Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oscar Adayı Filmleri İzleme Etkinliği

Yarın yeni haftanın filmlerini belirlemeden önce önerileri almak istiyorum. Benim aklımda The Trial of Chicago 7, Minari ve Promising Young Woman var ama ödül sezonunda iyi bir varlığı olan diğer filmler arasından bu hafta hemen izleyip konuşmak istedikleriniz varsa değişiklik yapabiliriz.

Yarın yeni haftanın filmlerini belirlemeden önce önerileri almak istiyorum. Benim aklımda The Trial of Chicago 7, Minari ve Promising Young Woman var ama ödül sezonunda iyi bir varlığı olan diğer filmler arasından bu hafta hemen izleyip konuşmak istedikleriniz varsa değişiklik yapabiliriz.
Sıkıntı yok ben uyarım.

Animasyon da izleyeceksek ben Soul izlemiştim izlediğim en iyi animasyon olduğunu düşünüyorum listeye onu ekleyebilirsiniz

Onagh

La vita davanti a sé (2020) Sophia Loren'e bir adaylık getirebilir diye düşünüyorum. Yabancı film dalında aday olan filmler en azından benim için daha cazip. Bir diğeri de Druk (2020).

Dersler yüzünden geçen haftaki filmileri izleyemdim. Bu haftakileri izleyebilirm. Diğer filmleri sonra izlesem olur mu?

La vita davanti a sé (2020) Sophia Loren'e bir adaylık getirebilir diye düşünüyorum. Yabancı film dalında aday olan filmler en azından benim için daha cazip. Bir diğeri de Druk (2020).
La vita davanti a sé'nin tamamen görmezden gelinme ihtimali var. Druk'ı bir noktada izleyebiliriz ama yine de bunlardan önce Yabancı Dilde En İyi Film ödülünün muhtemel sahibi olan ve ana kategorilere sızma ihtimaline sahip Minari'ye bakmak lazım bence. Bir sonraki hafta karar verirken adaylar açıklanmış olacak, La vita davanti a sé sürpriz adaylıklar alırsa haftaya değerlendirelim onu.
Dersler yüzünden geçen haftaki filmileri izleyemdim. Bu haftakileri izleyebilirm. Diğer filmleri sonra izlesem olur mu?
Evet, geçmiş haftaların filmleriyle ilgili yorum yapabilirsiniz.

Onagh

Nomadland (2020)

Öncelikle söylemeliyim filmi çok sevdim, Fern'i de. Frances McDormand anlaşılması zor bir karakteri öyle iyi oynamış ki o sert ve donuk yüz ifadesi, hakkında öğrendiğiniz herşeyle biraz daha güzelleşiyor, daha da anlamlı oluyor. Tüm filmi onun yüzünden, gözlerinden izliyorsunuz sanki.Seçtiği yaşamı kabullenmiş, sorgulamamış, sadece ayak uyduruyor ve anlamaya çalışıyor. Onunki bir nevi kaçış evet ama bir o kadar da hayata tutunmaya çalışıyor. Bu göçebe yaşam olayına girmeyeceğim zaten tartışılamayacak kadar önümüzde net bir şekilde duruyor. Yaşam alanlarını genişletmek adına kendilerince geliştirdikleri o küçük ayrıntılar çok hoşuma gitti.

McDormand'ın yerine başkası oynayabilir miydi diye düşündüm izlerken , ikisi de Hollywood'un eğilip bükülmeyen güçlü kadınlarından olduğu için Tilda Swinton olabilirdi belki. Oynasaydı da yadırgamazdım sanırım.

Yönetmen Chloé Zhao'nun ise oyunculuklar üzerinde çok etkili olduğunu düşünmüyorum. Daha çok görsellik üzerine çalışmış. Oyuncular tamamen serbest. Filmin başarısı da zaten buradan geliyor. Bolca kalabalık ama bir yalnızlık hikayesi.

Benim puanım : 8.5

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık