Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ona da içim gidiyor ama daha oynayamadım. Ama @Raiden combat hariç BB > Sekiro diyordu. Zaten BB öyle bir şey ki adamların ustalık eseri resmen aynı tür içerisinde aşacaklarını sanmam. Elden Ring'le farklı şeyler deneyeceklerini düşünüyorum o zaman bakarız gene.
Bana sorsan combat’ı da dahil edip bb>sekiro derim.

sekiro’daki Combat mekaniklerinin potansiyeli çok yüksek. Ama fazla sade kalmış. Hızlı saldırı, yavaş vuruş(kombo değil 1 vuruş), 1 tane kılıç tekniği, 3 ninja tool’u var aynı anda. Diğer kılıç teknikleriyle ninja ekipmanları için habire menülere gireceksin.

Bb’de o kadar çeşit silah var. Ve silahların tek farkı hızlı olanın dps silahı olması ve ağırların da çok vurup yavaş vurması değil. Hepsi çok yönlü silahlardı.

Yani çift bıçağa bakıyorsun mesela. Bıçak deyince akla dps gelir. Bu oyunda o yok sadece. Tek bıçak halinde mesela oyundaki en hızlı R2 basılı tutma saldırısına sahip olduğu için backstab çok kolaydı. Çift bıçaktayken de yana dodge yapıp saldırıya basınca ileri doğru kayarak vuruyordu ve bu saldırının hasarı oyundaki en yüksek hasara sahip greatsword’unun normal saldırısına eşit.
Yani bıçakla etrafta dans ederek dodge saldırılarıyla oynasan greatsword kadar vuruyor. Koşarak rakibe girmesi de kolaydı. L2 sayesinde sürekli geri çekilebiliyordu. Çift bıçakla seni hareketli oynamaya teşvik etmek için ellerinden geleni yapmış adamlar.
Ağır silahlar gibi büyük düşmanları sarsacak kombo istesen onu bile koymuşlar ama bıçakla sarsmak hayvanlık isteyeceği için greatsword’dan fazla stamina yiyor kombo.

Silahlara bu kadar farklı oynayış tarzı vermeye çalışan, silahlara güçlü ve zayıf yön vermek yerine böyle çok yönlü yapmaya çalışan çok az oyun vardır. Sekiro’da zaten 1 silah var ona bile yapmamışlar bunu :D oyunun genel oynanış mekaniği yani deflect sistemi çok iyi. Ama bb’ye verilen emek verilmediği için bb combat’ta da daha tatmin edici derim ben.

saatle ölçülmez elbette ama sekiro’dan 60-70 saatte sıkıldım ben. Bi daha asla geri dönemedim. Benim için anormal bişey bu. Bi oyuna 100 saat dense ondan 300-500 saat zevk alabilen bi ucubeyim ben.

@Starrk

Blade of Mercy candır. Combat konusunda arkadaşlar vuruş hissiyatından ötürü önde görüyorlar sanırım. Ben öyle anladım, Sekiro'dan beklentim de bu konuda aşmış olması o yüzden.

Epic piyasaya böyle saglam girmesi iyi oluyor. Steam tekelinden çıkıp rekabete gidiyor iş. Son kullanıcı bayram eder böyle devam ederse Epic.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık