Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Elma ile armut’u karıştırıyorsun red :(
7 sezon izlemişsin zaten gidip de 8. sezonu izlemek için bilerek spoiler’a veya birilerin yorumuna bakmazsın.
Fakat bir oyunu satın almadan veya oynamadan internete bakarak oyun hakkında kitap bile yazarsın.
Yani bir oyunu değerlendirmek için satın almak zorunda değilsin ama bir diziyi veya filmi izlemek için onu önce izlemek zorundasın.

@Starrk Bu arada yine söylüyorum oyunu oynamadım ve Naughty Dog akrabamın şirketi değil :D yani söylediklerimi tamamen verilerden yola çıkarak teori üreterek söyledim.
Bu arada oyunlar hakkında değerlendirme yaparken spoiler veremezsin bu her oyunda öyle yani bu oyuna özel bir şey değil. Bunun için ayrı bir pencere açıp Spoiler talk adı altında eleştiriyorlar.
Kendi kendini kandırmaktan başka bir şey yapmıyorsun xD
Last of us'un devamı olan oyun sadece bir kere gündeme geldi o da ilk günlerdeki satışlarıydı, oyun dünyası için büyük bir hayal kırıklığı oldu bunu net göremiyorsan tartışmamıza gerek yok xD

@Historia

Normalde spoiler verilmez zaten canım. Ama bi oyunu bi karakter üzerinden pazarlayıp sonra o karakteri oyuna koymazsan bunların söylenmesi gerekir.

Yani trailer’lar düzgün olsaydı, neil röportajda bile direk yalan söylememiş olsaydı zaten incelemede bişey söylenmesine gerek kalmazdı.

Oyunu alıp almamanı etkileyecek bi konu. Çünkü 1 sahne değil tüm oyunu etkileyen şeyler. Ve açıklama yapılmamasını geçtim yalan söylenmiş.

oyunu savunma çabasında değilsin farkındayım. Ben sana sadece şunu söylüyorum:

oyunun yediği tepkiye bu kadar şaşırma. Leak’lerden dolayı hater’lık yapıldı ama İlk 2 saatte ne olduğunu anlayıp geri iade eden birçok insan bulabilirdin o dönem. Birçok yerde “artık iade almıyoruz” tarzı ilanlar asıldı camlara.
Yediği tepkinin sebebi leak değil. Komple oynayıp sevmeyen kesim de geniş. Oyunun hate subreddit’i bile var yav :D ana subreddit’in 1/3’ü kadar.

edit: ben oyundan nefret edenlerden değilim zaten. Hatta bana sorarsan bi ara oyna belki seversin ama fiyatı en azından yarıya düşsün. Çünkü nefret etme ihtimalin de yüksek. Sıkıntı da o zaten. Bi oyun böyle olmamalı, olacaksa da en baştan oyuncular ya trailer’larda ya da incelemede uyarılmalı.
Oyundan nefret ettirecek derecede önemli bişey incelemede söylenmeyecekse bi anlamları yok demektir zaten. İnsanlar oyunu alıp almamak arasında karar vermek için izliyor bunları ve hiçbirinde uyarılmadılar.

Yapmaya çalıştıkları şeyi anlayıp da beceremediklerini düşünme ihtimalin de var benim gibi. O durumda 6,5-7’lik bi oyun olur. Garip valla. Bu kadar ayrılık yaratacak bi oyun bi daha zor çıkar

Historia ile XXL Gaming News: 05.08.2020

1) Cyberpunk 2077

Cd Project, Cyberpunk için Demo sürümü çıkarmayacağını açıkladı. Demo çıkarmak için çok fazla kaynak gerektiği ve bu kaynakları oyunu bitirmek için kullanmak istediklerini söylediler.

2) Marvel’s Avengers ve Ps Exclusive

Dün oyuna Ps’e özel Spiderman’in eklenceği açıklanmıştı fakat bununla kalmayıp Ps kullanıcıların beta’ya herkesten 1 hafta daha erken erişeceği ve 30 gün önceden karakterlere ve özel eşyalara erişim sağlayabileceği açıklandı.

Ps Plus üyelerine ise ek olarak kiyafet setleri, oyun içi eşyalar ve 100 credit verilecek.

3) GTA Online ve Ps5

Gta Online Ps5 için 3 ay boyunca bedava olacağı açıklandı.

4) Halo İnfinite Multiplayer

Oyunun Multiplayer modu Xbox series X’de 120 fps ile çalışacağı açıklandı.

5) Ghost of Tsushima

Oyun bazıları için çok kolay ve çok zor geldiği için oyuna yeni zorluk seviyeleri gelecek.

6) Baldurs Gate 3

Baldurs Gate‘in çıkış tarihi ertelendiği açıklandı.

7) Ps4 Satış Sayısı

Ps4 112 milyondan fazla sattığı açıklandı ve böylelikle gelmiş geçmiş en çok satan konsollar arasında 4. sıraya yerleşti.

100 milyondan fazla satan konsollar:

KonsolMilyon adet
PlayStation 2157,68
Nintendo DS154,9
Game Boy118,69
PlayStation 4112,00
PlayStation 1102,5
Wii101,64

Hatırlatma:

Yarın Sony’nin State of Play konferansı olacak fakat büyük çaplı bir sunum olmayacak.

▪ Gelecek PS4 ve PS VR oyunlarına odaklanılacak.
▪ Haziran ayında gösterilen PS5 sunumundaki üçüncü taraf ve indie oyunlarına hızlıca göz gezdirilecek.
▪ Büyük PS5 duyuruları yok!

2) Marvel’s Avengers ve Ps Exclusive

Dün oyuna Ps’e özel Spiderman’in eklenceği açıklanmıştı fakat bununla kalmayıp Ps kullanıcıların beta’ya herkesten 1 hafta daha erken erişeceği ve 30 gün önceden karakterlere ve özel eşyalara erişim sağlayabileceği açıklandı.

Ps Plus üyelerine ise ek olarak kiyafet setleri, oyun içi eşyalar ve 100 credit verilecek.

3) GTA Online ve Ps5

Gta Online Ps5 için 3 ay boyunca bedava olacağı açıklandı.
Tam olarak böyle şeyler konsol sattırıyor işte.

Mesela ben Ps’de Red dead Redemption 2 oynarken bana sürekli bedava eşyalar ve para geliyordu. Şimdi çoğu kişiye veriyorlar ama 2 sene önce oyun yeni çıktığında ps oyuncuları hediye bombardımanına tutulmuştu şimdi aynısını Marvel’s Avengers ile düşünüyorlar gibi görünüyor.

Tam olarak böyle şeyler konsol sattırıyor işte.

Mesela ben Ps’de Red dead Redemption 2 oynarken bana sürekli bedava eşyalar ve para geliyordu. Şimdi çoğu kişiye veriyorlar ama 2 sene önce oyun yeni çıktığında ps oyuncuları hediye bombardımanına tutulmuştu şimdi aynısını Marvel’s Avengers ile düşünüyorlar gibi görünüyor.
Marvel Aevngers oyun dünyasında pek zıplamaz diyorum reis sen ne diyorsun.

Marvel Aevngers oyun dünyasında pek zıplamaz diyorum reis sen ne diyorsun.
Hani oyun Real da olabilir Fail de olabilir.
Çünkü bu ilk AAA Marvel oyunu olacak.
Görüntülere bakılırsa beklentim daha yüksekti ama fena değil.
Oyundaki asıl Highlight oyunu 4 oyuncuya kadar birlikte oynayabilmek olacak. Ben İron Man ile havayı temizlerken sen Hulk ile yeri temizleyebilirsin yani arkadaşlarla baya zevk verir.

İlk denemeleri diye beklentimi fazla yüksek tutmuyorum ama oyun uzun ömürlü olacakmış çünkü oyuna uzun süre içerik yağacakmış ve bir sürü etkinlikler olacakmış. Hani oyun tavanı delmese bile en azından standart eğlenceli bir oyun olmuş olur.

Sadece ps3’te Mortal kombat 9’da kratos almanın zevki geldi aklıma. Hayvan herif yavaştı ama bi yakaladı mı %65-70 can alan kombo atıyordu tüm update’lerden sonra bile :D

Final Fantasy 7 indirime girmiş.
299 dan 197’ye inmiş.
Elim ayağım titriyor her an alabilirim.

Crisis Core Final Fantasy 7 oynadığım en iyi oyunlardan birisiydi. 2010 yılında oynamıştım sanırım. FF 7’nin ön hikayesi yani FF dünyasının efsanevi karakteri Zack Fair’in hayatını anlatıyordu.
Hayatımda başka hiç bir karaktere bu kadar bağlanmamıştım.
Ff 7’deki karakter Cloud Strife ise Zack’in kılıcını ve ruhunu taşıyor.

Bu arada oyun nisan’da çıktı ve 1 sene boyunca ps exclusive olacakmış.
Yani ff7, xbox ve Pc’ye seneye çıkacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık