Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Fanbook/Databook "Vivre Card"

Dünya hükümeti bencede hakiyi 6 stil tekniklerine dökmüş.

Tekkai = Haki savunması/sertleşmesi ( Lucci ve diğerleri bunu haki savunması olarak kullanıyorlar )

Tekkaili halin saldırı gücü olarakta kullanılabiliyor ayrıca

Örn ;

Gene Jyabura'nın Tekkai Kenposu buna örnek gösterilebilir.

En önemlisi ise yaşlı Hyo'nun gösterdiği , Sentemaoru ve Reyleigh'in yaptığı güçlü haki, aha aşağıdaki sayfada ;

Dünya hükümeti bencede hakiyi 6 stil tekniklerine dökmüş.

Tekkai = Haki savunması/sertleşmesi ( Lucci ve diğerleri bunu haki savunması olarak kullanıyorlar )

Tekkaili halin saldırı gücü olarakta kullanılabiliyor ayrıca

Örn ;

Gene Jyabura'nın Tekkai Kenposu buna örnek gösterilebilir.

En önemlisi ise yaşlı Hyo'nun gösterdiği , Sentemaoru ve Reyleigh'in yaptığı güçlü haki, aha aşağıdaki sayfada ;

Bu adamlar o zamanlar haki kullanıyorduysalar, Luffy tekkai yapmış Blueno'ya vurunca kendi canı yanması lazımdı.

Bu adamlar o zamanlar haki kullanıyorduysalar, Luffy tekkai yapmış Blueno'ya vurunca kendi canı yanması lazımdı.
Yılan kardeşlere vurduğunda yanmış mıydı canı? Deldi geçti haki savunmalarını, hiçte acı çekmedi. Luffy'nin yapmadığı birşey değil zaten hakili kişilerin savunmalarını acı çekmeden delmek.

O zaman hakinin adı geçmiyordu sadece, hakiyi nasıl seriye dahil edeceğini düşündüğü zamanlardı muhtemelen Oda'nın.

Edit : Bu sayfada vurdu mesela ama sadece '' Geri sektirdi '' diyor. Herhangi bir acı belirtisi yoktu.

Sonra darbe aldığında canı acıyor tabiki, o başka mesele.

Burada gene vuruyor jet bazuka'yı, gene herhangi bir can acıması yok ;

Luffy'nin yüz ifadesi darbeyi vurduktan sonra gene normal görünüyor ;

Aynı hesap işte.

Son düzenleme:
Yılan kardeşlere vurduğunda yanmış mıydı canı? Deldi geçti haki savunmalarını, hiçte acı çekmedi. Luffy'nin yapmadığı birşey değil zaten hakili kişilerin savunmalarını acı çekmeden delmek.

O zaman hakinin adı geçmiyordu sadece, hakiyi nasıl seriye dahil edeceğini düşündüğü zamanlardı muhtemelen Oda'nın.

Edit : Bu sayfada vurdu mesela ama sadece '' Geri sektirdi '' diyor. Herhangi bir acı belirtisi yoktu.

Sonra darbe aldığında canı acıyor tabiki, o başka mesele.

Burada gene vuruyor jet bazuka'yı, gene herhangi bir can acıması yok ;

Luffy'nin yüz ifadesi darbeyi vurduktan sonra gene normal görünüyor ;

Aynı hesap işte.
Yani senin dediğine göre tekkai son bölümlerde azar azar açıklanan haki akışıyla oluşturuluyor?

Yani senin dediğine göre tekkai son bölümlerde azar azar açıklanan haki akışıyla oluşturuluyor?
Sertleşme olarak söylemiştim.

O övülen '' Sertleşme/Koka '' çokta mühim birşey değil, normal haki olarak geçiyor o Luffy'nin söylemiyle. Cp9 üyeleri tekkai ile normal haki sertleşmesi yapıyor diyorum ben. Hakisiz saldırılarla, hakili savunmayı aşabiliyorsun çünkü. Luffy'de aştı geçti.

cp9'dan sadece Lucci, o son bölümlerde açıklanan hakiyi '' Rokougan '' ile yapıyor diyorum ben. Yaşlı Hyo'nun yaptığını Lucci yapıyor 1 tek, dünya hükümeti o 6 kralın silahını o haki tekniğine dökmüş diyorum. Diğer cp9 üyeleri normal haki yapıyor tekkai ile.

Edit : Tabiki hepsinin '' Tekkai/Sertleşme '' leri farklı seviyede idi.

Son düzenleme:
Sertleşme olarak söylemiştim.

O övülen '' Sertleşme/Koka '' çokta mühim birşey değil, normal haki olarak geçiyor o Luffy'nin söylemiyle. Cp9 üyeleri tekkai ile normal haki sertleşmesi yapıyor diyorum ben. Hakisiz saldırılarla, hakili savunmayı aşabiliyorsun çünkü. Luffy'de aştı geçti.

cp9'dan sadece Lucci, o son bölümlerde açıklanan hakiyi '' Rokougan '' ile yapıyor diyorum ben. Yaşlı Hyo'nun yaptığını Lucci yapıyor 1 tek, dünya hükümeti o 6 kralın silahını o haki tekniğine dökmüş diyorum. Diğer cp9 üyeleri normal haki yapıyor tekkai ile.
Ne anladığını anlatman karışık duruyor bence, hafif muallakta kalıyor gibi geldi bana. Mesela şöyle gidelim. Yılan kardeşler akışla savunma yapıyor fakat sertleşme olmuyor. Eğer sertleşme olsaydı Luffy kendi darbesini kendisine geri sektirecekti ve canı yanacaktı. Fakat akış ile savunma değil de saldırı yaparsan o zaman zarar veriyorsun. Yani akışla yapılan savunma yumuşak, saldırı ise yumuşak değil doğrusal. CP ajanlarının sözde haki kullanımı da bedenlerini sertleştirdiklerine göre herhangi bir şeytan meyvesi kullanıcısı onlara vurursa doğrusal olacak ve kendisine geri sekecek. Fakat böyle olmuyor Luffy'nin Blueno ile dövüşünde. Lucci ile dövüşünde bile olmuyor keza. Vurunca canı yanmıyor.

Rokuogan ise yine akışın saldırı yani doğrusal hareketine örnek olur. Tabi hakiyi kullanıyorsa. Belki de bu teknikler haki kullanım konseptlerini haki kullanmadan öğretiyordur. Yani bunları kullanmak ve bunlarda usta olmak için illahaki haki uyandırmana gerek yok.

Bi de şöyle bi örnek var. Lucci kaç kere Luffy'i shigan ile delmeye çalışıyor fakat lastik olduğu için delemiyor. Neden?

Ne anladığını anlatman karışık duruyor bence, hafif muallakta kalıyor gibi geldi bana. Mesela şöyle gidelim. Yılan kardeşler akışla savunma yapıyor fakat sertleşme olmuyor. Eğer sertleşme olsaydı Luffy kendi darbesini kendisine geri sektirecekti ve canı yanacaktı. Fakat akış ile savunma değil de saldırı yaparsan o zaman zarar veriyorsun. Yani akışla yapılan savunma yumuşak, saldırı ise yumuşak değil doğrusal. CP ajanlarının sözde haki kullanımı da bedenlerini sertleştirdiklerine göre herhangi bir şeytan meyvesi kullanıcısı onlara vurursa doğrusal olacak ve kendisine geri sekecek. Fakat böyle olmuyor Luffy'nin Blueno ile dövüşünde. Lucci ile dövüşünde bile olmuyor keza. Vurunca canı yanmıyor.

Rokuogan ise yine akışın saldırı yani doğrusal hareketine örnek olur. Tabi hakiyi kullanıyorsa. Belki de bu teknikler haki kullanım konseptlerini haki kullanmadan öğretiyordur. Yani bunları kullanmak ve bunlarda usta olmak için illahaki haki uyandırmana gerek yok.

Bi de şöyle bi örnek var. Lucci kaç kere Luffy'i shigan ile delmeye çalışıyor fakat lastik olduğu için delemiyor. Neden?
Karışıklık yok bence yeterince açıkladığımı düşünüyorum.

Yılan kardeşin gösterdiği savunma, o armament'in üst versiyonu zaten. Sen neye göre sertleşmiş hakiye vurduğunda Luffy'nin canının yanacağı argümanına vardınki? O Luffy'nin dediği gibi haki kullanan hemen herkesin kullandığı birşey, birkaç istisna gördük sadece o kadar.

Yani sertleşmiş olunca, Luffy kaba kuvvet gücüyle vurduğunda canı acıyacak diye birşey yok, Hyo'nun yaptığı hem saldırı olarak kullanılıyor hemde savunma, 2 türlüde gideri var. Bununla normal sertleşmeyi bir tutamayız bence.

Luffy gayet 2 yıl önceki haliyle o sertleşmeye vurduğunda otuttururdu yerinde. Tabiki hepsinin haki savunmaları farklı seviyede, yinede karşısında Vergo'da olsa orada Luffy bir şekilde kaba kuvvet+ hızlı vuruşlarıyla deler geçerdi o savunmayı.

Luffy, Shiganla delerken saldırıların işlememesi meselesi, tekkai kullanarak mı vurdu Lucci? Normal haliyle shigan denedi işe yaramadı, olay bu. Tekkai ile sertleşmiş vursaydı farklı olurdu ama o dövüştede hiç o şekilde vurduğunu görmedik. Lakin Rokougan ilede iflahını kaydırdığı bir gerçek.

Blueno sertleşmiş tekkai ile saldırılar yaptığında Luffy saldırılarından kaçtığı ve darbeyi almadığı için belirsiz bir durum oluşmuş orada, ama saldırıları aldığında canı acıyacaktı muhtemelen.

Dediğim gibi Oda o sıralar hakiyi seriye nasıl yedireceğini tam olarak yeni yeni düşünüyordu denilebilir. Hemen ardından Beyazsakal ve Shanks ile birlikte '' Kral hakiyi '' gösterdi çünkü, yavaş yavaş mantığıyla empoze etmeye çalışıyordu.

Ek olarak cp9 klasik üyelerinin yaptığı hakide tabiki Vergo etmiyor, ama çoğu kişinin yaptığı hakiyi ilk olarak bize göstermiş olabilirler.

Oda zaten vivre card için resmi demiş ve sbs ile birlikte diğerlerinden farklı tutmuş. Resmi bilgiler zaten, bende Dünya hükümetinin bu tekniklerin içerisinde olabilecek haki tekniklerini söyledim.

Kendi canı yanmaz. Hakisi olan taraf saldırırsa yanar. Dur ben haki basayım biri saldırırsa kendisi zarar görsün diye bir olay yok. Haki savunması yapmış olur sadece. Sertliğini arttırır falan. Mesela katakuri kollarına kare mochi yapıp savunma yaparken luffynin eli zonklamıyor. Çünkü savunma yapıyor. Ama karşı saldırı da zonklatıyor çünkü teknik kullanıyor abanıyor falan.

Karışıklık yok bence yeterince açıkladığımı düşünüyorum.

Yılan kardeşin gösterdiği savunma, o armament'in üst versiyonu zaten. Sen neye göre sertleşmiş hakiye vurduğunda Luffy'nin canının yanacağı argümanına vardınki? O Luffy'nin dediği gibi haki kullanan hemen herkesin kullandığı birşey, birkaç istisna gördük sadece o kadar.

Yani sertleşmiş olunca, Luffy kaba kuvvet gücüyle vurduğunda canı acıyacak diye birşey yok, Hyo'nun yaptığı hem saldırı olarak kullanılıyor hemde savunma, 2 türlüde gideri var. Bununla normal sertleşmeyi bir tutamayız bence.

Luffy gayet 2 yıl önceki haliyle o sertleşmeye vurduğunda otuttururdu yerinde. Tabiki hepsinin haki savunmaları farklı seviyede, yinede karşısında Vergo'da olsa orada Luffy bir şekilde kaba kuvvet+ hızlı vuruşlarıyla deler geçerdi o savunmayı.

Luffy, Shiganla delerken saldırıların işlememesi meselesi, tekkai kullanarak mı vurdu Lucci? Normal haliyle shigan denedi işe yaramadı, olay bu. Tekkai ile sertleşmiş vursaydı farklı olurdu ama o dövüştede hiç o şekilde vurduğunu görmedik. Lakin Rokougan ilede iflahını kaydırdığı bir gerçek.

Blueno sertleşmiş tekkai ile saldırılar yaptığında Luffy saldırılarından kaçtığı ve darbeyi almadığı için belirsiz bir durum oluşmuş orada, ama saldırıları aldığında canı acıyacaktı muhtemelen.

Dediğim gibi Oda o sıralar hakiyi seriye nasıl yedireceğini tam olarak yeni yeni düşünüyordu denilebilir. Hemen ardından Beyazsakal ve Shanks ile birlikte '' Kral hakiyi '' gösterdi çünkü, yavaş yavaş mantığıyla empoze etmeye çalışıyordu.

Ek olarak cp9 klasik üyelerinin yaptığı hakide tabiki Vergo etmiyor, ama çoğu kişinin yaptığı hakiyi ilk olarak bize göstermiş olabilirler.

Oda zaten vivre card için resmi demiş ve sbs ile birlikte diğerlerinden farklı tutmuş. Resmi bilgiler zaten, bende Dünya hükümetinin bu tekniklerin içerisinde olabilecek haki tekniklerini söyledim.
Hacı haki meyve kullanıcıları için etkisi kaçınılmaz bişey değil mi :S (tabi antisi olması dışında, mesela buggyi şimdilik haki ile kesemiyorsun gibi duruyor çünkü zaten meyvenin özelliği bölünmesi vs) Yani bedeni haki ile sertleştirilmiş birisini yumruklamak Luffy'nin çiviyi yumruklamasına benziyor. Garp ve Ray basitçe parmaklarına haki yükleyip Luffy'e dokunuyorlar canı yanıyor etkiden :D Yani sence de garip değil mi :S Hakiye gülle diyelim, birisi bana gülle ile vurursa canım yanacak ama ne hikmetse ben gülleye yumruk atınca canım yanmayacak :S Ben tekkaiye haki eklendiğine bu yüzden inanmıyorum, yarın öbür gün çıkarsa eyvallah derim ama şu an beni ikna edemiyor bunlar.

Bu adamlar Rokushiki eğitimlerinde bedenlerini geliştirdiler. Blueno Luffy için ne diyor? Soru'yu kullanabilecek kapasiteye getirdi kendisini diyor. Fiziksel olarak gelişimden bahsediyor. Başka mangalarda da tekkai gibi benzer konseptler var, kullanıcı bedenindeki tüm kasları sertleştirir ve aldığı darbeden etkilenmez. Hatta başka bi seriden aynı tekniği hatırlıyorum, bi usta var, sinir noktalarına çalışıyor sürekli, diğer usta da tüm kaslarını öyle bi sıkılaştırıyor ki bu sinirleri ulaşılmaz yapıyor vs. Jyabura tekkai ile hareket edebiliyorum diye övünüyor. Ne alaka? Çünkü adam bedenini sertleştirirken hareket ediyor, fakat haki kullanan birisinde böyle bir sorun yok. Hareket edebiliyorsun haki aktifken.

Mesela bak tam burda Blueno verdiğim çivi örneğini iyi yansıtmış. Eğer bu adam tekkai kullanırken haki basıyorsa, daha geçen arc Luffy kendisi haki kullanmasına rağmen Katakuri'nin yumruklarını karşılayınca canı nasıl yanıyor arkadaş :S Sen hakisiz Luffy'nin bedeninin hakili birisine karşı üstün geldiğini söylüyorsun :S (mariegold u tenzih ederim keza o akışın savunmasını kullanıyordu saldırıyı değil)

Neyse Hyo nun ve yılan kardeşlerin kullanımına ilişkin ben anlayışımı açıkladım, savunma yumuşak, saldırı doğrusal bana göre. Ray'in dediği gibi yeterince güçlü yaparsan savunma değil saldırı oluyor. Mesela onun ilk kullanımında saldırı için kullanıyor ve doğrusal bi hareket yapınca filin canı yanıyor. (blueno örneği gibi sanki?)

Oda o sıralar hakiyi seriye nasıl yedireceğini tam olarak yeni yeni düşünüyordu denilebilir

Bunu demeyelim bu bahane olur. Onca yaptığın açıklamayı da çöpe atar. Oda bile bilmiyorduysa sen nasıl anladın da bana açıklıyorsun derim :S

Bunları geçelim benim için en büyük kanıt yok ortada. Luffy ve Ray konuşurken bi kere bile CP ajanları fb ile anılmadı, Amazon Lily'deki haki kullanıcıları anıldı, Enel anıldı, Sentomaru anıldı fakat CP ajanları anılmadı. Rokuogan hakiyi kullandıysa Luffy bunu anmalıydı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık