Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oscar Adayı Filmleri İzleme Etkinliği

Sound of Metal

Filmi çok beğendim.Öncelikle söylemeliyim ki hikaye hiç beklediğim gibi çıkmadı.Ana karakter baterist olduğu ve filmin adı metalin sesi olduğu için ana karakterin yavaş yavaş işitme kaybına uğrayacak, sağır olma riskini göze alarak gürültülü müzik yapma aşkına devam edecek ve müzikle alakalı bir film olacak falan sanıyordum. Halbuki hiç öyle çıkmadı. Bir müzisyenin işitme kaybı gibi değil de herhangibir insanın işitme kaybı gibi işlenmiş konu. Bu daha çok hoşuma gitti.

Filmde beni etkileyen 3-4 tane sahne oldu. Bu benim için çok fazla bir rakam ve bayadır bir filmden bu kadar duygulanmamıştım. Ve bu hiç duygu sömürüsü gibi de hissettirmedi her şey doğaldı. Film yağ gibi akmıyor ama sıkıcı bir film de değil. Başrol güzel oynamış bu arada. En iyi oyunculuğu alırsa şaşırmam.

9/10

Flim güzeldi akıcıydı fliminn çekimleri kaliteliydi en çok etkilendiğm kısım sağır çocuklarla oyun oynadığı kısımdı. Flim de en çok hoşuma gitmeyen kısım kulaklarını çıkarıp birden vahiy gelmiş gibi adamın dediği gibi dinginliği bulması oldu bu kısım aniden olunca sonunu beğenemedim pek.
Puanım :8.5

Flim güzeldi akıcıydı fliminn çekimleri kaliteliydi en çok etkilendiğm kısım sağır çocuklarla oyun oynadığı kısımdı. Flim de en çok hoşuma gitmeyen kısım kulaklarını çıkarıp birden vahiy gelmiş gibi adamın dediği gibi dinginliği bulması oldu bu kısım aniden olunca sonunu beğenemedim pek.
Puanım :8.5
Manitasına its okey diyişi beni bitirdi ya . Sağır çocuklarla oynadığı kısımlarda güzeldi dediğin gibi, özellikle kaydırak sahnesi. Bir de ihtiyarın bu ameliyat olunca bunu kabul etmemesi de iyiydi . Sonunu beğendim ben doğal geldi. En iyi filmi versinler buna :D

Minari bence iyi flim değil hiç bir etkileyici tarafı yok düz bir flim tanıma uygun yani izleseniz de izlemeseniz de bir şey kaybetmezseniz tarzı bir yapım olmuş.

Puanım:6.0

Edit: Bide her yerde telif yemiş bulması zor oldu biraz.

Ben bu haftanın filmlerini henüz izleyemedim, yine de izlediğimde bu başlığa gelip yorumlarımı yazmaya çalışacağım. Etkinliğe devam edeceksek bu hafta için yeni filmler belirlememiz gerekiyor ama The Father'ı tekrar kontrol ettim, hala ulaşılabilir durumda değil. Geri kalan filmler içinden yine üç tane seçilebilir ama çok da fazla öne çıkan, kesinlikle izlememiz gereken bir yapım kalmadı diyebiliriz sanırım. Ben o yüzden katılan herkese teşekkür ederek 3. haftamızın ardından tamamlama düşüncesindeyim ama sizlerin de fikirlerini almak istiyorum.

Bu hafta izlenecek filmler de bu devletin bizi anksiyeteden anksiyeteye sürüklemesi sağ olsun tamamen aklımdan çıkmış. Her gün hayatımızı direkt olarak etkileyecek saçmalıklara imza atılıyor, haklarımızın ve kırıntıya dönüşen refahımızın günbegün elimizden alınmasını çaresizce izliyoruz. O yüzden bu memlekette böyle güzel şeyler yapmak, düşünmek bize fazla sanırım.

Ben bu haftanın filmlerini henüz izleyemedim, yine de izlediğimde bu başlığa gelip yorumlarımı yazmaya çalışacağım. Etkinliğe devam edeceksek bu hafta için yeni filmler belirlememiz gerekiyor ama The Father'ı tekrar kontrol ettim, hala ulaşılabilir durumda değil. Geri kalan filmler içinden yine üç tane seçilebilir ama çok da fazla öne çıkan, kesinlikle izlememiz gereken bir yapım kalmadı diyebiliriz sanırım. Ben o yüzden katılan herkese teşekkür ederek 3. haftamızın ardından tamamlama düşüncesindeyim ama sizlerin de fikirlerini almak istiyorum.
Diğer dallarda aday olan filmleri de hafta hafta izleyebiliriz. Bu hafta animasyon dalındaki aday filmler haftaya en iyi uluslararası film dalındaki filmler vb. gibi. Ayrıca önceki haftalardaki filmleri ilk mesajda toplayıp, üyeler tarafından verilen puanları veya puan ortalamasını KF puanı gibi belirtebilirsin. Ödüller açıklanana kadar aktif bir şekilde devam edilebilir.

Diğer dallarda aday olan filmleri de hafta hafta izleyebiliriz. Bu hafta animasyon dalındaki aday filmler haftaya en iyi uluslararası film dalındaki filmler vb. gibi. Ayrıca önceki haftalardaki filmleri ilk mesajda toplayıp, üyeler tarafından verilen puanları veya puan ortalamasını KF puanı gibi belirtebilirsin. Ödüller açıklanana kadar aktif bir şekilde devam edilebilir.
Ödül haftasına geldiğimizde kendimizce ödüller dağıtabiliriz diye düşünmüştüm ama bunun için yeterli sayıda katılımcı oldu mu emin değilim. İzleme etkinliği olarak ise zaten ya 3 hafta ya da 4 haftalık bir etkinlik yaparız diye planlamıştım en baştan, bu anlamda hedeflere ulaşılmış olduğunu söyleyebiliriz. Tabii devam etmek istersek spesifik kategorilere inip muhakkak izleyecek bir şeyler buluruz ama bunu haftalık etkinlik şeklinde sürdürmek mantıklı mı bilmiyorum. Bir düşüneceğim, başlığı belki klasik bir ödül sezonu filmlerini yorumlama başlığına çevirebiliriz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık