Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'in Gidişatına Dair Beklentileriniz Nedir?

GAMBIT

oda çok basit bir şey yapıyor. onlarca bilinmezlik ve merak unsuru koyuyor, ancak hiçbirini açıklamıyor. tıpkı j.j abrams'ın dizilerinde olduğu gibi. bu yöntemle hepimiz bir şeyleri merak ediyoruz ve üzerine düşünüyoruz, düşündükçe de seriye daha da bağlanıyoruz.

örneğin 20 senedir düzenli olarak çıkıyor ancak dragon gibi önemli bir karakter hakkında hala hiçbir şey bilmiyoruz.

3d2y olayından bu yana 4 sene geçti ancak bu süreçte hiçbir halt olmadı. balık adam punk hazard ve şimdiye kadarki dressrosa çok boştu. zaman atlamasından sonra seri bence pek güzel gitmiyor, marineford enies lobby gibi arclarvarken bunlar beni hiç etkilemedi. özellikle de bütün karakterler power up aldığı halde one piece'in bu denli durağan bir seriye dönüşmesi oda'nın başarısızlığı.

ileride ne olur bilemiyorum ama umarım biraz hareketlenir.

gerçi son flashbackler güzel, dövüşler de güzel olursa iyi olacak. bu arcın bu kadar uzun sürmesi de hoş olmadı ayrıca.

Umarım prenses olayı devam etmez ve gereksiz şeylere zaman ayırılmaz (bilinçli uzatılmaz).

Artık deniz savaşları, ada ele geçirme gibi gerçek korsanların yapacağı işleri görmek istiyorum. Tüm dünyanın sevgisini kazanmasınlar, adam gibi korsan olsunlar.
Ciddi ciddi böyle beklentilerin varsa seriden benim icin epey entresan birisin.

Eskisi gibi devam eder, ciddi konulara da daha sik girer. Cizgisini degistirecegine pek inanmiyorum, aksini istiyor da degilim zaten.

Sıvayacak olacağı bu. Evreni bu kadar genişletip bir araya getirmesi çok zor. Hadi getirdi kendisiyle çelişen bir çok noktayı nasıl açıklayacak merak konusu. Çoğu şeyden esinlendiği kimine göreyse arakladığı düşünülen olaylar arapsaçına dönmüş şekilde. Endişem ise Karasakal'ı Madara gibi über bir şeye dönüştürüp çıkıp Kishimoto gibi trollük yapıp nasıl öldüreceğini düşünmesi. Birde Karasakal da 3 haki çıkarsa ve 2 über meyve ayrıca değişik bir beden neyse ömrümüz ve ömrü yeterse göreceğiz.

Edit: Keşke hiçbiri şıkkını da ekleseydin. Buradaki şıkların birini seçmek hiç içimden gelmiyor.

Unknown

Bir ben uzun bir yorum atmaya çalışayım bakalım nasıl olucak.

Her ne kadar bazılarının OP çok bozdu tarzı mesajları olsada OP en başından beri hiç seyrini bozmadı. İlk bölüm neyse şimdide o.. Hikaye ilerledi yeni şeylerle karşılaştık ama işlenişi hep aynı şekilde devam etti. Kimine göre bu kötü birşey olabilir bana göre güzel birşey. Monotonlaşıyormuş gibi görünebilir ama en azından bozulma riskine girmiyor..

Bazen yükseliş dönemlerinie(Ennies Loby) girdi bazen ise aşırı derece durağanlaştı(Water 7). Flasback ler en başından beri vardı,uzundu, ve gerekli gereksiz karşımıza çıktı. Dövüş öncesi uzatmalar,aksilikler en başından beri vardı ve hala var.. Bu seriyi bu şekilde sevip devam edenler şimdi bu durumlar şikayet ediyor bozdu diye.. Sıkılmış olabilirsiniz ama seri kesinlikle aynı..

Ayrıca son 3 arc geyiğine de girmek istiyorum. "2 yıl aradan sonra çok bozdu." denip duruyor da hiç alakası yok bence.. Gerçektede büyük bir arc bekliyor bizi ve bu arc hazırlanış gerçekleşiyor. Buna örnek olarak Shabody den başlayıp Marineford a kadar olan Luffy nin maceraları gösterilebilir. Seriyi ilk izlediğimde İD bana eziyet gibi gelmişti. Bitmek bilmiyor uzadıkça uzuyor gibi ama tekrar izlediğimde kesinlikle çok keyif aldım. Aynı şekilde Balık adam Arc ında da öyle oldu. Kötüleşti denmesinin sebebi haftalık olması ve büyük bir arc ın temelinin atılıyor olması..

Son olarak ise seri en başından beri nasıl aynıysa devamındada aynı kalıcak bazen aşırı derecede çoşucak efsane bölümler görücez bazende bitsin kurtulalım dediğimiz bölümler olucak. O bölümleri görmek zorundayız bir şekilde bize gösterilmesi gerekiyor.

Visums a katılıyorum. BAA da yonkouya meydan okutturdu, Ph da Yonkou için ittifak kurdurdu, şimdi Yonkou indirmek için son planı ortaya koyuyorlar.

Açıkçası ben bu arcın sonunda Dresrosa da dalgalanan bir Hasırsapka bayrağı ve bizimkilerin emrindebir Happo bekliyorum.

OP, çoktan bozmuş bir seri ve sıvayarak ilerlemeye devam ediyor. Bu durum çok yavaş gerçekleştiği için ve alıştıra alıştıra, yedire yedire verildiği için okuyanlar yoo bozmadı OP hep böyleydi diyorlar ama alakası yok. Zaman içinde D. gibi, H. Haki gibi, Şeytan Meyvesi gibi kavramların da suyu çıktı zaten, eee normal, açıklanmaya açıklanmaya nereye kadar. Mangaka kendi kendini trollüyor bir müddet sonra, Doflamingo'nun bug olma nedeni de budur.

Tekrara girmesi yada yavaş ilerlemesi bir yere kadar kabul edilebilir ama ilerledikçe güç dengesi iyice bozuldu, bundaki en büyük etken haki, bunun dışında eski karakterlerin değişik aralıklarla giderek güçlenerek (malum her yeni karakter güç seviyelerini biraz daha yukarı çekiyor) tekrar görünmesi de işin tuzu biberi oluyor..

Aynı şeyler devam . Her arc bir ihanet, komplo ve kurtarılmayı bekleyen mazlum prenses veya çoluk çocuk :W
Mario gibi , haritalar ve canavarlar değişiyor. :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık