Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] One Piece "Episode A" [Manga]

Biraderim Luffy'yi o sıkıntılı durumlara sokan da mangakanın kendisi. Şu yazıyı gören 'Oda, One Piece Simülasyon Odası'na gizlice girip sıkıntıya düşmüş Luffy için hile yazıp çıkmış' sanar.

İlginç...
Zaten öyle değil mi? Başka hangi karakter normalde kazanması imkansız savaşlara girip kazanıyor. Çok değil alabasta sonuna kadar olan plot armor kısımlarını yazayım (Smoker ilk karşılaşma/Buggy idam tahtası/Croco ilk karşılaşma/Croco 2. karşılaşma orada da allahın hikmeti Crocoya attığı su balonunu Croco dodgeluyordu ne hikmetse tamda kuruyan Lütfünün üstüne düşüyordu ama iradesinden dolayı düştü yani Odayla bir ilgisi yok) aklıma gelenler bunlar daha fazlada olmuş/olmamış olabilir hatırladığım bu kadar. Normal şartlarda 4 kere ölmüş olması gerekirken hepsinden allahın hikmeti ile kurtuluyor ama hala inatla bunu söylüyorsun ki bu daha serinin çeyreği bile değil.

Yanlış anlaşılmasın ana karakter zaten tabiki ''Plot Armor'' olucak herhalde Lütfüyü öldürüp seriyi bitirecek hali yok adamın. Sadece tek sorun inatla gidip KK olma potansiyeli en yüksek olan karakter ile kıyaslanıyor şaka gibi adam gibi diyin ''Evet Ace'in potansiyeli daha yüksekti ama ana karakter değildi oyüzden sonu böyle oldu'' şunu kabul etseniz her şey çözülecek.

17 yaşındaki ace , 17 yaşındaki luffy'den güçlü ama luffy , reyli eğitimi ve zorlu savaşlar ile 2 yılda çok güçlendi 19 yaşındaki hali ikisinden de güçlü
ace , wb tayfasına girmesi yüzünden yeterli gelişim göstermedi zorlu savaş görmedi bu sebeple çocukken güçlü olduğu kişiler onu geride bıraktı
***sabo'da güçlü bir tayfaya dahil oldu ama çocukluğundan itibaren sürekli eğitim gördü ve bu sebeple 17 yaşında luffy ve ace'den çok daha güçlü oldu
çocukken - ace-sabo-luffy
17 yaşında - sabo-ace-luffy
19 yaşında-luffy-sabo-ace
bahsettiğiniz güç sıralaması benim için böyle

şimdi tamamına bakrım, kusasım geldi yine. çünkü op gibi bi çöpü ne hale getirmiş reyiz. teşekkürler boiçi başgan. keşke hep op çizsen. zaten bilinen bi hikayeyi karbonhidrat arasına tıkıştırıp acı koyim mi ab diye sorup ütüyle bassan böyle. öyle doyuyoz çünkü biz. daha çok ayrıntı lütfen daha çok ayrıntı! evet! evet! ayyhh

iyiymiş meh... otu boku her şeyi render eden birini sırf daha çok ayrıntı çiziyor diye daha iyi ilan etmek, övmek cidden yoksunluk belirtisi. varaklı evleri görünce kusanlar nerde acaba :S

şimdi tamamına bakrım, kusasım geldi yine. çünkü op gibi bi çöpü ne hale getirmiş reyiz. teşekkürler boiçi başgan. keşke hep op çizsen. zaten bilinen bi hikayeyi karbonhidrat arasına tıkıştırıp acı koyim mi ab diye sorup ütüyle bassan böyle. öyle doyuyoz çünkü biz. daha çok ayrıntı lütfen daha çok ayrıntı! evet! evet! ayyhh

iyiymiş meh... otu boku her şeyi render eden birini sırf daha çok ayrıntı çiziyor diye daha iyi ilan etmek, övmek cidden yoksunluk belirtisi. varaklı evleri görünce kusanlar nerde acaba :S
Bu eleştiriden çok hater yazısı gibi olmuş biraz.

İnsanların ayrıntılı çizilmiş karakterleri sevmesinin sebebi normalde karakterlerin çok basitleştirilmiş çizime sahip olmasından dolayı, üstüne Boichi'nin tarzı ayrıntı ve küçük işlemeler üzerine olduğu için de bu ikisi bir araya gelmiş, ne güzel karakterleri hakkıyla görüyorsun buna laf atmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum ben. Ha sevmemişsindir genel olarak panel tarzlarını bir şey diyemem ama karakter çizimlerinin hakkını gayet de vermiş.

Bu eleştiriden çok hater yazısı gibi olmuş biraz.
basit bi karakterin yüzünü yirmi milyon çizgi ile görüp daha iyi diyecek değilim. iyi olduğunu tartışmıyorum keza, "daha" olup olmadığını tartışıyorum, eleştiriyi anlamadan tanımlamaya çalışmışsın. karakterleri hakkıyla falan görme durumu yok, boku çıkarılmış bi netlik var. gerektiğinden fazla bi emek var. her karakterin yüzünü tek tek bu çizimlerden seçip avatar olarak kullanabilirsin ama bi mangayı netlikte çizmek aşırı boş iş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık