Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Fanbook/Databook "Vivre Card"

Kendi canı yanmaz. Hakisi olan taraf saldırırsa yanar. Dur ben haki basayım biri saldırırsa kendisi zarar görsün diye bir olay yok. Haki savunması yapmış olur sadece. Sertliğini arttırır falan. Mesela katakuri kollarına kare mochi yapıp savunma yaparken luffynin eli zonklamıyor. Çünkü savunma yapıyor. Ama karşı saldırı da zonklatıyor çünkü teknik kullanıyor abanıyor falan.
sen yazma mat olurum...

Hacı haki meyve kullanıcıları için etkisi kaçınılmaz bişey değil mi :S (tabi antisi olması dışında, mesela buggyi şimdilik haki ile kesemiyorsun gibi duruyor çünkü zaten meyvenin özelliği bölünmesi vs) Yani bedeni haki ile sertleştirilmiş birisini yumruklamak Luffy'nin çiviyi yumruklamasına benziyor. Garp ve Ray basitçe parmaklarına haki yükleyip Luffy'e dokunuyorlar canı yanıyor etkiden :D Yani sence de garip değil mi :S Hakiye gülle diyelim, birisi bana gülle ile vurursa canım yanacak ama ne hikmetse ben gülleye yumruk atınca canım yanmayacak :S Ben tekkaiye haki eklendiğine bu yüzden inanmıyorum, yarın öbür gün çıkarsa eyvallah derim ama şu an beni ikna edemiyor bunlar.

Bu adamlar Rokushiki eğitimlerinde bedenlerini geliştirdiler. Blueno Luffy için ne diyor? Soru'yu kullanabilecek kapasiteye getirdi kendisini diyor. Fiziksel olarak gelişimden bahsediyor. Başka mangalarda da tekkai gibi benzer konseptler var, kullanıcı bedenindeki tüm kasları sertleştirir ve aldığı darbeden etkilenmez. Hatta başka bi seriden aynı tekniği hatırlıyorum, bi usta var, sinir noktalarına çalışıyor sürekli, diğer usta da tüm kaslarını öyle bi sıkılaştırıyor ki bu sinirleri ulaşılmaz yapıyor vs. Jyabura tekkai ile hareket edebiliyorum diye övünüyor. Ne alaka? Çünkü adam bedenini sertleştirirken hareket ediyor, fakat haki kullanan birisinde böyle bir sorun yok. Hareket edebiliyorsun haki aktifken.

Mesela bak tam burda Blueno verdiğim çivi örneğini iyi yansıtmış. Eğer bu adam tekkai kullanırken haki basıyorsa, daha geçen arc Luffy kendisi haki kullanmasına rağmen Katakuri'nin yumruklarını karşılayınca canı nasıl yanıyor arkadaş :S Sen hakisiz Luffy'nin bedeninin hakili birisine karşı üstün geldiğini söylüyorsun :S (mariegold u tenzih ederim keza o akışın savunmasını kullanıyordu saldırıyı değil)

Neyse Hyo nun ve yılan kardeşlerin kullanımına ilişkin ben anlayışımı açıkladım, savunma yumuşak, saldırı doğrusal bana göre. Ray'in dediği gibi yeterince güçlü yaparsan savunma değil saldırı oluyor. Mesela onun ilk kullanımında saldırı için kullanıyor ve doğrusal bi hareket yapınca filin canı yanıyor. (blueno örneği gibi sanki?)

Oda o sıralar hakiyi seriye nasıl yedireceğini tam olarak yeni yeni düşünüyordu denilebilir

Bunu demeyelim bu bahane olur. Onca yaptığın açıklamayı da çöpe atar. Oda bile bilmiyorduysa sen nasıl anladın da bana açıklıyorsun derim :S

Bunları geçelim benim için en büyük kanıt yok ortada. Luffy ve Ray konuşurken bi kere bile CP ajanları fb ile anılmadı, Amazon Lily'deki haki kullanıcıları anıldı, Enel anıldı, Sentomaru anıldı fakat CP ajanları anılmadı. Rokuogan hakiyi kullandıysa Luffy bunu anmalıydı.
Verdiğin zırh, gülle, çivi örnekleri falan olaydan tamamen bağımsız şeyler hacım. Onları örnek vererek bir yere varamayız. Olayın mantığı bence bunlarla alakasız.

Attığın sayfada yumruğuna armament yapıp saldırıyı karşılamış bence Blueno. ( Alt karede ise sadece Luffy saldırmış gözüküyor bu da dediğimi onaylıyor. Blueno gard almış zaten gördüğün üzere ) bende diyorumki Blueno'nun yaptığı normal sertleşmenin üstündeki hakiyi Luffy savunma veya saldırı olsun her türlü aşıyor mu aşıyor değil mi?

Bu yüzden Blueno'nun yumruğuyla gardını aldığı savunmayla canı acıyacak değildi Luffy'nin.Zira orada dediğim gibi Blueno yumruğuyla savunma yapıyor muhtemelen, saldırı olarak vurmuyor gibi.

Çünkü Luffy, Blueno'dan sertleşmiş tekme saldırıları alacağı zaman Luffy saldırılardan kaçıyor farkedersen, yani orada bir işleme söz konusu olabilir. Tekkai '' Çark '' ve Tekkai '' Eziş '' tekniğini yaptığı zamandan bahsediyorum. Blueno orada hakikaten Luffy'e saldırıyor. Ama attığın sayfada orta kareyede bakınca bir Gard alış gibi görünüyor, saldırmak amaçlı yapılmamış yani orada Tekkai.

Yazdıklarımı niye çöpe atsın, ben olabilirlik ihtimalinin yüksek olmasından bahsediyorum. Açıklanan vivre card'lar mangakanın deyimiyle resmi değil mi? Niye çöpe atmış olayım yani. Adamlara 2 yıl öncesi için haki var bilgisi verilmiş bende olabilecek hakiden bahsettim ve gayet mantıklı anlattığımı düşünüyorum.

Luffy vurduğunda canıda acımıyor üstelik, dahası mı var? Normal hakiyle mi canı acıyacak bu taşan haki enerjisiyle canı acımayan kişi?

Edit : Haki, şeytan meyvesi gücünü iptal etmiyor ayrıca bunuda belirtiyim dedim, sandığın mantık aslen Kairoseki ile falan olur net olarak. Haki şuana kadar hiçbir zaman meyve gücünü iptal etmedi, bu yüzden normal bu yılan kardeşler ve cp9 olayı.

Son düzenleme:
Verdiğin zırh, gülle, çivi örnekleri falan olaydan tamamen bağımsız şeyler hacım. Onları örnek vererek bir yere varamayız. Olayın mantığı bence bunlarla alakasız.

Attığın sayfada yumruğuna armament yapıp saldırıyı karşılamış bence Blueno. ( Alt karede ise sadece Luffy saldırmış gözüküyor bu da dediğimi onaylıyor. Blueno gard almış zaten gördüğün üzere ) bende diyorumki Blueno'nun yaptığı normal sertleşmenin üstündeki hakiyi Luffy savunma veya saldırı olsun her türlü aşıyor mu aşıyor değil mi?

Bu yüzden Blueno'nun yumruğuyla gardını aldığı savunmayla canı acıyacak değildi Luffy'nin.Zira orada dediğim gibi Blueno yumruğuyla savunma yapıyor muhtemelen, saldırı olarak vurmuyor gibi.

Çünkü Luffy, Blueno'dan sertleşmiş tekme saldırıları alacağı zaman Luffy saldırılardan kaçıyor farkedersen, yani orada bir işleme söz konusu olabilir. Tekkai '' Çark '' ve Tekkai '' Eziş '' tekniğini yaptığı zamandan bahsediyorum. Blueno orada hakikaten Luffy'e saldırıyor. Ama attığın sayfada orta kareyede bakınca bir Gard alış gibi görünüyor, saldırmak amaçlı yapılmamış yani orada Tekkai.

Yazdıklarımı niye çöpe atsın, ben olabilirlik ihtimalinin yüksek olmasından bahsediyorum. Açıklanan vivre card'lar mangakanın deyimiyle resmi değil mi? Niye çöpe atmış olayım yani. Adamlara 2 yıl öncesi için haki var bilgisi verilmiş bende olabilecek hakiden bahsettim ve gayet mantıklı anlattığımı düşünüyorum.

Canıda acımıyor üstelik, dahası mı var? Normal hakiyle mi canı acıyacak bu taşan haki enerjisiyle canı acımayan kişi?
Neyse verdiğim çivi ve gülle örneklerini anlamıyorsun üstelemiyorum. Luffy saldırılardan kaçabilecek kapasitedeyken neden saldırıları yesin onu da anlamadım. Sırtından neden saldırı yesin, veya neden tekkai ile birleşik kesici rankyaku saldırısını yesin :S bunların etkisini görmedik diye hiçbi şey görmedik değil.

Mesela hareketliyken neden tekkai kullanamadıklarına değinmemişsin. Jyabura mesela hareketliyken tekkai kullanarak saldırı yapıyor. Bu saldırım diğerlerinden üstün vs gibi bişey demiyor mesela, Sanji'nin tekmeleri işlediği halde blöf yapmak için bak benim tekniklerim işe yarıyor seninkiler yaramıyor diyor :D Yani tekkaisi beden koruması aktifken saldırı yapabiliyor sadece.

2 sene önce haki bilen arkadaşlar neden hakiyi ancak tekkai formunda kullanabiliyorlar mesela. B.hakinin böyle bi olayı yok. Haki kullanıyorduysalar tüm saldırılarına eklemeleri lazımdı. Lucci'nin her vurduğu etkilemeliydi mesela Luffy'i. Herif haki biliyorsa bunun şeytan meyvesi kullanıcılarına işleyeceğini bilir kullanırdı ama kullanmadı... Lucci'nin Luffy'e zarar vermesi gücünden kaynaklı, herifteki saldırı gücü inanılmazdı. Yumruklayarak kan aldı Luffy'den. Hareketli tekkai kullanıyorum demediğine göre sana göre haki de kullanmıyordu.

Yada Ray hakiyi açıklarken neden CP ajanları anılmadı değinmemişsin.

Yine Oda kafasında konsepti oturtamadı deme bari, arc bitmeden önce Garp Luffy'e hareketliyken vuruyor canını acıtıyor falan :S sevgi yumruğu falan hatırlarsın. Bi arcta mı oturdu konsept ne oldu ki :s

Neyse verdiğim çivi ve gülle örneklerini anlamıyorsun üstelemiyorum. Luffy saldırılardan kaçabilecek kapasitedeyken neden saldırıları yesin onu da anlamadım. Sırtından neden saldırı yesin, veya neden tekkai ile birleşik kesici rankyaku saldırısını yesin :S bunların etkisini görmedik diye hiçbi şey görmedik değil.

Mesela hareketliyken neden tekkai kullanamadıklarına değinmemişsin. Jyabura mesela hareketliyken tekkai kullanarak saldırı yapıyor. Bu saldırım diğerlerinden üstün vs gibi bişey demiyor mesela, Sanji'nin tekmeleri işlediği halde blöf yapmak için bak benim tekniklerim işe yarıyor seninkiler yaramıyor diyor :D Yani tekkaisi beden koruması aktifken saldırı yapabiliyor sadece.

2 sene önce haki bilen arkadaşlar neden hakiyi ancak tekkai formunda kullanabiliyorlar mesela. B.hakinin böyle bi olayı yok. Haki kullanıyorduysalar tüm saldırılarına eklemeleri lazımdı. Lucci'nin her vurduğu etkilemeliydi mesela Luffy'i. Herif haki biliyorsa bunun şeytan meyvesi kullanıcılarına işleyeceğini bilir kullanırdı ama kullanmadı...

Yada Ray hakiyi açıklarken neden CP ajanları anılmadı değinmemişsin.
Anlamadı değil yazdığın mantığın onlarla bir bağlantı kurulabilirliği yok.Haki, şeytan meyvesi gücünü iptal etmiyor çünkü, kairoseki etkisi falan göstermiyor yani. Sen öyle bir etki falan gösterdiğini ima ediyorsun. Vurduğunda canı acımaz diyorum ben, Blueno gard almış yumruğuyla canı acımıyor, yılan kardeşler daha üst versiyonu ile gard alıyor canı gene acımıyor. Kısaca yılanınkine canı acımayan, Blueno'nunkine niye canı acısınki? Mantık dışı yani.

Açıkçası Reyleigh hakiyi tanıttığında '' Tekkai '' nin ne olduğu bilinmezlik içerisindeydi bence. O zamanlar hakiyi nasıl işleyeceğini bile bilmeyen bir adamdı Oda, mf savaşında gördük bunu mesela. Bu yüzden zamanla düşüncesi oturduktan sonra '' Tekkai '' nin falan haki tekniği olduğunu önümüze serebilir şu sıralar, demek istediğimde başından beri bu idi. O zamanlar haki olarak düşünülmeyebilir bile, ama şuan düşünüldüğü kesinki '' Cp9 haki biliyordu '' açıklaması yapılmış. Özetle Oda burada bir düzeltme yapmış ve cp9'un haki bildiğini onaylamış.

Luffy'nin aklına o dönem gelmeme sebebide bu, çünkü Oda o dönem hakiyi nasıl yedireceğini bilmiyor. Şu saatten sonra '' Tekkai '' gözümde normal haki, Rokougan'da yaşlı Hyo'nun yaptığı enerji hakisi. Seriye böyle yedirilecek yani bu şuan. Bu 2 tekniği böyle lanse edecek mangada bu saatten sonra.

Edit : Sevgi yumruğu cp9 arctan sonra gösteriliyor ama cp9 arc ile arasında gene belli bir süre var. Mf savaşı ile hakiyi işlediği 2 yıllık sürecin başlangıcındada az bir süre vardı ama sonuç olarak hakiyi nasıl yedireceği o süre içerisinde bile tam belli değildi. Ortada bir mf savaşı rezaleti varken bunun olması normal, Oda süper mangaka falan değil yani, onunda pek çok hatası oldu elbet bu konularda.

Son düzenleme:
Anlamadı değil yazdığın mantığın onlarla bir bağlantı kurulabilirliği yok.Haki, şeytan meyvesi gücünü iptal etmiyor çünkü, kairoseki etkisi falan göstermiyor yani. Sen öyle bir etki falan gösterdiğini ima ediyorsun. Vurduğunda canı acımaz diyorum ben, Blueno gard almış yumruğuyla canı acımıyor, yılan kardeşler daha üst versiyonu ile gard alıyor canı gene acımıyor. Kısaca yılanınkine canı acımayan, Blueno'nunkine niye canı acısınki? Mantık dışı yani.

Açıkçası Reyleigh hakiyi tanıttığında '' Tekkai '' nin ne olduğu bilinmezlik içerisindeydi bence. O zamanlar hakiyi nasıl işleyeceğini bile bilmeyen bir adamdı Oda, mf savaşında gördük bunu mesela. Bu yüzden zamanla düşüncesi oturduktan sonra '' Tekkai '' nin falan haki tekniği olduğunu önümüze serebilir şu sıralar, demek istediğimde başından beri bu idi. O zamanlar haki olarak düşünülmeyebilir bile, ama şuan düşünüldüğü kesinki '' Cp9 haki biliyordu '' açıklaması yapılmış. Özetle Oda burada bir düzeltme yapmış ve cp9'un haki bildiğini onaylamış.

Luffy'nin aklına o dönem gelmeme sebebide bu, çünkü Oda o dönem hakiyi nasıl yedireceğini bilmiyor. Şu saatten sonra '' Tekkai '' gözümde normal haki, Rokougan'da yaşlı Hyo'nun yaptığı enerji hakisi. Seriye böyle yedirilecek yani bu şuan. Bu 2 tekniği böyle lanse edecek mangada bu saatten sonra.
Kardeş ben nerde hakiyi kairoseki ile karıştırmışım. Benim dediğim haki sayesinde Luffy darbeyi kendisi de hissederdi.

Blueno ile yılan kardeşlerin benzer teknikler kullandığını söyleyen sensin mesela. Ben de diyorum akışın konsepti farklı... amaaaaaaann

Neyse tamam kardeşim sen kavramışsın her şeyi. Haddime değilmiş bu tartışma. Oda oturtamamıştı evet.

Kardeş ben nerde hakiyi kairoseki ile karıştırmışım. Benim dediğim haki sayesinde Luffy darbeyi kendisi de hissederdi.

Blueno ile yılan kardeşlerin benzer teknikler kullandığını söyleyen sensin mesela. Ben de diyorum akışın konsepti farklı... amaaaaaaann

Neyse tamam kardeşim sen kavramışsın her şeyi. Haddime değilmiş bu tartışma. Oda oturtamamıştı evet.
Benzer teknikler olduğunu nerede söyledim.

Advanced haki > Armament ( Normal ) haki diyorum.

Bu bağlamda advanced'e vurduğunda canı acımayan, normale vurduğunda hiç canı acımaz diyorum.

Neyse sana iyi forumlar.

Oda o sıralar hakiyi seriye nasıl yedireceğini tam olarak yeni yeni düşünüyordu denilebilir

Bunu demeyelim bu bahane olur. Onca yaptığın açıklamayı da çöpe atar. Oda bile bilmiyorduysa sen nasıl anladın da bana açıklıyorsun derim :S
Olay bundan ibaret, o kadar anlam yüklemek ve çıkarmak boşuna :(

Onu bilemem. Ancak Oda onaylamış, açıp bakın merak ettiğiniz birşey varsa demiş. Kabul etmemek meselesini de anlamıyorum. Oda'nın lafı bu. Hani evrenin yaratıcısı olan.
One Piece wiki bu vivrecard ve sbsleri geçerli sayıyor.

Mesela Lucci cp0 lideri deniyor, Oda yazmış bir kitapcikta felan filan sanırım, filmde de geçmiş , wikide öyle bir şey yok. Canon saymıyorum direkt Luccinin lider olmasını. Ama yiyecekler, Drake aslında türk olurdu falana kadar bilgilerde yazıyor. Sengokunun h hakisi bile direkt geçirilmiş
Anladım, teşekkürler. :)

One Piece Booster Pack 17 - Nightmare! Thriller Bark monsters!!

- Brook (88 years).
- Bartholomew Kuma.
- Cindry.
- Hogback.
- Absalom.
- Perona post time-skip and Kumashi.
- Ryuma.
- Charlotte Lola.
- Jigoro.
- Gecko Moria.
- Oars.
- Haredas.
- Heracles.
- Porchemy.
- Bluejam.
- EX Characters Vol. 5.

One Piece Booster Pack 18 - Natural Warrior! The Mink from Mokomo Dukedom!

- Hack.
- Bastille.
- Edward Weevil & Miss Bakkin.
- Zunisha.
- Wanda.
- Carrot.
- Jack.
- Sheepshead.
- Inuarashi Musketeer Squad.
- Inuarashi.
- Nekomamushi.
- Vito.
- Pedro.
- Gotti.
- EX Characters Vol. 8.
- EX Characters Vol. 9

If you were to travel, which place would you choose?

Thriller Bark:
1, Revealing the favorite food of Moria, ruler of shadow!!
2, Showing Perona’s character design!
3, Shocking...!The life of Haredas?!

Mokomo Dukedom:
1, What’s the favorite food of the gigantic Zunisha?!
2, Revealing the age of Nekomamushi and Inuarashi!
3, Revealing new fact(s) about the mysterious man•Jack!

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık