Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Live-Action TV Serisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zenci olmayan karakterlerin saçma sapan bir amaç uğruna insanların eserleriyle maytap geçercesine zenci yapılması çok büyük bir sorundur zaten. Geri kalan her şey mükemmel olsa bile bu bir çok şeyi mahveder. Aynı şey zenci olan bir karakterin beyaz bir oyuncuya oynatılmasıyla da olur buradaki mevzu belli başlı bir kesimin gönlünü yapacağım diye serileri hiç etmek. Witcher castını hala daha bünyem kaldırmıyor mesela. SJW muhabbeti görüp görebileceğimiz en Allah'ın belası şeylerden biri.

Lewis Tan tip, kılıca aşinalık bakımından uygun gibi görünüyor ama Zoro'nun hakkını verebilecek mi acaba?

Sanji'yi merak ediyorum, hem kaşı kıvrık hem de karizmasını koruyacak bir oyuncuyu kafamda canlandıramıyorum :D

Sorun her zaman iyi senarist, iyi yönetmen ve iyi oyuncu kullanmamaları. Böyle uyarlama işler için kimse elini taşın altına sokmak istemiyor. Zenci L'i problem değildi bence. Zenci L'yi oynayan zenci problemdi. Zenci var, zenci var. Witcher'da da aynı problem vardı. Sırf çeşitlilik olsun diye olmayacak insanlara rol veriyorlar. L'yi Mahershala Ali oynasa kim laf edebilirdi?
Katılıyorum. Sorun oyuncunun ten rengi değil kötü oynaması. Ama insanlar daha şimdiden önyargıya başlamış. Eşcinsel olaylarına girmek bile istemiyorum. Umarım tayfadaki kişilerin "aşk hayatını" seriye dahil etmek gibi bir hata yapmazlar.

Üye silindi 1004

Katılıyorum. Sorun oyuncunun ten rengi değil kötü oynaması. Ama insanlar daha şimdiden önyargıya başlamış. Eşcinsel olaylarına girmek bile istemiyorum. Umarım tayfadaki kişilerin "aşk hayatını" seriye dahil etmek gibi bir hata yapmazlar.
Garanti Luffy birileriyle öpüşür. :hhh: En olmadı Vivi’yi falan dudağından öper.

Cast seçimi çok önemli bir de karakterleri manga'nın birebir görünüş olarak aynısı yapmalarına gerek yok.Mesela yeşil saçlı bir zoro cast ne kadar iyi olursa olsun eğreti duracaktır anime de tamam o dünya için çok sırıtmaz ama gerçek oyuncuların olduğu bir seride atmosferi çok bozar ciddi bir işten daha çok youtube videolarına dönebilir iş; o yüzden karakter,davranış biçimleri,seslendirmesi anime ile aynı olabilir bunlar zaten zamanla dizinin içine çeker çok sırıtmaz.Bir de zenci konusuna çok takılmış herkes arkadaşlar bu yazılı olmayan bir kural bu kesinlikle olacak bir şey Netflix bir iş yapıyorsa içinde zenci ve eşcinsel olmaması imkansız yani one piece de de olacak zenci bu kaçınılmaz o yüzden buna psikolojik olarak hazırım.Hele cinsellik o kesin mesela sanji dizi de de büyük ihtimalle cinselliğin afrikasını yaşayacak sırf o gıcık olsun diye Zoro'ya önüne geleni götürtecekler o kesin.Mesela Luffy Netflix serisinde Hancock yengemizi affetmez :D

Üye silindi 1004

Keşke bizim tayfanın hikayesi değil de one piece evreninde geçen ama seride var olmayan bir korsan hikayesi anlatılsa. Arada gazetelerde falan görsek hasır şapka tayfasının ne yaptığını. O zaman daha bir heyecanla beklerdim diziyi.
Çok güzel olabilirdi öyle evren daha da genişler ve detaylanırdı öyle. Fakat anlaşılan Netflix markanın ekmeğini yemek istiyor. 17 milyar dolarlık yatırımı katlamaları lazım.

Çok güzel olabilirdi öyle evren daha da genişler ve detaylanırdı öyle. Fakat anlaşılan Netflix markanın ekmeğini yemek istiyor. 17 milyar dolarlık yatırımı katlamaları lazım.
Trans zenci-asyalı-kızılderiler ve maskülen, kıllarını kesmemiş kadınlardan oluşan korsan tayfası seksist, transfobik ve misogynistlerle savaşıyorr :agla: Hayali bile güzel.

Üye silindi 1004

Trans zenci-asyalı-kızılderiler ve maskülen, kıllarını kesmemiş kadınlardan oluşan korsan tayfası seksist, transfobik ve misogynistlerle savaşıyorr :agla: Hayali bile güzel.
Harika olurdu doğrusu!!! Arada Sanji okama formunda bu tayfayla crossover yapardı.

Sorun her zaman iyi senarist, iyi yönetmen ve iyi oyuncu kullanmamaları. Böyle uyarlama işler için kimse elini taşın altına sokmak istemiyor. Zenci L'i problem değildi bence. Zenci L'yi oynayan zenci problemdi. Zenci var, zenci var. Witcher'da da aynı problem vardı. Sırf çeşitlilik olsun diye olmayacak insanlara rol veriyorlar. L'yi Mahershala Ali oynasa kim laf edebilirdi?
Gayette problem zenci oynaması L isterse Morgan Freeman oynasın asyalı şeker tatlı bir çocuğa hiç bir siyahi gitmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık