Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Witcher'ın olayı combat sistemi değil zaten. :S Senaryo, atmosfer, yaşayan dünya, kaliteli karakterler...
he he atmosfer.Neyin atmosferi la.Şu üç cadı ile olan mevzumuz dışında dişe tokunur tek bir olay yok la atmosfer namına.Ha ben çiçek böcek seviyorum diyorsan evet.Yoksa benim anladığım viçır evreni ds evreni gibi baya karanlık bir evren.

Epicliğin büyük çoğunluğunun providerı sen değilsin boss zaten. Bir friedge gör anlarsın. Senin silahlarında genelde akrobatik hareketler olmuyor. He olan da var. Bkz farron great sword.
Yine aynen öyle diyeceğim. :/ Dövüş dinamikleri değil, düşmanların kendisi epik hale getiriyor savaşları. Farklı düşünmüyoruz zaten.

Yine aynen öyle diyeceğim. :/ Dövüş dinamikleri değil, düşmanların kendisi epik hale getiriyor savaşları. Farklı düşünmüyoruz zaten.
Totalde 3-4 saat gow oynamışlığım var. Oynamak isterim elbette. Ama gow daki gibi ds de mesela her bossa özel move koysa belli anlarda dsnin akışkanlığı giderdi bana kalırsa.

he he atmosfer.Neyin atmosferi la.Şu üç cadı ile olan mevzumuz dışında dişe tokunur tek bir olay yok la atmosfer namına.Ha ben çiçek böcek seviyorum diyorsan evet.Yoksa benim anladığım viçır evreni ds evreni gibi baya karanlık bir evren.
Ben insanların Witcher'ı sevme sebeplerini yazdım. Senin sevmemen ayrı bir olay. Hala fan atışması kıvamında yazıyorsun lüzumsuz bir şekilde. :S Atmosfer diyince niye aklına sadece karanlık dünya geliyor ki? Bu mudur atmosfer dediğin şey? :/ Başka şekillerde olamaz mı? Sana göre öyle sanırsam ama kişiden kişiye değişiyor işte.

Gow ve ds baya farklılar yalnız. Benzerlik var ama türleri farklı yine de. Gow ds’ye benzeyen hack’n slash olmuş.

Aradaki mesafeye dikkat etme, düşman saldırısını inceleyip açık bekleme, staminayı düzgün kullanma gibi şeyler yok gow’da. Düşman saldırıları da baya basit. Diğer hack’n slash oyunlarındaki düşmanlar gibi kırk yılın başı vuruyorlar ve baya belli ediyorlar.

En önemlisi ise oyunda yaptığınız şeylerde “commitment” yok. Yani bi tuşa bastığınızda son anda pişman olursanız kurtulabiliyorsunuz. Ds’de saldırıya bastığınızda aynı anda düşman da vurursa dayak yiyorsunuz. Ya da yanlış zamanda dodge yaparsanız yine dayak yiyorsunuz. Gow’da parry’e basıp kurtulabiliyorsunuz. Kendinizi zor duruma sokmanız çok zor her zaman kurtuluşunuz var. Bu yüzden de düşmanın saldırdığını görene kadar saldırı spamlayabiliyorsunuz. Ds’de açık bulmak, bi tuşa basmadan önce düşünmek bu yüzden daha önemli.

Ben gow’u daha iyi buluyorum şahsen. Türü farklı olduğu için ds’yi tercih edenler vardır tabi. Ama gow kendi türünde ds’nin kendi türünde olduğundan daha iyi. Yani gow iyi bi hack’n slash ama ds zamanlamaya dayalı aksiyon oyunları için iyi değil artık. Güzel bişey başlattı ama daha iyileri çıktı artık.

Ben insanların Witcher'ı sevme sebeplerini yazdım. Senin sevmemen ayrı bir olay. Hala fan atışması kıvamında yazıyorsun lüzumsuz bir şekilde. :S Atmosfer diyince niye aklına sadece karanlık dünya geliyor ki? Bu mudur atmosfer dediğin şey? :/ Başka şekillerde olamaz mı? Sana göre öyle sanırsam ama kişiden kişiye değişiyor işte.
Yahu fan atışması falan yapmıyorum.Bazı şeyler genel yoruma kapalı olur.Mesela Dsnin dövüş mekaniği çok çok iyidir.Bunu herkes kabul eder.Viçırın çok kötüdür,gibi.Atmosfer de buna benzer işte.Viçır evreni ile oyundaki atmosfer bağdaşmıyor.

Atmosferi oluşturan şey hikayenin işleyişi ve ortam değil mi ? Hikayeye bakınca evreni karanlık viçırın.Buna uygun konsept br tek üç cadı mevzusunda var başka yok.Atmosfer dediğin şey sadece çalı,çimen diyorsan o farklı tabi.

Yahu fan atışması falan yapmıyorum.Bazı şeyler genel yoruma kapalı olur.Mesela Dsnin dövüş mekaniği çok çok iyidir.Bunu herkes kabul eder.Viçırın çok kötüdür,gibi.Atmosfer de buna benzer işte.Viçır evreni ile oyundaki atmosfer bağdaşmıyor.

Atmosferi oluşturan şey hikayenin işleyişi ve ortam değil mi ? Hikayeye bakınca evreni karanlık viçırın.Buna uygun konsept br tek üç cadı mevzusunda var başka yok.Atmosfer dediğin şey sadece çalı,çimen diyorsan o farklı tabi.
Sen atmosferin kötülüğü tartışılmaz diyorsun, ben de bugüne kadar gördüğüm en güzel atmosferlerden birisine sahip diyorum. E tartışılıyormuş gördüğün gibi. :/

Atmosfer dediğin şeyin bir tanımı yoktur. Oyun seni oyunun içine sokuyorsa, kendini o dünyadaymış gibi hissediyorsan atmosfer iyi demektir. Witcher'a gelirsek... İşte o canlı cıvıl cıvıl dünyada anlatılan karanlık hikayenin oluşturduğu tezatlığı seviyorum zaten ben. Atmosferini çok sevmemin sebeplerinden birisidir bu. Senin hoşlanmadığın şeyle benim hoşlandığım şey aynı yani. Bu oyunu sevenlerin söylediği şeylerin başında "Olm ne güzel atmosferi var bea" varken sen gelmiş yoruma bile kapalı diyorsun. :ehe:

Sen atmosferin kötülüğü tartışılmaz diyorsun, ben de bugüne kadar gördüğüm en güzel atmosferlerden birisine sahip diyorum. E tartışılıyormuş gördüğün gibi. :/

Atmosfer dediğin şeyin bir tanımı yoktur. Oyun seni oyunun içine sokuyorsa, kendini o dünyadaymış gibi hissediyorsan atmosfer iyi demektir. Witcher'a gelirsek... İşte o canlı cıvıl cıvıl dünyada anlatılan karanlık hikayenin oluşturduğu tezatlığı seviyorum zaten ben. Atmosferini çok sevmemin sebeplerinden birisidir bu. Senin hoşlanmadığın şeyle benim hoşlandığım şey aynı yani. Bu oyunu sevenlerin söylediği şeylerin başında "Olm ne güzel atmosferi var bea" varken sen gelmiş yoruma bile kapalı diyorsun. :ehe:
Siz ne anlarsınız cahiller.Anlasanız viçır oynamazdınız.Kartopu ney lan ? O kadar saatime yazık etti.Para verdim lan o oyuna :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık