Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece Evreninin Adalet Yükünü Sırtında Taşıyan Adam Filo Amirali Sakazuki

Akainu'yu nasıl bilirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    335
Akainu Ohara'da yanlış yapmıştır. Tam olarak hükümet köpeği gibi davranmıştır. Çünkü Ohara'lılar korsan değildi, haydut değildi. Direkt olarak hükümete tehditlerdi. Akainu orada onları öldürdükten sonra kalkıp bir de Gorosei'ye atarlanması hiç samimi değildi. Köpekleri diye aşağıladığın Gorosei bile kutsallara senin Ohara'da onlara yaptığın kıyağı yapmamıştır.

Bunun Ohara'da yaptığı katliamın savunulacak tarafı yok. Oda'nın Akainu üzerinden daha büyük planları varsa bu çizdiği sahne başına bela olacak.

Demokrasi ne demokrasisi ya?
Baştaki Imu'nun olduğu bölümü görmedin galiba :D
Sakazuki'nin hizmet ettiği şey doğru olsaydı tamam.
Kiddin bir sözüyle olayı noktalayım.

"World Nobles... Slaves... Human shops... Against the "purity" of these "upper classes", the villains of the world look positively humane in comparison. It's because the world's in the hands of scum like them that it's all screwed to hell... I mean, we're not the nicest of guys, but at least we're honest about it."
Hükümet ve Denizcilerin farklı olduğunu,Amirallerin Kutsallarla olan tek muhabbetinin onları acil durumda korumak olduğunu neden kabul etmiyorsunuz.Akainu diyoz direk Kutsalların ağız kokusu be adam Aokiji de Amiral Fujitora da Amiral.Bu Amiraller yeri geldiğiinde korumadı mı korumayacak mı Kutsalları.Akainu Hükümete sert bir darbe vuacak o yakındır.

Sakazuki köpek olmasaydı, Aokiji ona meydan okumazdı, Kizaru gibi dizinin dibinde otururdu. Saka adam değildir. Adalet diye anırır ama en pis ve en ırkçı adamların altında çalışır. Kutsallar gel dediğinde yerse gitmesin bakalım. Seve seve gidecek. Im ışığını söndürür yoksa.

Sakazuki köpek olmasaydı, Aokiji ona meydan okumazdı, Kizaru gibi dizinin dibinde otururdu. Saka adam değildir. Adalet diye anırır ama en pis ve en ırkçı adamların altında çalışır. Kutsallar gel dediğinde yerse gitmesin bakalım. Seve seve gidecek. Im ışığını söndürür yoksa.
Aokiji tam mal.Oda burayı kotaramadı.Kaç sene beraber görev yapan adamlar liderlik için birbirine girdi.Yersen.Oysa Coby mevzusuna yavşanks değil de Aokiji müdahale etse o zaman bu kadar havada kalmazdı bu muhabbet.

Animelerde bulunan idealize edilmiş iyi karakterleri kıyas alırsan Sakazuki evet, kötü biridir. Ben bizim dünyamızdan bahsediyorum. Bizim dünyamızda anime iyilerine yakın bir tek insan bile bulmazsın. Herkes gerek gördüğünde fırsat bulursa pislik yapar. Pislik yapmayanın gücü yetmiyordur. Sadece askere gitmek bunu görmene fazlası ile yeter ya da iş hayatında bunu çok ama çok rahat görebilirsin ya da en basitinden herhangi şeyin kuyruğana gir ve çirkince yapılan öne geçme yarışını izle. Milyon tane örnek var.

İşte, askerde, sokakta bütün insanlar kötü ve ben iyi miyim? Hayır. Herkes insan, herkes kendince yaşamaya çalışıyor. Sakazuki ise bizim bu insanlığımıza sahip değil çünkü adam hayali bir karakter. Saf kötü olarak resmedilse tamam ama öyle biri de değil. Bu durumda bizden elbete daha iyi olacak 01746-kun.

Netice olarak Saka kötü diyen de demeyen de aslında Saka'dan daha kötü zaten, bu durumu dile getirdim sadece.
Yoksa Saka sevgi kelebeği değil tabii ama adaletin gülü'dür kendisi :)
Hocam verdiğin örnekler baştan yanlış ama uyarayım.
Sırada öne geçme olayı kötülük değil, bencilliktir aslında. Tam olarak kötü tanımına girmiyor.
Askeriye dediğin durum da bir grup adamın zorla bir yere tıkılıp, keyiflerinin ellerinden alınıp, daha önce gördüklerinden daha ağır şartlarda yaşamaya zorlanması durumu.
Çoğu zaten 20li yaşlarında pek bir hayat tecrübesi olmayan evde çayını, suyunu bile anasından bacısından, karısından bekleyen uyanmaları için evde birilerinin 40 takla atması gereken tipler.
Evet bu tipler kötüdür. Ama bunu görmek için askere gitmeye falan gerek yok. Her evde böyle bir tane paşa olur zaten.
Sen bunları alıp askeriyenin o nispeten zor şartlarına koyarsan içlerindeki hayvan çıkar tabi.
Kaldı ki küçük yaştan itibaren suça itilmiş çocuklar da oluyor o garnizonda. En temiz aile çocuğunu bile bulandırır onlar.

Ben bu adamı anime iyileriyle kıyaslamıyorum. Öyle olsa zaten şu seride iyi diyeceğim insan çok az olurdu. Ben gerçek hayat şartlarına göre değerlendiriyorum.
Bu adamın bu kadar savunulmasının tek sebebi yaptıklarını aklayan bir pozisyon ve görevde olması.
Ve tekrar ediyorum, evet, kendisi görevini yapmıştır. Ama bu onun "kötü" biri olduğu gerçeğini değiştirmez.
Sadece hayal etmeni istiyorum şu adam Marine olmasaydı, kimseye zararı dokunmayan onurlu, namuslu biri olabilir miydi?
(Bu arada önceki mesajda Kaido demişim ama yok Blackbeard gibi olurmuş Sakazuki bence)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık