Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

@Smoker Hocam şu Arwen'in babası ne ayak? Kadim zamanlardan beri yok değil mi? Yani silmarilleri falan görmüş müdür?

Bir de Lúthien ve Arwen arasında bağlantı var mı? İkisi de yıldız ismi miydi?
Hayır. Elrond daha yakın çağlarda doğdu. Babası bir Silmaril sahibi. Görmüştür büyük ihtimalle.

Galadriel'den daha eski elf göremezsin, çünkü o ilk uyanan elflerden birisi zaten. Valar'ı tanıyor, zamanında Valinor'da yaşamış.

Hayır. Elrond daha yakın çağlarda doğdu. Babası bir Silmaril sahibi. Görmüştür büyük ihtimalle.

Galadriel'den daha eski elf göremezsin, çünkü o ilk uyanan elflerden birisi zaten. Valar'ı tanıyor, zamanında Valinor'da yaşamış.
Yanlış hatırlamıyorsam Frodo'yu nazgulden kurtaran elf daha yaşlıydı. Ayrıkvadiye giderken, elfin adını hatırlayamadım şu an.

Yanlış hatırlamıyorsam Galadriel Valar görmüş bir elf zaten
Ben de ders almış diye biliyorum ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Peki bulunduğu orman Valinor'a gitmeyen, şu valarlara inanmayan elflerin ormanı mı?

Ben de ders almış diye biliyorum ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Peki bulunduğu orman Valinor'a gitmeyen, şu valarlara inanmayan elflerin ormanı mı?
Hayır. Galadriel uyandıktan sonra Valinor'da yaşadı. Daha sonra Feanor ile birlikte Orta Dünya'ya geldi. Sonra da geri dönemedi zaten yüzük yok edilene kadar. Valinor'a gitmeyen elfler Teleri, onların olayı başka.

Glorfindel senin dediğin elfin adı. Galadriel ondan daha yüce.
Kim olduğunu hatırlamıyorum(kitabı bi daha okumam lazım) ama biri onun için ilk elflerden gibi bir şey diyordu. Hobbitler geldikten sonra yapılan bir kutlamada Elrond'un yanında oturuyordu o yüzden.

Glorfindel ile ilgili pek bilgi verilmemişti kitapta. Ben onun ilk yaratılan elflerden olduğunu düşünmüştüm. Galadriel de Finarfin'in kızı olunca haliyle Galadriel'den daha yaşlıdır dedim.

Kim olduğunu hatırlamıyorum(kitabı bi daha okumam lazım) ama biri onun için ilk elflerden gibi bir şey diyordu. Hobbitler geldikten sonra yapılan bir kutlamada Elrond'un yanında oturuyordu o yüzden.

Glorfindel ile ilgili pek bilgi verilmemişti kitapta. Ben onun ilk yaratılan elflerden olduğunu düşünmüştüm. Galadriel de Finarfin'in kızı olunca haliyle Galadriel'den daha yaşlıdır dedim.
Firstborn elflerden biri olduğunu düşünüyorum, hayatının çoğu Gondolin'de geçtiği için geçmişine tam hakim değiliz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık