Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Fanbook/Databook "Vivre Card"

Şimdi standart manga bilgileriyle kısa bir analiz yapayım.

Crocodile şuan 46 yaşında.

24 yıl önce Gol. D. Roger'ın idamını izliyor ve orada arkası dönük şekilde gösteriliyor. Adamım memleketi Grand Lıne iken adam 4 denize geliyor çaylakken, o zaman ki yaşı 22. Tıpkı şuan ki diğer isimli büyük kişiler gibi oraya gelmiş. Daha sonra ise Crocodile'ın 20 li yaşlarının ortasında Shichibukai olduğunu öğreniyoruz. Mangaka gençliğinde Luffy gibi denizlerde hızlıca yükseldi diyor.

Çocukluk resmine çoğu kişi erkek olmayabilir demiş ama net olarak erkek yav. Saçları uzun diye mi öyle denildi bilmiyorum ama giyim tarzından duruşuna kadar normal yani. Bunun dışında daha çok kadına benzeyen Vista falan var çocukken tiplerine bakın. Crocodile ve Ace'in çocuk hallerine bakın, aynı resmen.

Lakap: "King of the Desert" Crocodile
Haki:
Gemi: Baroque Gustave
D. Tarihi: 5 Eylül - Yaş: 46 - Boy: 253 cm
Memleketi: Grand Line
Sevdiği yiyecekler: Timsah eti ve domates
Ödül: 81 Milyon
24 Yıl Önce: Gol D. Roger'ın idamını izledi
?? Yıl Önce: Shichibukai oldu
?? Yıl Önce: Beyazsakal'a karşı kaybetti
?? Yıl Önce: Baroque Works'ü kurdu
06 Yıl Önce: Pluto hedefi için Robin ile çalıştı
02 Yıl Önce: Baroque Works dağıldı ve Shichibukai konumundan çıkarıldı
02 Yıl Önce: İmpel Down'dan kaçtı ve Zirve Savaşı'na katıldı

Kuina bir kılıç ustasıydı kendi kendine kuruntuya girmiş biriydi. Şuan görüyoruz ki eline bu pek sorun olmayacakmış, yani yine serinin o zaman ki durumuyla yapılmış bir şeydi. Crocodile ise kılıçla tamamen alakasız bir korsan. Bunun dışında yukarıda açıkladığım noktalar yine bazı yerlerde sıkıntı yaratıyor bunun olması için.
Tek bir şey soracağım sen ?? olan yerleri kronolojik olarak kabul etmiyordun. Mihawk veya Shanks için şimdi de aynısı geçer mi?

Tek bir şey soracağım sen ?? olan yerleri kronolojik olarak kabul etmiyordun. Mihawk veya Shanks için şimdi de aynısı geçer mi?
Bu yıllar seride de aynı zaten bu kronolojiyi ben normalde de yapmıştım. Roger'ın idam zamanını net olarak biliyoruz. Oda Crocodile'ın 20 li yaşların ortasında Shichi olduğunu da biliyoruz. Yani bu bilgiler burada yeni öğrendiğimiz şeyler değil. Ben en başta dediğim gibi Vivre card bilgilerine güvenmiyorum. Dediğim şeyler Oda'nın bizzat ağzından çıkmış şeyler. Sadece buraya tekrardan yazılmış o kadar.

Bu yıllar seride de aynı zaten bu kronolojiyi ben normalde de yapmıştım. Roger'ın idam zamanını net olarak biliyoruz. Oda Crocodile'ın 20 li yaşların ortasında Shichi olduğunu da biliyoruz. Yani bu bilgiler burada yeni öğrendiğimiz şeyler değil. Ben en başta dediğim gibi Vivre card bilgilerine güvenmiyorum. Dediğim şeyler Oda'nın bizzat ağzından çıkmış şeyler. Sadece buraya tekrardan yazılmış o kadar.
Sana göre önce Wb'ye yenilip sonra shichi olabilir değil mi? İkisi de ?? ile belirtilmiş çünkü. Hayır bir de anlamadığım ben para verip kart alacağım ama sürpriz olsun diye yazmayacak bedava dağıtsın lan o zaman.

Sana göre önce Wb'ye yenilip sonra shichi olabilir değil mi? İkisi de ?? ile belirtilmiş çünkü. Hayır bir de anlamadığım ben para verip kart alacağım ama sürpriz olsun diye yazmayacak bedava dağıtsın lan o zaman.
Oda SBS de ilk Shichi olduğunu sonra WB'ye meydan okuduğunu söylüyor zaten. 20 li yaşlarında Shichi olmuş ve gazetede gördüğü zaman 30 yaşında ve WB'ye yenildikten kısa süre sonrası diye söylüyor. Yani o kadar attım biraz okusan be selim bilinen şeyleri bana sormadan önce. :(

Oda SBS de ilk Shichi olduğunu sonra WB'ye meydan okuduğunu söylüyor zaten. 20 li yaşlarında Shichi olmuş ve gazetede gördüğü zaman 30 yaşında ve WB'ye yenildikten kısa süre sonrası diye söylüyor. Yani o kadar attım biraz okusan be selim bilinen şeyleri bana sormadan önce. :(
Çok güzel söyledin o zaman ?? olan yerler kronolojik olarak sıralanmıştır, sen bunu kabul etmiyordun ben o yüzden tekrar sana sordum.

Çok güzel söyledin o zaman ?? olan yerler kronolojik olarak sıralanmıştır, sen bunu kabul etmiyordun ben o yüzden tekrar sana sordum.
Olmayabilir dedim çünkü Vivre cardlara güvenmiyorum. Oda yarın bir gün farklı tarihte bir şeyleri gösterebilir. Karakterlerin isimleri bile değişmiş Vivre card da her şey olabilir. Sen güvenip onun üzerinden yorum yapabilisin, ortaya açık bir konu.

Olmayabilir dedim çünkü Vivre cardlara güvenmiyorum. Oda yarın bir gün farklı tarihte bir şeyleri gösterebilir. Karakterlerin isimleri bile değişmiş Vivre card da her şey olabilir. Sen güvenip onun üzerinden yorum yapabilisin, ortaya açık bir konu.
Yalan bilgi satılır mı ya, fanlar mı hazırladı bu kartları, Oda onaylı diye satıyorlar. Açık açık bizleri dolandırıyor mu bunlar?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık