sorunlu oyun, onda da baya çökmeler yaşanıyor. Fallout 4 ise RPG keyfi vermiyor oyun daha çok Aksiyon-Shooter üzerine kurulmuş. Ama o da gene iyi,eğlenceli oyundur.

W tuşum bozuldu :( Planlarım iptal. :/
New Vegas iyidir iyi. Fallout serisi heralde grafiklerinden olsun millete ilgi çekici gelmiyor başta. Fallout 3 biraz sorunlu oyun, onda da baya çökmeler yaşanıyor. Fallout 4 ise RPG keyfi vermiyor oyun daha çok Aksiyon-Shooter üzerine kurulmuş. Ama o da gene iyi,eğlenceli oyundur.
Ben grafik anlamında değil de daha çok tema olarak uzaktım. Ki atmosfer olarak da insanın içini fazla darlıyor oyun. Birkaç kere denemiştim daha önce zaten ve arayüz rezalet gelmişti. Ki hala öyle geliyor. Pip boyu kullanmaya alışana kadar canım çıktı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık