Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Tolkien Orta Dünyadaki birçok yeri Türkiye'den çalmıştır.

İşte kanıtı:
Arda = Ardahan
Aman = Karaman
Arnor = Artvin
Erebor = Gelibolu
Gondor = Iğdır
Isengard = Erzincan
Moria = Konya
Minas Tirith = Manisa Siirt
Dol Goldur = Zonguldak
Mordor = Burdur
Orodruin = Ordu
Shire = Şırnak
Taniquetil = Balıkesir

Tolkien Orta Dünyadaki birçok yeri Türkiye'den çalmıştır.

İşte kanıtı:
Arda = Ardahan
Aman = Karaman
Arnor = Artvin
Erebor = Gelibolu
Gondor = Iğdır
Isengard = Erzincan
Moria = Konya
Minas Tirith = Manisa Siirt
Dol Goldur = Zonguldak
Mordor = Burdur
Orodruin = Ordu
Shire = Şırnak
Taniquetil = Balıkesir
Minas Tirith'i Ben hep İsmail Türüt olarak düşünmüştüm.

Silmarillion bekleyen vardı sanki, buyurun ön siparişe açılmış. 9 Ağustosta satışa çıkıyor.
https://www.ilknokta.com/j-r-r-tolkien/silmarillion-1.htm
Önemli bir not ekleyelim Silmarillion ile alakalı. Bu baskı eski beyaz kapak olarak çıktı. Ama İthaki çıkardığı bütün Tolkien'leri siyah kapak yapmak niyetinde, şunun gibi.
Siyah baskı koleksiyonu yapmak isteyenler gelecek baskıyı bekleseler iyi olur. Ben her türlü okurum, önemli olan içerik diyenler alabilir. Bende beyaz baskılar vardı diyenler ise kesin alsın bu büyük ihtimalle son baskı olacak beyazların.

Geçen Hobbit ve Lotr üçlemelerini tekrar izleyeyim dedim de aklıma takıldı. Lotrda ısrarla son savaş muhabbeti yapılıyor ama savaşa cüceler ve turanduilin elfleri katılmıyor. Gandalf 2 dk uğrasa cüce desteğiyle rahat temizlerlerdi mordoru. @Smoker

Geçen Hobbit ve Lotr üçlemelerini tekrar izleyeyim dedim de aklıma takıldı. Lotrda ısrarla son savaş muhabbeti yapılıyor ama savaşa cüceler ve turanduilin elfleri katılmıyor. Gandalf 2 dk uğrasa cüce desteğiyle rahat temizlerlerdi mordoru. @Smoker
Mantıken senin dediğin gibi olması lazım, ama kazın ayağı öyle değil.
3000 yıl önce İnsanlar, Elfler ve Cüceler güçlerini birleştirip, Mordor'a yürüyor ve Sauron ile savaşıyor. Son İttifak Savaşı ismi verilen bu savaşta Sauron yeniliyor ve Tek Yüzük, Isildur'un eline geçiyor. Isildur, normalde Tek Yüzük'ü yok etmesi gerekirken, bunu yapmıyor ve Yüzük üzerinde hak iddia ediyor. Ondan sonra zaten bu ırkların arası tamamen açılıyor. O yüzden Gondor zor durumda iken kimse gelmiyor.

Mantıken senin dediğin gibi olması lazım, ama kazın ayağı öyle değil.
3000 yıl önce İnsanlar, Elfler ve Cüceler güçlerini birleştirip, Mordor'a yürüyor ve Sauron ile savaşıyor. Son İttifak Savaşı ismi verilen bu savaşta Sauron yeniliyor ve Tek Yüzük, Isildur'un eline geçiyor. Isildur, normalde Tek Yüzük'ü yok etmesi gerekirken, bunu yapmıyor ve Yüzük üzerinde hak iddia ediyor. Ondan sonra zaten bu ırkların arası tamamen açılıyor. O yüzden Gondor zor durumda iken kimse gelmiyor.
Öyle deme üstad Tanrı'nın yeryüzündeki gölgesi şafakta yetişiyor...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık