Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

benim en merak ettiğim şey lotr den önceki hikaye onunda kitabı var okumak nasip olmadı. Orada tanrılardan söz ediliyor.bizim gördüğümüz ejderhaların en büyüğü varmış dağları tek hamlede yere seren bir ateş topunda bir ülkeyi haritadan silen falan. Büyücülerin de farklı bir evrenden bu evrene geçtiklerinden bahsediyorlar sanırım bir zamanda yolculuk yada paralel bir evren.Bu arada 12 tane büyücü vardı bunların 2 farklı bir yere gitmişlerdi ve onlardan bir daha haber alamamışlardı. Bu şaheser halka açılacak ve çok daha güzel filmler izleyeceğiz. lotr den önce ki dönemde ise çok ağır dramların olduğundan bahsediyorlar büyük aşkların ve bir kralın oğlu falan. Bu seri gibi seriler daha yazılamıyor sanırım cesaret edemiyorlar.
Dediğin ejderha Ancalagon. Earendil ve Thorondor önderliğindeki kartal ordusu tarafından 24 saatlik bir savaş sonrasında öldürülüyor.

Dediğin büyücüler de 12 tane değil beş tane. Onlara Istari denir. Gandalf, Saruman ve Radagast bu neslinden üçü. Diğer iki tanesi Mavi Büyücüler. Onlar Orta Dünya'ya geldikten sonra Doğu'ya gidiyorlar ve bir daha isimleri duyulmuyor. Istari'den sadece Gandalf amacından sapmıyor.

Silmarillion ekrana gelmez büyük ihtimalle. Hem anlatacak belli başlı bir hikaye yok, hem de haklarını satmıyor Tolkien ailesi.

Bildiğim kadarıyla Tom Bombadil Valar veya Maiar arasında değil. Yani en azından Valar arasında değil çünkü hepsinin ismi belli. Eğer unutulan ve ismi günümüze ulaşmayan çok sayıda Maiar arasında Tom Bombadil de varsa gücü Ak Gandalf ve en fazla Sauron aralığında olabilir. Yüzükten etkilenmemesi yüzüğü oluşturan Sauron' dan güçlü olup olmadığını düşündürtse de yüzüğü ele geçirmiş Saurona karşı kaybedeceğini düşünüyorum.

Bir diğer ihtimal de Supernatural deki Chuck karakterinin Tanrı çıkması gibi Tom Bombadil in Eru Iluvatar olması olabilir. Eru' yu İnsan ve Elf ırklarına olan sevgisinden dolayı Orta Dünyayı yok etmiyor diye yorumlayabiliriz. Bu sebeple Tom Bombadil karakterine bürünüp orta dünyada takılmak istemiş olabilir.

Veya bir diğer ihtimal gerçek dünyada da anlatılagelen açıklanmamış gizemli birçok şahsiyet bulunuyor. Gerçeklikleri tartışılır ancak doğaüstü güçlere sahip olduğu bahsedilen, mitleşmiş birçok isim mevcut. Bunlara gönderme de olabilir.

Veya aklıma gelen son ihtimal de Orta Dünya serisinin en trol karakteri çıkabilir :)

Dediğin ejderha Ancalagon. Earendil ve Thorondor önderliğindeki kartal ordusu tarafından 24 saatlik bir savaş sonrasında öldürülüyor.

Dediğin büyücüler de 12 tane değil beş tane. Onlara Istari denir. Gandalf, Saruman ve Radagast bu neslinden üçü. Diğer iki tanesi Mavi Büyücüler. Onlar Orta Dünya'ya geldikten sonra Doğu'ya gidiyorlar ve bir daha isimleri duyulmuyor. Istari'den sadece Gandalf amacından sapmıyor.

Silmarillion ekrana gelmez büyük ihtimalle. Hem anlatacak belli başlı bir hikaye yok, hem de haklarını satmıyor Tolkien ailesi.
o konuyu yanlış hatırlıyormuşum pardon. başka bir seriden bahsedeceğim mutlaka biliyorsundur. The wheel of time ben bu seriyi okumayı düşünüyorum da sen ne düşünüyorsun merak ettim.

Herşeyin telif hakkı belirli bir süre sonra halka açık hale gelir. O yüzden bi zaman sonra satıcaklardır 5-10 yıl kala satmaya çalışırlarsa zaten piyasa değeri çok düşer veya kimse almaz. Tahminim 10 yıl sonra bir Silmarillion filmi görürüz. Son olarak Lort dizisi çok tutarsa bu süre daha da erkene gelebilir.

Kitabı daha okumadım ama çok spoiler yedirmeden şunu neden dediğini söyler misin?
Orta Dünya'nın tam özetidir o kitap son kısmı kaç sayfa emin degilim ama 20-25 sayfa Lort serisinide anlatır. Yani koca Lort serisi özetleyerek o kadar sıkıştırmıştır.

Dünya'nın yaratılışından Lort'un sonuna kadar olan tüm herşeyin tarihi kısaca.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık