Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Orochi ve Kanjuro Hakkında

Sizce Orochi ve Kanjuro öldü mü?

• Evet ölmüşlerdir. Eminim son kararım.

Kullanılan: 12 27.3%
  • Nayır nolamaz. Oda hortlatacaktır.

Kullanılan: 19 43.2%
  • 1.Dış kapının dış mandalı gibi bir müttefik olur.

Kullanılan: 1 2.3%
  • 2.Hükümetin uşağı bir numaralı ajanı olur.

Kullanılan: 4 9.1%
  • 3.Pusuda bekler uygun zamanda Kaidoyu ısırır, yılaann..sss

Kullanılan: 9 20.5%
  • 4.Orochi imana gelir. İyilik meleği olur.

Kullanılan: 2 4.5%
  • 5.Kaidonun tabutuna bir çivide ben çakayım.

Kullanılan: 4 9.1%
  • 6.Ben bilmem Oda bilir.

Kullanılan: 10 22.7%

• Kullanılan toplam oy
    44
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 1004

Bende aynı şekilde düşünüyorum müthiş bir seviyeye çıkardı karakteri eğer burada ölmeyip, son anlarında 'hain olmama rağmen bende sizden biriydim aslında ehe ehe' tarzında bir iyilik yaparak ölürse açıkçası çok kötü bir seçim olur.
İmana gelme klişesini Oda çok da yapmaz aslında. Yani böyle zırdeli psikopat tiplere çok anlam yüklemiyor. Umutluyum.

Kanjuro Kiku'nun elinde ölmüş olursa hikayesi tamamlanmış olur diye düşünüyorum hatta imana geldiği bir sekans çizmezse daha iyi olur bence. O yüzden bir fikrim yok ölmüş de olabilir ölmemiş de...

Orochi'ye gelirsek bence ölmedi ve Kaido'nun indirilişinde yardım edecek. Neden ölmediğini düşünüyorum? Çünkü bence hikayesi daha bitmedi, daha Oden'den itibaren Wano'da kötü giden her şeyin bağlandığı, tayfanın müteffiklerinin -arc prenseslerini- çektiği acıların bir numaraları sorumlusunu bu şekilde harcarsa okuyucu açısından tatmin edici olmaz. O yüzden benim fikrim Hebi Hebi no Mi Model: Yamata no Orochi(Mitolojideki Susanoo ve Yamata no Orochi hikayesine paralellik gösterecek şekilde.) sayesinde hayatta kalacak.

Kaido'nun indirilişindeki rolüne gelirsek bana kalırsa bu imana gelme yada Dünya Hükümetini(yada Denizcileri) içeren bir durumla olmayacak. Orochi'nin şu ana kadar gösterilen karakteri korkak, içten pazarlıklı, paranoyak, koltuk sevdalısı, kafası çalışan bir tip... yani böyle özelliklere sahip olan birisi Kaido'ya mutlak güven duyacak biri değil mutlaka Kaido'nun kendisini gözden çıkaracağı senaryoya karşı bir plan geliştirmiş. Şimdi onu devreye sokacak ve bir nevi Luffy kaderin cilvesiyle -yine...- iti ite kırdırmış olacak zayıflamış üstün güçlere sahip rakibine son darbeyi vuracak. Kınlarda bu sırada Orochi'nin işini bitirir iki karakterde(hatta kınları da sayabiliriz bunlarla) hikayedeki misyonunu tamamlar böylelikle.

Açıkçası Orochi Kaido'nun organizasyonuna sızmış çıkarsa bile şaşırmam şu durumda...
Oda vs çizmeyi seven biri değil ama zahmet edip Kanjuroyu çizmeliydi. Kınların tepkisinin görmeliydik. Kanjuronun öldüğü sahneyi görmek okuyucunun atlayacağı basit bir detay değil.
Orochi'nin tek hedefi Kozukilerin kökünü kazımak, kınların öldüğünü görmek geleceğe yönelik bir hedefi hiç olmadı. Bu adamın misyonu dolmuş olabilir. Oda bir kulp bulmazsa Orochinin helvasını yiyebiliriz.

Ölmeleri imkansız. Hele Kanjuro. Herif o meyveyle öyle kolay kolay ölmez. Klon mlon der çıkar içinden. Oda sensei bir anda Martin'e bağlamadıysa imkanı yok. Meyvenin dandik özelliklerini 100 sayı gösterip tam şov yapacağı yerde kullanıcısını öldürecek ha? Mümkünatı yok.
Şu sahnede mangaka bizleri mal yerine koyduktan sonra ben Yasuie'nin öldüğünden bile şüphe ederim.

Adam kendini savunmuyor bile arkadaş. Pedro öldü mü şimdi? İnanmıyorum abi yani.

Oroçi ölmemiştir.

Niye böyle düşünüyorum çünkü ölürse serinin yazarı değişmiştir derim.

Oroçi hemen bu şekilde ölecekse niye Oden üzerinden geçmişine değindi ki.
Kaldı ki kurnaz biri Oroçi, Kaido bu kadar kolay saf dışı bırakamaz.

Gerçi Oroçinin tipe bakınca sırf laf olsun diye çizilmiş bir tipi de yok değil.

Kanjuro in yorum yapmaya değmez boş beleş bir tip.

Ölmeleri imkansız. Hele Kanjuro. Herif o meyveyle öyle kolay kolay ölmez. Klon mlon der çıkar içinden. Oda sensei bir anda Martin'e bağlamadıysa imkanı yok. Meyvenin dandik özelliklerini 100 sayı gösterip tam şov yapacağı yerde kullanıcısını öldürecek ha? Mümkünatı yok.
Şu sahnede mangaka bizleri mal yerine koyduktan sonra ben Yasuie'nin öldüğünden bile şüphe ederim.

Adam kendini savunmuyor bile arkadaş. Pedro öldü mü şimdi? İnanmıyorum abi yani.
Yasui ve Pedro'nun da öldüğünü düşünmüyorum gerçi olay ölmeleri de değil böyle sahneler çizildikten sonra ölseler bile ölme etkisi yaratmıyor.

Ölseler bile ölmüyorlar yani :oleyo2:

Mezarını görmeden bu seride kimsenin öldüğüne inanmam.

Pedro ve Monet ölmemiştir.

Ace ve beyazsakalın mezarlarını gördüm.Onların öldüğüne inanıyorum. :)

kurozumi ve kozuki klanının geçmişini ve günümüzdeki hesaplaşmasını görmemiz lazım gibi hissediyorum. wanonun geçmişindeki bu olayı işlemek odaya göre bi hareket bence. o yüzden ikisinin de dramatik bi giriş yapacağını düşünüyorum, hatta belki wano neden kapalı kaldı sorusuna da ufaktan girilebilir bu klanların hesaplaşmasında :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık