Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yemek dedin beni can evimden vurdun şimdi.Cipsi acılı yoğurda banıp üzerine kola içerken boss ile savaşan adamım ben :D
Ben eşyalarımı yağlamayı sevmem ama bazen bende bir şeyler yiyorum sonra pişman oluyorum oynarken. Gene de dark souls tarzı oyunlar senin için yemekten daha önemli demin dediğine bakarsak. Benim için oyunda yemekte eşit gidiyor ikisinden birini seç derseler seçemem :D Hele azıcık acıkınca kimse yanıma yaklaşamıyor tamamen öfke ve nefret kusuyorum :D

Zevkim için para harcamaktan geri durmam.1 ay aç gezerim ama aldığım oyun o boşluğu doldurur.Keza Ds fazlası ile doldurdu.Ds 1 i 150 Ds2 yi 300 Ds3 ü de 65 saat oynamışım.Biraz erken alsam pcyi 300 ü devirirdim.Dsden fazla saat harcadığım iki oyun var biri eu4 diğeri hoi3.Ds parasının karşılığını kesinlikle veren bir oyun.Kimsenin şüphesi olmasın.

Ben genelde önce kaçak denerim oyunları.Biraz oynadıktan sonra bu oyun parasına değermiş deyip alırim.Pre order aldığım tek oyun Ds işte.

Valla Ds bizim ülkemizde hak ettiği değeri görüyor.İlk oyunu çevirmişler mesela.Oyunun çözüm vidyoları da bolca var.Hikayelerini de falan çevirip atmışlar.Ds benim için bi baldurs gatedir,bi gowdur bi wowdur.Yani türünün zirvesidir.Diğer oyunlara da saygım var elbette.Sonuçta zevkler ve renkler :sapkali:
Ben PCmin kaldıracağı oyunlar listesi hazırlamıştım hocam şimdi DSyi sonlara saklamıştım,şimdi başlama fırsatım oldu.3 oyunu değerlendirirsek sadece:hangisi en güzeli,hangisi en zoru,hangisi en zor bosslara sahip olanı söyleyebilir misin?
Ds1le iglili bir kaç soru sorayım yakalamışken :D
Birde düz iyi vuran hantal olmayan bir karakter açmak istiyorum(büyü kullanmasına fazla gerek yok,ucundan olsa olur.)Statları genel olarak nasıl dağıtmam lazım?Birde soullarla item almam lazım mı fazla,ben genelde yatırıyorum ölümüne level atlamaya.

Ben PCmin kaldıracağı oyunlar listesi hazırlamıştım hocam şimdi DSyi sonlara saklamıştım,şimdi başlama fırsatım oldu.3 oyunu değerlendirirsek sadece:hangisi en güzeli,hangisi en zoru,hangisi en zor bosslara sahip olanı söyleyebilir misin?
Birde düz iyi vuran hantal olmayan bir karakter açmak istiyorum(büyü kullanmasına fazla gerek yok,ucundan olsa olur.)Statları genel olarak nasıl dağıtmam lazım?Birde soullarla item almam lazım mı fazla,ben genelde yatırıyorum ölümüne level atlamaya.
Ds 1 en zoru ve en güzeli bunda hem fikiriz çoğumuz Eustass dahil ama ben birden sonra ki en zor oyun iki derken Eustass 3 diyor o da işte oynanış meselesi :D

Dsyi sona saklaman iyi olmuş.Çunkü Dsyi bitirdikten sonra en kral oyunu da oynasan yavan gelir sana.

Ds1 her konuda en iyisidir harita dizaynı olsun bosslar olsun,zorluk olsun.
Str-faith gitmeni öneririm sana.Hem sağlam zırhlar giyersin hem de faith ile yıldırım büyülerini açar ilerde rahat edersin.İster düz kılıç ile ilerlersin istersen de ağır kılıç alıp bir iki vurmaya düşmanı bölersin.Str yerine dex de gidebilirsin.Daha az ama daha seri vurursun.Undead burgde bi satıcı var bulduysan eğer.Onu kesince uchigatana diye oyunun sağlam eşyalarından birisi düşüyor.Item olarak silah ve zırhları geliştirmek için shard benzeri eşyaları alıyorsun.Bir de pyro,miracle ve sorcerer büyülerini satın alacaksın ilerde.Blighttown bölümüne gelene kadar level kasabilirsin.Zira oyun o bölümden sonra başlıyor aslında.Buralar daha ısınma turları.

Dsyi sona saklaman iyi olmuş.Çunkü Dsyi bitirdikten sonra en kral oyunu da oynasan yavan gelir sana.

Str-faith gitmeni öneririm sana.Hem sağlam zırhlar giyersin hem de faith ile yıldırım büyülerini açar ilerde rahat edersin.İster düz kılıç ile ilerlersin istersen de ağır kılıç alıp bir iki vurmaya düşmanı bölersin.Str yerine dex de gidebilirsin.Daha az ama daha seri vurursun.Undead burgde bi satıcı var bulduysan eğer.Onu kesince uchigatana diye oyunun sağlam eşyalarından birisi düşüyor.Item olarak silah ve zırhları geliştirmek için shard benzeri eşyaları alıyorsun.Bir de pyro,miracle ve sorcerer büyülerini satın alacaksın ilerde.Blighttown bölümüne gelene kadar level kasabilirsin.Zira oyun o bölümden sonra başlıyor aslında.Buralar daha ısınma turları.
Birde ds oyunlarında ormanlarda dikkat etmek lazım ne varsa ormanlarda var valla ds 3 dahil hep garip garip düşmanlar çıkı veriyor :D

Burgde bana biri token verdi satıcıyı bulamadım orada. Bunun dışında statları vitality , dex, str, birde şu staminia arttıran şeye veriyorum genelde faith ne işe yarıyor bilmiyordum.Son olarak estusum bir ara 10 olmuştu şimdi neden 5te takılı kaldı diye sorayım.
@Meradorn , @Eustass Captain Kidd teşekkürler önceki cevaplar için

Reis Bir ve Üç oyna boş ver geri kalanı, düzgün bir şey çıkmayacak zaten :of:
Aynen en güzel senaryolar bir ve üçte. Bana sorsalar 3 tane konu yazarım. Bunlardan birini işleseler bu oyun tekrar canlanır.
1-) Vergil'in Mundus ile mücadelesi (Üçüncü oyunun sonunda düştükten sonra)
2-) 2000 yıl önce Sparda'nın kendi ırkına karşı çıkarak Mundus'u ve diğer bütün canavarları kendi dünyasına hapsetmesi.
3-) İkinci oyunun sonunda Dante'nin en son gittiği yerdeki mücadelesi

Ama gittiler Dante'nin tipine ilişip saçma sapan bir oyun çıkardılar. :of:

Hala küçük de olsa bir umudum var belki aklı başında birileri çıkar da serinin hakkı verilir diye.

Monster hunter world'ü gözüm tutmamıştı ama kötü incelemeyi bırak kötü yorum bile bulamayınca aldım denedim.

Beklendiği gibi dragons dogmayla arasında çok benzerlik var. Dragons dogma'yı hiç beğenmediğim için bunu da beğenmem diye düşünmüştüm ama fena değil.

Dövüş sistemi berbat. Yapay zeka, hitboxlar, kamera, saldırı frame'leri, düşmanların damage sponge olması falan aşırı kötü. dragons dogmadaki gibi yanına aggro çekecek yardımcı verdikleri için kolay kolay fark edilmiyor bu sorunlar. Witcher 3'teki hitbox ve kontrol problemlerinin quen'le çözülmesi gibi. Kusurları makyajla kapatmışlar.

Vuruş hissiyatı kurtarmış oyunu. Özellikle tek vuruşla 4-5 bölgeye birden vurulan saldırılar çok zevkli. Düşman tasarımları da güzel. Yani dövüş sistemi kötü olsa da vuruş hissiyatından ve tdüşman tasarımından dolayı dövüşler eğlenceli oluyor.

Movesetler güzel ama anlamsız. Oyunda aradaki mesafeyi ayarlama, alan vurma gibi şeylerin pek önemi yok. lock on, dodge ve hitbox'lar düzgün olsa bu movesetlerle çok iyi bi oyun olurdu.
Ama şuanki haliyle düşman sizi sallamayıp peşpeşe 10 kere kuyruğuna vurmanıza izin verdiği için en yüksek dps saldırısı dışındaki hareketler anlamsız kalıyor.

Bu kadar gömdüm ama canı sıkılan, yeni oyun arayan varsa deneyin derim. Sistem körü olsa da zevkli bi oyun. En azından piyasadaki çoğu oyundan farklı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık